98 model astra cd 125.000 km 18500 e alınırmı

cavit63

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şubat ayında 98 astra g gl.yi 15.000 tl.ye galeriye takasa vermiştim km 198.000 deydi hiç masrafı yoktu.iki gün sonra satılmış

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapımdaki arabaya severek binmeliyim demişsiniz. Ne kadar enteresan. Sevgi mi korku mu? Bir süre sonra bu biraz birbirine karışıyor. Tip olarak mükemmel olan Opel, maalesef sizi üzüyor. Bugün olanı anlatayım. Arabamda korna çalmıyor (Yuh ya, en dandik bilmemkaç model palio da bile bu sorun yoktur.-2008 dizel enjoy astra da var). Neyse kafama takılıp duruyordu. Öncelikle Bursadaki bir yetkili servise nasıl bir çözüm bulacaklarını sorayım diye önceden randevu almıştım. Gittim. Yaklaşık 3 saat bekledikten sonra arabama hala bakılmamıştı ve çıktım. Servistekilerle aramızda geçen diyalogları anlatmıyorum bile, koparsın... Ordan daha önceden yine randevu aldığım bir başka özel servise gittim. Alladılar pulladılar, cim modülünü tamir ettiler. Bir korna bana 150 kağıda mal oldu. Aldığımın ertesi günü, kontağı kapdığımda sanki motor biraz sonra yan koltuğa gelecekmiş gibi çıkan o ses, evet evet tanıdınız, selenoid valf sesi... bir 200 daha böylelikle ceplerimle arasındaki mesafeyi açtı ve gitti...Klimayı açarsın, ışıklarda ya da herhangi bir dur kalkta kalkacaksın, çat stop eder... Multijet motoru neredeyse 10 yıl kullandım, aşırı acemi biri bile o motoru kolay kolay stop ettiremez. Ancak opel abi ne yaptıysa aynı motora, çat diye stop ediyor...Ne yaptığını da söyleyeyim, hareketli volant koyuyor, o da kafasına göre bozuluyor, ha keza başıma gelmedi ama bi 750 de ordan voleyi bekliyor gibi... Bundan önce albea vardı, kapının önünde mahzun mahzun yatardı, çizerler mi, aman bi tarafı bu binişimde bozulur mu diye derdim olmazdı, hiç de olmadı... Opel i seviyorum, ama bu biraz korkudan mı tam olarak bilmiyorum.. Uzun yazdığım için üzgünüm, ancak şu korna sıkıntısını nasıl halledeceğimi düşünmekten tam 48 saattir uyumadım. Parayı geç de, giden uykularıma yanarım... ÖZel serviste gelen g kasa astranın sahibi ustaya uzunca bir liste çıkardı, sorun listesi... Bakalım o kaça gidecek. Bu kadar sallıosun, sat al o zaman bi Fiat diyenleriniz çıkar. Arabayı alalı 5 aydan biraz fazla oldu. Eş dost, bu ne kardeşim zırt pırt araba değiştiriyosun demeyecekleri zaman geldiğinde, ilk işim satıcam ve hemen bir Line alıcam, hem de 1.6 bilmemkaç beygir... Hadi kalın sağlıcakla...

Bazen ufacık sorun çok baş ağrıtır. Ancak korna çalmama gibi bir soruna bence kendiniz de müdahale edebilirdiniz cunku o kullanıcının kendi tamir edebileceği türde bir sorun.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
h kasadaki korna çalmama cimle alakalı pek kullanıcının halledeceği türden kablo işi değil maalesef, H kasa astradan yola çıkılmış yazılanlara aynen katılıyorum G kasa satıp sıfır H kasa almıştım bende nefret ettim 2 yıl dayanamadım ama yinede G kasa hala aklımın ucundadır. Kısacası H kasa astra bunları yaşattı diye opelin bütün araçlarını karalamak çok doğru değil.

Gel gelelim G kasaya aşık olsamda gidip 18bin tl vermem, 15 seneden fazla oldu çıkalı biz türklerde var birtek bu eski araçlara bağlılı yurtdışında hurda gözüyle bakılıyor nedeni çok basit eski teknoloji,salınım vs.

