301-aveo-c,elysee

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm arkadaşlar.
2010-2012 - 30-34 arası dizel sedan araç bakıyorum.
Peugeot 301
Chevrolet aveo
Cıtroen c- elysee
Arasında seçim yapmakta zorlanıyorum.
Sizin seçiminiz hangisi olurdu ?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
301 ve Elysee aynı araç zaten. Marka dışında bir farkları yok. Fakat yine de tercihimi Elysee'den yana kullanırdım. İkinci elde daha iyi. Ve genel anlamda Citroen Peugeot'a göre bana daha iyi geliyor.

Aveo'nun talihsizliği Chevy'nin Türkiye piyasasından çekilmesinden kaynaklanıyor. HB Aveo kullanmıştım gayet güzel idi. Aveo'nun 1.3 motorla vergi avantajı var. Diğerlerinin daha iyi bir performans avantajı... Fakat uzun vadede Elysee'nin daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.

Dış tasarım açısından ise kesinlikle Aveo...

Karar sizin.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
301 ve Elysee aynı araç zaten. Marka dışında bir farkları yok. Fakat yine de tercihimi Elysee'den yana kullanırdım. İkinci elde daha iyi. Ve genel anlamda Citroen Peugeot'a göre bana daha iyi geliyor.

Aveo'nun talihsizliği Chevy'nin Türkiye piyasasından çekilmesinden kaynaklanıyor. HB Aveo kullanmıştım gayet güzel idi. Aveo'nun 1.3 motorla vergi avantajı var. Diğerlerinin daha iyi bir performans avantajı... Fakat uzun vadede Elysee'nin daha iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.

Dış tasarım açısından ise kesinlikle Aveo...

Karar sizin.

elysee ve 301 e göre aveo fiyat olarak daha uygun görünüyor.
ve okuduğuma göre elysee ve 301 gelişmekte olan ülkeler için üretiliyormuş fakat aveo daha küresel bir araba..
aynı zamanda aldığı güvenlik ödülleri ve vergi avantajını göz önünde bulundurursak daha cazip duruyor..
beni terettütte bırakan konular daha çok aveo bir kaç yıl içinde sorun çıkartmaya başlarmI? örneğin turbo ve bilimum dizel sorunları veya konsol tıkırtıları.. satmak istediğimde çok zarar edermiyim?

bazende diyorum kafanda soru işareti kalmasın bir kaç yaş küçük olsun ,
mesela 2007 focus tdci alayım ilereye dönük endişelerim olmasın..

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aveo daki motor multijet.sonuçta parca sıkıntısı olmayacak bir araç.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Psa grubunun ses izolasyon sorunu var. Ama ben yinede 301 alırdım. Hem motor yıllardır kullanılan kendini ispatlamış bir motor. Bu araç 3 ülke için üretilmiştir. Kullanıcı talepleri. Cezayir, Türkiye ve bir ülke daha hatırlayamadım.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aveo'da motorla ilgili en ufak sıkıntı yaşanmaz. Sonuçta 1.3 multijet.

Yaz başında bir arkadaş Elysee aldı. 30.000 TL'ye 30.000 km'de dizel. Donanım en boş olandı fakat oldukça temizdi. İçi gayet geniş. Motor güzel. Konfor eh işte. Yol tutuş eh işte. Fiyatına göre güzel.

Forumdan Deniz hocamızın babası da almıştı yakın zamanda. Daha net bilgiler verebilir.

teoman2580

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende şu sıralar dizel araç olarak c-elysee ve aveo lara bakıyorum. görünüm ve tasarım açısından elysee daha güzel geliyor bana. ama aynı fiyatlara daha donanımlı bir aveo da alınabilir. aveo tasarım ve türkiye piyasasından çekilmesi nedeniyle çoğu kişi ileriyi düşünerek bu araca para bağlamak istemiyor. vede almamı tavsiye etmiyor. hangisini seçeceğime tam olarak karar vermiş değilim ama hangi rengi seçeceğim belli. kesinlikle beyaz.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
bir süre aveo dizel kullandım araç o kadar az yakıt tüketiyordu ki kusana kadar gezdİm kontağı kapattığımda hala 2 gösterge vardı.tek hoşuma gitmeyen tarafı kaliteli durmayan plastik aksamı ve meşhur motosiklet göstergesini andıran km paneli.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta C-Ely. kullandım. Ön kapının arasından baktığınızda sinyalin köşesinden karşıyı görebiliryorsunuz.Bu kadar söyleyeyim.Eski kasa Clio ayarında bir araç diyebilirim.
Gördüğüm tek avantajı motor az yakıyor ve seri.He o paraya ne alınır bilemiyorum ama ben kesinlikle beğenmedim.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Gırtlak dolusu bi aveo derim. Çekilmesi önemli değil bol yedek parça mevcut nasılsa boş araç parasına full araç

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi