4 şeritli yolda 94 ile radara girdim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz egeliler sakin ve rahat insanlarız. Acelemiz yoktur. Etrafı seyrede seyrede gideriz. Yanlız biz otobanda değil şehir içinde yol isteriz :) Sellektörde yapmayız.

Kısaca XXL denebilir :kop:. Gerçekten egelilerin rahat ve sakin tavırlarına imrenmemek elde değil.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz egeliler sakin ve rahat insanlarız. Acelemiz yoktur. Etrafı seyrede seyrede gideriz. Yanlız biz otobanda değil şehir içinde yol isteriz :) Sellektörde yapmayız.

Hay senin ağzını öpeyim ne de güzel anlatmışsın bizi :D

zanoylu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aramızda bi avukat olması sevindirici :) teşekkürler bilgi için.
bölünmüş yolun tanımı sanıyorum fiziksel olarak bölünmüş olanları (refüj, bariyer gibi bişey ile) kapsıyodur doğru mu?

Rica ederim. Evet refüj bariyer gibi. Genelde 2 gidiş iki geliş olan yollarda bölünme olur. Kara Yolları Trafik Kanunun yeni hali düzenlendi ama hangi araçların hangi hız sınırı kapsamında olduğunu bilmek için Kara Yolları Trafik Yönetmeliğinin yeni halini beklemek lazım.

:(
Yanlış

Bir yolun bölünmüş yol vasfında olması için illaki ortada refüj ve bezeri şeylerin olması şart değildir.Yolun iki gidiş iki geliş şeridinin olması ve bunları ortadan iki düz devamlı çizgiyle ayrılmış olması o yolun bölünmüş yol olduğu anlamına gelir.

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ADVOCATE34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

JOSEFGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda 70 80 arası gidiyorum :) hızlanmak isteyince 90 a kadar uzuyorum :D çok heyecanlı oluyor. Otobana çıkınca limitler çifte çıkıyor ancak

alsanhukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün bizim jandarma trafik ekibine bende sordum.Yazı geldi bölünmüş yollarda hız limiti 110 ama mesala kamyonetler için ne olacak ve %10 esnetme olacakmı yazmıyor dediler.

Ceza yazabilmek için hız sınırının %10'unun aşılmış olması gerekli.. yeni gelen yönetmelikte yazmıyor olması bunu değiştirmez. yani 121'e kadar ceza yazılamaz. Ama yeni yönetmeliğin çıktığından emin olmak lazım...