Şuan elimde 18bin tl olsa gider 2. el dizel aveo alırım opelin kardeşi piyasası çok yok diye 29-30bin tlye temiz düşük km dizel bulmak mümkün aradaki farkıda hazır faizlerde düşükken krediyle kaparım eski bir aracın hiç bakım çıkarmasa bile amortisörüydü lastiğiydi derken vereceğim paraya taksitleri öder en azından yeni eurncap 5 yıldızlı 8 hava yastıklı son model aracım olurdu.

ahmet1642

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar 98 model astra cd buldum 125 bın orjınal km de 15 yasında arac alınırmı fıyat bu tabı 18 e 17500 e kadar yolu var ama cd alıcaksan 2000 al dıyomusunuz 98 benı sıkıntıya sokar mı ??

2001 1.6 elegance 140000 de lpg li OTOMATİK.SEDAN.hız sabitleyici de var.
18500 e vereceğim.

Efelerin Efesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
modelı ne olursa olsun palio ıle astra yı kıyaslayan arkadaslara anlam veremıyorum..ben 6 ay palio 1,6 .6v hl modelıne bındım..performans super, ama aracı 120 den sonra yolda tutmak bırz guç..ayrıca 2 arkadasım vectra ıle kaza yaptı bırısı elektrık dıregını yerınden soktu dıgerıde petrol onundekı uzun totemı yerınden soktu araclardakı hasar onemsenecek kadar fazla degıldı..opel yerıne boyle bır kazayı fıat ıle yapsanız o arac sanırım ortadan ıkıye ayrılırdı..kalıte her zaman kalıtedır, model farketmez...

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazen ufacık sorun çok baş ağrıtır. Ancak korna çalmama gibi bir soruna bence kendiniz de müdahale edebilirdiniz cunku o kullanıcının kendi tamir edebileceği türde bir sorun.

İşin enteresan tarafı, daha önce edilebilen tüm müdahaleler, klips kablo vs tarzı birçok şey yapılmış, son olarak ise artık gerçek bir tamire ihtiyaç duyulmuştu. O nedenle, ben elimden geleni yapmıştım. İnternette bir video dolaşır. Doğuştan duymayan bir çocuk, bir cihaz takılıp ilk kez annesinin sesini duyar, müthiş bir sevinç yaşar. Ben de arabamın kornası çaldığında ilk kez annesinin sesini duyan çocuk gibi sevindim. Ancak sorunlar sadece bunlarla bitmiyor. EGR valf, selenoid valf, volant, durduk yere şanzıman kırılması, stop etme diye başlar ve sonsuza kadar sürer. Yol tutuşu sadece 205-16 lastikler kullandığı için iyi olan opel, genel anlamda oldukça masraflı ve sıkıntılı araçlar piyasaya sürüyor. Bir arkadaşım demiş ki, tüm modelleri karalamak doğru değil. Çok uzaklara gitmeye gerek yok, şu anda bahsi geçen G kasa ile ilgili olarak, kullanıcıların ne tip sorunlar yaşadığını merak ediyorsanız bu sitenin ansayfasının sadece ilk sayfasına bi göz atın. J kasa çok mu iyi? Bikaç farklı sayfa linki vereyim mi? Opelin iftiharı, Insignia çok mu iyi? Size bir liste çıkartayım mı? Neyse, ben kararımı verdim, bunu satarım, 1.6 dizel linea mı alırım... Yolda durur durmaz, küçük çocuğum var, ister Opel olsun, ister Ferrari, zaten hızlı gidemiyorum. Linea da beni yolda tutmaya yeter de artar bile, hem anayolda, hem de maddi anlamda... Hayırlı günler...

arifpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz araba konusunda baya bir şansızsınız sanırım. anlamadığım. yollarda o kadar çok H kasa astra ve corsa var. sizin yaşadığınız bu kadar sıkıntıyı bir çok opel sahibinin de yaşaması lazım. öyle olsa neden bu kadar çok opel var yollarda. öyle bir yazmışınız ki fiatların hiç derdi yokmuş gibi. siz opelinizi sıfır km mi aldınız. ya da bilmeden ikinci el hor kullanılmış bir opeli ucuz diye mi aldınız?

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Her arabanın artısı eksisi vardır. Opel araçlarında bazı şeyleri deneysel olarak piyasaya sürdüğü için sorunların fazla olması doğal. Örneğin hareketli volan onlardan birisi.

Opel biraz zevk arabası. Tasarımı ile Mercedes gibi bir hava veriyor gibi ancak fiyat olarak birkaç kat uygun, ona göre alıp kullanabilecek kişiyi tatmin eder. Fiat Toyota gibi markalar ise arabadan hiç anlamayan eline tornavida dahi almamış kişilere göre araba üretir, tasarımı da tamamen ona göredir.

