acil yardim aracim gaz yemiyo!!!

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bugun talihsiz bi olay geldi basima acil yardiminiza ihtiyacim var bugun bpden 20 tllik gaz aldim ciktim 15 dk sonra motor agriza isigi yandi gaza basiykrum tik yok ama araba calisiyor titreme flnda yok neyse stop ettim giderken calistirdim duzelti floryaya gittim isimi hallettkm donuyorim zeytinburnuna girdim tam isik tekrar yandi benzine aliyorum ayni sorun devam ediyor lpgde de ayni sorun devam ediyo babami aradim oto tamirci kendisi 10 dk bekledim geldi calistirdim araci calisti gazda yiyor getirdim dukkana koydum ama aracta simdi ne gibi sorun var yarin bakilcak sizde akla gelenler ne ? Neyden yapabilir? Aracim corsa c 2001 1.4 lpgli motor calisiyor fakat gaz pedalina tepki yok yardimlarinizi acil bekliyorum ?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
10 küsür yıldır LPG'li araçlara biniyorum. Bana göre çok normal bir süreç yaşamışsınız. Devam ederse ustaya gidersiniz. LPG'de bu tip şeyleri oldukça sıradan olarak görüyorum ben.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu zamana kadsr hic boyle bir sorun gormedim rastlamadim boden aldigim gazla alakali sanirim ama bilemiyorum baska fikri olan ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hava borularını kontrol et birden kırık çatlak olup olmadığına bak. ;)

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata koduna baktınız mı?bu arada gaz verınce hıc devır artmıyorsa gaz kelebegı aklıma gelıyo..

Son düzenleme:

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksam olmadugu icin bakamadik yarin bakicaz ben gaz kelebeginden supheleniyorum olabilirmi ? Borularda sorun olucagini sanmiyorim cunku arac soguduktan sonra pedal normale dondu ordan dukkana kadar geldim ndn olabilir yaa :/

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence cok buyuk bır arıza deıldır en basıt olarak gaz kelebegı contası bıle yırtılmıs olabılır hava alır gaz yemez bır duzelıp bır bozulması böyle bır arızaya benzıyor sensor arızası olsa komple bozulur ıflah olmaz bır daha...

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
banada basıt bırsey gıbı gelıyor ama korkmuyorda degılım acıkcası enjektor olamaz turbo zaten yok benzın yada gaz bıtmıs olamaz arac calısıyor buyuk ıhtımal gaz kelebegıyle ılgılı bır sorun gıbı gelıyor ama bugun bakıcam artık saolun arkadaslar baska basına boyle gelen varmı onceden?

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problemi Vectra C de yaşamıştık, kat. arızası, bence direk ona baktır, eksozcuya göster içi dağılmış ve dolmuştur büyük bi ihtimalle.