301-aveo-c,elysee

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra almadan önce C-Elysee'yi çok araştırdım. Dış görünüşü ve fiyat seviyesi çok cazip gelmişti. Bu nedenle Citroen forumlarını dahi takip ettim, bayide kurcaladım vs. Kullanıcılar kadar bilgi sahibi olamam ancak oradan aklımda kalanları aktarayım. Ayrıca kayınpederim de 1 yıl önce Aveo aldı. Sağa sola giderken Aveo'yu da çok kullandım o konuda da bişeyler söyleyebilirim.

301 ve Elysee aynı fabrikanın ürünü olsa da Elysee hem bej rengi iç kaplamaları ile hem de dış görünümündeki farklarla 301'den daha şık duruyor. Bu nedenle ikisi arasından kesinlikle Elysee.

Elysee ile Aveo kıyaslamasında Elysee'nin avantajı 1.6 dizelin performans farkı. Her iki araç da oldukça ekonomik. Fakat Elysee kullananlar 1.6 dizelin performansından çok memnun.

Gelelim Elyse'nin zayıf yönlerine. Bir kere araç Avrupa pazarı için üretilmediği için Euro NCAP testlerine girmedi. Bu handikap yaratan bir durum. Fakat beni asıl soğutan Citroen forumlarına baktığım dönemde yaşanan bir kaza haberi ve bu habere gelen kullanıcı yorumları oldu. Bekleme yapan bir Elysee'ye (LPG değil benzinli) arkadan hızla gelen ağır vasıtanın çarpması sonucu Elysee alev almıştı. Forumlarda zaten güvenliği sorgulanırken kullanıcılar gövdenin C4 vs deki gibi olmadığı b ve c sütunlarında kaynak eli ekler olduğunu bu eklerinde olası darbe ve kazalarda zayıflık teşkil edeceğini söylüyorlardı. Gerçekten de Opel'de de sütunlarda kaynak yoktur, keza Aveo da aynı şekilde şasi alt, üst ve yan parçalar olarak üretilip birleştirilir. Hatta o dönemde bir üye Aveo ile Elysee'nin şasi üretim videolarını koymuştu. Eleştirilen bir diğer güvenlik ekipmanı ise Elysee'de 4 airbag olması ve ESP'nin opsiyonel olarak dahi sunulmamasıydı. Son olarak da Elysee sahipleri arka bagaj kapağı içindeki keçeden, kilit mekanizmasının çevresindeki plastik kaplamaya kadar eksik bırakıldığından şikayet ediyorlardı.

Açıkçası ben bu kaza olayından ve Elysee'nin şasisindeki birleşim noktalarından ötürü vazgeçip H kasa ikinci el Astra'ya yöneldim.

Aveo'nun sıkıntıları ise malum öndeki oyuncak kılıklı motosikletten çıkma gibi duran gösterge paneli ve yarın ikinci el piyasasının muamma oluşu. Motor, yedek parça ya da servis konusunda uzunca bir süre sorun çıkartacağını sanmıyorum ancak nolursa olsun bugün sıfırı ülkeye girmeyen araca ben para yatırmak istemem. Bir zamanlar Rover 216'lar, 416'lar ne kadar güzeldi ancak Rover bitince alanlar da son sahibi oldu.

Sözün özü tip olarak Elysee ancak güvenlik handikap. Aveo'nun motoru ve güvenlik donanımı kendini kanıtlamış. Tipini sevmesem de beğendiğim bir araç ancak onun da yarını belirsiz.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aveo daki motor multijet.sonuçta parca sıkıntısı olmayacak bir araç.

Haklısınız fakat satmak istediğim zaman çok zorlanacağıma dair söylemler beni aveodan biraz soğuttu..
evet,aracı hemen satmak için almıyorum fakat paranında nerede ne zaman lazım olacağını malesef önceden kestiremiyoruz..
bu açıdan bakıldığında şuan için aveodan vazgeçtim :(

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:07 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:05 ----------

Aveo'da motorla ilgili en ufak sıkıntı yaşanmaz. Sonuçta 1.3 multijet.