Benim Mazda RX-8 de mesela çok özel bir spor araçtır ve bakımını sadece servise emanet eden kullanıcıları üzer. RX-8 kullanacak kişi aracın bakımının bir kısmını kendi üstlenmeli ve icabında somun takımı ile aracı açıp bazı işlemleri kendi yapması çok iyi olur. Bunu yapmak istemeyen BMW veya Mercedes'in spor aracını alacak tabi ki birkaç kat para vererek.

Herşey ihtiyaç-bütçe-zevk karışımının ortak paydasına göre.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz araba konusunda baya bir şansızsınız sanırım. anlamadığım. yollarda o kadar çok H kasa astra ve corsa var. sizin yaşadığınız bu kadar sıkıntıyı bir çok opel sahibinin de yaşaması lazım. öyle olsa neden bu kadar çok opel var yollarda. öyle bir yazmışınız ki fiatların hiç derdi yokmuş gibi. siz opelinizi sıfır km mi aldınız. ya da bilmeden ikinci el hor kullanılmış bir opeli ucuz diye mi aldınız?

Şu an arabamı görseniz ve ben size sıfır desem, emin olun bu arabanın 2008 model olduğunu anlamaz ve bana inanırsınız. Prensip olarak 1-2 binlirayı dert edip, üç kuruş ucuza alayım da ne olursa olsun diyenlerden değilim. Her zaman 1-2 bin lira fazla verir ve kafam rahat olsun isterim. Yollarda neden bu kadar çok opel var? İyi diyorlar, millet de alıyor, sonra birçok kullanıcı bu sıkıntıyı yaşıyor. Nerden mi biliyorum? opelim.net gibi birkaç farklı sitede bunları her gün okuyorum. Fiat ın yetkili servisine giderdim palio veya albea kullanırken, abartmıyayım ama genelde sinek avlarlardı, sıra beklediğimi hatırlamam. Dün yetkili servise götürdüğümde Opeli ki Bursa da 3 Opel yetkili servisi var, randevulu gitmeme rağmen 3-4 saat arası bekledim ve aracıma bakamadılar ben de sinirlenip çıktım. Neden? Alayı sorunlu da ondan. Yine de söyliyim, sadece bu sitenin ilk sayfasına biraz göz atın, bakalım neler bulacaksınız. Benzinli araçlar içinse, kataloğunda bile bu arabanın sıfırı diyor, ne yaparsan yap diyor, 0,6 litre yağ yakar diyor... Bu enteresan değil mi? Peugeot ları kötülerler, onu da kullandım. Hatta peugeot u aldığım arkadaşım benim müdürüm. Kendisi de onu bana satınca sıfır H kasa aldı ve hemen servis garantili tüp taktırdı. Kendisinin bile bana söylediği şudur: Hocam, o arabayı sattım hata yaptım. Ben de bunları bile bile dedim ki, hayatımda bir kez olsun Astra kullanıcam. Çocukluğumdan tutun, görüntüsünü hep sevmişimdir. Aldım, kullandım, pişman oldum. Bidaha da tövbe... Fiatlar demişsiniz, sanki hiç sorun çıkartmıyor... 3 farklı Fiat kullandım, hem de o zamanlar bekar ve tabiki daha çocuktum, bakım yapamadım para yoktu, hor kullandım, gençlik ateşi... En büyük sorunum, yağ bakımı ve arada biterse balatalardı... Daha da yok... Hadi iyi günler..

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
modelı ne olursa olsun palio ıle astra yı kıyaslayan arkadaslara anlam veremıyorum..ben 6 ay palio 1,6 .6v hl modelıne bındım..performans super, ama aracı 120 den sonra yolda tutmak bırz guç..ayrıca 2 arkadasım vectra ıle kaza yaptı bırısı elektrık dıregını yerınden soktu dıgerıde petrol onundekı uzun totemı yerınden soktu araclardakı hasar onemsenecek kadar fazla degıldı..opel yerıne boyle bır kazayı fıat ıle yapsanız o arac sanırım ortadan ıkıye ayrılırdı..kalıte her zaman kalıtedır, model farketmez...

bu mantıkla baktığımızda o zaman 2000 model opele bineceğimze gidip 1985 model mercedese binelim. sorun çıkarmaması, masrafı az olması amacıyla söyledik biz. 120 km hızdan sonra altındaki araba değil opel mercedes bmw olsa daime risktir. fiatla alakalı bir durum değil.