vectra b abs+tc sorunu

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim..
sorunum şu:
aracım 99 model vectra b cd otomatik vites (b1 kasa makyajlı değil)
geçenlerde göstergede abs ve tc ışığı beraber yandı göstergede hız sıfır oldu ne abs devrede ne de tc.. arada sırada sönüyor arasıra yanıyor hatta bazen yolda seyir halindeykende yanıp sönme hızın sıfırlanması normale dönmesi oluyor.
abs + tc lambaları sönükken yani normale döndüğünde cihaza bağlandığında hata kodu vermiyor hız sensörleri test ediliyor herşey normal herşey faal..
abs + tc lambası yanıkken denediğimizde ise cihaz abs beyni ile iletişim kurulamadı diyor..
muhetemel beyin arızasımıdır?
ustanın biri kömürü bitmiştir filan dedi bu abs +tc de kömür varmı bitmiş olabilirmi?
son olarak izmirde abs beyin tamirini uygun fiyatlı ve garantili yapanlar kimlerdir.. yardımcı olunursa sevinirim.. herkese iyi forumlar iyi bayramlar..

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikli beyin problemli gibi duruyor, ancak ön tekerlerde bulunan abs sensörü arızalı ise aynı hatayı verebilir. tc ve abs aynı sensör üzerinden çalışıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle abs kömürü diyen ustanın yanına birdaha uğramayın bu bir,
iki iyi bir ustaya gidin sol poryaya baksın abs sensoruna hatta yüzüğüne pislik vs varsa okuyamıyor sorun oluyordur temizlesin yüzük kırık vs ise değişsin abs sensorunda kopukluk varsa değiştirsin siz bunlara baktırın.

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sol ön teker deki hız sensörünün soketini söktüm kontak spreyi yaptım, sensörüde söktüm balata spreyi ile temizledim kablosuna filan baktım sensörün takılı olduğu yerdeki tırtıklı halka demir var onuda temizledim balata spreyi ile ama hala ara sıra yanıp duruyor..olmazsa bayramdan sonra yeni sensör ile deneme imkanı bulabilirsem birde öyle deniyeceğim.kafama takılan abs tc ışığını yaktığı halde arıza kodu vermiyor olması..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle herkese şimdiden iyi bayramlar dilerim..
sorunum şu:
aracım 99 model vectra b cd otomatik vites (b1 kasa makyajlı değil)
geçenlerde göstergede abs ve tc ışığı beraber yandı göstergede hız sıfır oldu ne abs devrede ne de tc.. arada sırada sönüyor arasıra yanıyor hatta bazen yolda seyir halindeykende yanıp sönme hızın sıfırlanması normale dönmesi oluyor.
abs + tc lambaları sönükken yani normale döndüğünde cihaza bağlandığında hata kodu vermiyor hız sensörleri test ediliyor herşey normal herşey faal..
abs + tc lambası yanıkken denediğimizde ise cihaz abs beyni ile iletişim kurulamadı diyor..
muhetemel beyin arızasımıdır?
ustanın biri kömürü bitmiştir filan dedi bu abs +tc de kömür varmı bitmiş olabilirmi?
son olarak izmirde abs beyin tamirini uygun fiyatlı ve garantili yapanlar kimlerdir.. yardımcı olunursa sevinirim.. herkese iyi forumlar iyi bayramlar..

Anlattıklarınızın aynısı birebir benim başıma gelmişti.Abs beyni bozulmuş.Tamir eden elektronikçiler hallederler.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
İkinci sanayi, mustafa usta, ece opel'e baktırabilirsiniz, tigralı yiğit gönderdi deyip selamımı söyleyin. :D Ancak garantili ABS beyni tamiri diye bir şey maalesef yok. Yüzde 60-80 ihtimal veriyorlar genelde. Benim beyin de bozuk, tamire 200-300 civarı bir fiyat dendi yaptıracak para bulana kadar ABS'siz kullanıyorum şimdilik :)

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bi ara benimde abs beyni bozuktu, tamirine para vermedim.
Beyni sokup kendim yaptim. Yaptigim tek sey ise lehim yapmak oldu.

• Beğen
Tepkiler: isozgan

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli yorumları ile yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..

Bi ara benimde abs beyni bozuktu, tamirine para vermedim.
Beyni sokup kendim yaptim. Yaptigim tek sey ise lehim yapmak oldu.
nasıl açtınız beyni pres plastik o parça falçata filan açmaz...demir testeresi ile açayım diyorum ama cesaret edemedim malum sıfırı 2500 tl açarken zarar veririm korkusu var.. açsam yaparım aslında daha önce 3-4 defa airbag tamiri yaptım eşe dosta..

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
değerli yorumları ile yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim..

nasıl açtınız beyni pres plastik o parça falçata filan açmaz...demir testeresi ile açayım diyorum ama cesaret edemedim malum sıfırı 2500 tl açarken zarar veririm korkusu var.. açsam yaparım aslında daha önce 3-4 defa airbag tamiri yaptım eşe dosta..

evde, ocakta bıçağı ısıtarak yavaş yavaş açtım.