Yaz başında bir arkadaş Elysee aldı. 30.000 TL'ye 30.000 km'de dizel. Donanım en boş olandı fakat oldukça temizdi. İçi gayet geniş. Motor güzel. Konfor eh işte. Yol tutuş eh işte. Fiyatına göre güzel.

Forumdan Deniz hocamızın babası da almıştı yakın zamanda. Daha net bilgiler verebilir.

kafamı en çok kurcalayan konular "eh işte" söylemleri :)
bu yüzden daha az "eh işte" diyebileceğim araçlara bakmayı düşünüyorum.

.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:11 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:08 ----------

bende şu sıralar dizel araç olarak c-elysee ve aveo lara bakıyorum. görünüm ve tasarım açısından elysee daha güzel geliyor bana. ama aynı fiyatlara daha donanımlı bir aveo da alınabilir. aveo tasarım ve türkiye piyasasından çekilmesi nedeniyle çoğu kişi ileriyi düşünerek bu araca para bağlamak istemiyor. vede almamı tavsiye etmiyor. hangisini seçeceğime tam olarak karar vermiş değilim ama hangi rengi seçeceğim belli. kesinlikle beyaz.

malesef benimde elysee ve aveo konusunda çekincelerim oluştu..
2-3 gündür yollarda aveo görürüm diye bakınıyorum ve sadece 1 tane gördüm..
2.elde büyük skıntı olacağı aşikar..

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:16 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:11 ----------

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:16 ----------

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:19 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 18:17 ----------

arkadaşlar bugün profilimdeki 2011 model 1.4 twinport enjoy 36400 km deki aracımı 30.750 satmış bulunuyorum.

öncelikle 301-elysee-aveo arasında seçim yapmaktan vazgeçtiğimi belirtmek istiyorum .. çünkü bu araçlar hakkında kullanıcı yorumları malesef bir türlü içime sinmiyor..

şuan için aklımda ,
2011 1.3 linea multijet
2007 astra cdti
2007 focus tdci var.

sizlerinde yardımları ile inşallah doğru bir seçim yapmak istiyorum..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-temiz-bakimli-focus-173017595/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-temiz-full-plus-full-173802900/detay/

şimdilik bu 2 araç seçimlerim arasında.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra almadan önce C-Elysee'yi çok araştırdım. Dış görünüşü ve fiyat seviyesi çok cazip gelmişti. Bu nedenle Citroen forumlarını dahi takip ettim, bayide kurcaladım vs. Kullanıcılar kadar bilgi sahibi olamam ancak oradan aklımda kalanları aktarayım. Ayrıca kayınpederim de 1 yıl önce Aveo aldı. Sağa sola giderken Aveo'yu da çok kullandım o konuda da bişeyler söyleyebilirim.

301 ve Elysee aynı fabrikanın ürünü olsa da Elysee hem bej rengi iç kaplamaları ile hem de dış görünümündeki farklarla 301'den daha şık duruyor. Bu nedenle ikisi arasından kesinlikle Elysee.

Elysee ile Aveo kıyaslamasında Elysee'nin avantajı 1.6 dizelin performans farkı. Her iki araç da oldukça ekonomik. Fakat Elysee kullananlar 1.6 dizelin performansından çok memnun.

Gelelim Elyse'nin zayıf yönlerine. Bir kere araç Avrupa pazarı için üretilmediği için Euro NCAP testlerine girmedi. Bu handikap yaratan bir durum. Fakat beni asıl soğutan Citroen forumlarına baktığım dönemde yaşanan bir kaza haberi ve bu habere gelen kullanıcı yorumları oldu. Bekleme yapan bir Elysee'ye (LPG değil benzinli) arkadan hızla gelen ağır vasıtanın çarpması sonucu Elysee alev almıştı. Forumlarda zaten güvenliği sorgulanırken kullanıcılar gövdenin C4 vs deki gibi olmadığı b ve c sütunlarında kaynak eli ekler olduğunu bu eklerinde olası darbe ve kazalarda zayıflık teşkil edeceğini söylüyorlardı. Gerçekten de Opel'de de sütunlarda kaynak yoktur, keza Aveo da aynı şekilde şasi alt, üst ve yan parçalar olarak üretilip birleştirilir. Hatta o dönemde bir üye Aveo ile Elysee'nin şasi üretim videolarını koymuştu. Eleştirilen bir diğer güvenlik ekipmanı ise Elysee'de 4 airbag olması ve ESP'nin opsiyonel olarak dahi sunulmamasıydı. Son olarak da Elysee sahipleri arka bagaj kapağı içindeki keçeden, kilit mekanizmasının çevresindeki plastik kaplamaya kadar eksik bırakıldığından şikayet ediyorlardı.

