90 Km/sa ile giderken araba stop etti?Neden olabilir?

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sabah entrasan bir şey başıma geldi. evden çıktıktan yaklaşık 7 km (yol toplamda 15 km) sonra anayolda 90 km hızla giderken, araba silkelemeye başladı hemen en sağ şeride geçtim 30 sn sonra arabanın ışıkları yandı ve stop etti. Debraja basıp bir daha çalıştırmayı denedim çalıştı ve gene gitti 3-4 kere denedim olmadı. bölünmüş yolda zar zor sağda biryere çektim (fren-direksiyon sertleşti) el freni ile durdum. bastım kontağa çalıştı. Deli gibi gaz verdim yoluma devam ettim. Neden olabileceğini merak ediyorum. çok tehlikeli bir durum gibi geldi eşimde arabayı kullanıyor. o bu durumda ne yapardı bilemedim. Arabayı hemen ustaya götüreceğim.Sizce bu durum neden olabilir?
  • Benzin Pisliği
  • 1,5 yıl önce silindir kapakları kurum yapmış demişlerdi. şimdi 15 km gidip geliyorum hergün o zaman 1.5 km idi ev mesafesi.
  • Başka ne olabilir? Fikriniz var mı?:eek:
Not : Corsa 1.4 C 2001 arabam bu arada..

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar sabah entrasan bir şey başıma geldi. evden çıktıktan yaklaşık 7 km (yol toplamda 15 km) sonra anayolda 90 km hızla giderken, araba silkelemeye başladı hemen en sağ şeride geçtim 30 sn sonra arabanın ışıkları yandı ve stop etti. Debraja basıp bir daha çalıştırmayı denedim çalıştı ve gene gitti 3-4 kere denedim olmadı. bölünmüş yolda zar zor sağda biryere çektim (fren-direksiyon sertleşti) el freni ile durdum. bastım kontağa çalıştı. Deli gibi gaz verdim yoluma devam ettim. Neden olabileceğini merak ediyorum. çok tehlikeli bir durum gibi geldi eşimde arabayı kullanıyor. o bu durumda ne yapardı bilemedim. Arabayı hemen ustaya götüreceğim.Sizce bu durum neden olabilir?
  • Benzin Pisliği
  • 1,5 yıl önce silindir kapakları kurum yapmış demişlerdi. şimdi 15 km gidip geliyorum hergün o zaman 1.5 km idi ev mesafesi.
  • Başka ne olabilir? Fikriniz var mı?:eek:
Not : Corsa 1.4 C 2001 arabam bu arada..
aynı sorun benim başıma da geldi bana yakıttan dediler ve bakım için 150 ytl para aldılar... ama benim araç dizel senin ki nedir bilmem... EGR denilen şeyde benzer sorunlar yaratabiliyormuş...

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki 1.4 Benzinli.Nasıl bir bakım yaptılar?Ben Deponun içinde pislik biriktiğinden şüphelendim ama? Emin olamadım. EGR olsa sadece ışık yakardı sanırım.Daha önce vectra sı olan bir arkadaşımın başına geldi hatta egr yeni değiştirdi orada araba durmuyordu.

Son düzenleme:

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben pek anlamam sadece benzer bir olay yaşadıgım için soyledim... bana da şöyle oluyordu bi aralar... aracı hızlandırıyorum ve devir olarak azcık zorluyorum 4000 gibi falan... sonra ayagımı gazdan cekince pat diye duruyordu... buna egr acık kalıyor falan dediler di o yuzden soyluyorum... yakıt olayına gelince aracım calışyor bir kac saniye sonra gurultu ıle sarsılarak duruyor yani gaz yemiyordu mazot filtresinin fazla su ile temasının bununda yakıttan kaynaklı su ile havadan kaynaklı su buharının birleşmesi oldugu söylendi... depo söküldü temizlendi yakıt boruları temizlendi mazot filtresi de değişti ama ertesi gün de aynı arızayı yapınca bir daha el attılar ve egr de de arıza var dediler onun garanti de oldugu için beleş yapıldığı bilgisini veridler...

dreamer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benim başıma 2 gün önce geldi fakat hızlı değildim(10-20 km/h) yetkili servise götürdüm dün ,sonucu öğrenince bilgilendiririm sizi , belki aynı sorundur

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinden kaynaklanıyor bu sorun depo katkısı kullan birde uzun yol yap ve aracı zorla biraz carbon clean da iş görür ayrıca

e_uludag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 1-2 ay önce benimde başıma geldi, benimki su oranı fazla benzinden kaynaklandı diye tahmin ediyorum. 20 ytl lik benzin aldım e5 merter shell den, 2-3 defa araç tekledi ve stop etti, aynen bende yolun ortasında kalakaldım, hemen sağa çektim, neyse tekrar çalıştırdım aracı, bir süre gittim, güvendiğim bir benzinklikten depoyu fulledim, o gün bugündür o sıkıntı yok.

kısaca problem benzin istasyonlarının pştluğundan kaynaklanıyor:):)

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olay 1-2 ay önce benimde başıma geldi, benimki su oranı fazla benzinden kaynaklandı diye tahmin ediyorum. 20 ytl lik benzin aldım e5 merter shell den, 2-3 defa araç tekledi ve stop etti, aynen bende yolun ortasında kalakaldım, hemen sağa çektim, neyse tekrar çalıştırdım aracı, bir süre gittim, güvendiğim bir benzinklikten depoyu fulledim, o gün bugündür o sıkıntı yok.

kısaca problem benzin istasyonlarının pştluğundan kaynaklanıyor:):)

vay namussuzlar vay. ben shell dışında benzin almam yav! büyük ihtimal bayi ile alakalı bi durumdur, sonradan katkı ve eklemiştir ama bu sefer de hangi shell e güvenecez. kıllandım bak şimdi shell'den. gerçi 3 istasyon dışında benzin almadım daha ama...

Son düzenleme:

mer67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam
aynı sorun bendede vardı,hatta stop ettiğinde bazen hemen de çalışmıyordu, dedğin gibi arıza lambası çalışınca yanmıyordu, fakat tech2 herdefasında egr dedi,sonunda değiştirdim,aşağı yukarı 2 hafta oldu ve daha stop etme sorunu yaşamadım.Yetkili serviste değiştirdim 245 ytl ye mal oldu.Yalnızca benim aracım vectra B -1,6
geçmiş olsun