Açıkçası ben bu kaza olayından ve Elysee'nin şasisindeki birleşim noktalarından ötürü vazgeçip H kasa ikinci el Astra'ya yöneldim.

Aveo'nun sıkıntıları ise malum öndeki oyuncak kılıklı motosikletten çıkma gibi duran gösterge paneli ve yarın ikinci el piyasasının muamma oluşu. Motor, yedek parça ya da servis konusunda uzunca bir süre sorun çıkartacağını sanmıyorum ancak nolursa olsun bugün sıfırı ülkeye girmeyen araca ben para yatırmak istemem. Bir zamanlar Rover 216'lar, 416'lar ne kadar güzeldi ancak Rover bitince alanlar da son sahibi oldu.

Sözün özü tip olarak Elysee ancak güvenlik handikap. Aveo'nun motoru ve güvenlik donanımı kendini kanıtlamış. Tipini sevmesem de beğendiğim bir araç ancak onun da yarını belirsiz.

yorumunuz ve detaylı bilgilendirmeniz için çok tşk ederim..

aveo da bir de kronik fren diski sorunu olduğu öğrendim ..kullanıcıları 3-4 ayda disk değiştiriyormuş :( malesef buda beni araçtan soğuttu..

elysee düşünülübilirdi fakat güvenlik konusunda sizinde bahsettiğiniz bir çok söyleme bende şahit oldum..

301 ede sadece alternatif olarak değerlendiriyordum..

dolayısıyla bu 3 araçtann tamamen vazgeçtim..

şuan arasında kaldığım bir tek konu var..

2010-2011 linea multijet 40.000-50.000 km arasındamın alınmalı,
2007-2008 piyasada 130.000 altında bulunamayan focus tdci veya astra cdti mi

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
110bg lik focus derim başkada birşey demem.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
öncelik sadece yakıt tüketimi ve ekonomi ise linea olabilir ama zevk estetik kalite gibi unsurlarda önemli ise focus yada astra olabilir.karar ve zevk sizin hayırlısı olsun.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelik sadece yakıt tüketimi ve ekonomi ise linea olabilir ama zevk estetik kalite gibi unsurlarda önemli ise focus yada astra olabilir.karar ve zevk sizin hayırlısı olsun.
Gönlümde focus var daha önce hiç dizel kullanmadım ve km lerde yüksek olunca endişelerim artıyor.
Mesela yukarda paylaştığım sanruflu focus ciddi ciddi aklımı çeldi ama km çok yüksek.

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kayınpederim 1 yıldır Aveo ile fren diski ile ilgili bir sorun yaşamadı. Ama Eskişehir'de çok km yapmıyor, hoş şehir içi trafikte daha çok yıpranır frenler ama herhangi bir şikayet duymadım kendisinden.

Linea ve Focus konusunda bir bilgim yok ama marttan beri Astra kullanıyorum. Klasik bir Opel diyebilirim. İç malzemesi sınıfına göre tok ve kaliteli. Önceki aracım Corsa D'den sonra yol tutuş ve konfor anlamında çok memnun kaldım ben.

mechanic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam kayınpederim 1 yıldır Aveo ile fren diski ile ilgili bir sorun yaşamadı. Ama Eskişehir'de çok km yapmıyor, hoş şehir içi trafikte daha çok yıpranır frenler ama herhangi bir şikayet duymadım kendisinden.

Linea ve Focus konusunda bir bilgim yok ama marttan beri Astra kullanıyorum. Klasik bir Opel diyebilirim. İç malzemesi sınıfına göre tok ve kaliteli. Önceki aracım Corsa D'den sonra yol tutuş ve konfor anlamında çok memnun kaldım ben.
Hocam ben aveo forumda ve şikayetvar da 3-5 şikayet okudum. Belki 3 araçdan birinde vardır. Oda bize denk gelir :)