3000 devirden 1500 devire inme

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

Sorunum şudur. Araba 3000 devirde ve düz yolda hareket halindeyken gaza sabit olarak basmama rağmen araba 3000 den 1500 lü devire düşürüyo kendini,bir silkelenme titreme oluyor yani araba kesiliyo gibi oluyor ama stop etmiyor. Otomatik vitesli aracım. Her kullandığımda değil ama 3-4 kullanımda bir yapıyor. Araba vites değiştiriyor demeyin çünkü sabit gaz ve dümdüz yolda oluyor bu sorun. 3 kez egr değişti, 2 kez temizlendi sorun egr değil tahminimce. Rölantideyken çok küçük milimetrikde olsa gözle fark edebileceğim şekilde ibre oynuyor.

Çok dik bir yokuş çıkarken bir keresinde stop etti D konumundayken. Bir keresinde de çok dik bir yokuşta R yani geri viteste park ederken stop etti ve hemen çalıştı. Sorun sizce nerededir?

Teşekkür ederim arkadaşlar şimdiden.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Efe çok uzun zamandır aynı aracı kullanıyor yeni bişey olmasa sormazdı sanıyorum :)

benim bi defa başıma geldi ama salakça bi müdahale sonrasında triger atık takıldığı için olmuştu bu durum daha farklı sanırım.

rölantiyi ayarlayan ne bizim araçlarda? onda bi sıkıntı olabilir mi dicem, rölantide değil de ayak gazda iken yapıyo 3000 den düştüğüne göre
enjeksiyonda bi sıkıntı olabilir mi acaba? tekleme gibi bişey oluyo mu efe düşerken?

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak Efe çok uzun zamandır aynı aracı kullanıyor yeni bişey olmasa sormazdı sanıyorum :)

benim bi defa başıma geldi ama salakça bi müdahale sonrasında triger atık takıldığı için olmuştu bu durum daha farklı sanırım.

rölantiyi ayarlayan ne bizim araçlarda? onda bi sıkıntı olabilir mi dicem, rölantide değil de ayak gazda iken yapıyo 3000 den düştüğüne göre
enjeksiyonda bi sıkıntı olabilir mi acaba? tekleme gibi bişey oluyo mu efe düşerken?

Evet Hakan abi oluyo tekliyo araba,kesiliyo gibi oluyo resmen.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme de olduğuna göre ya ateşleme ya enjeksiyon diyorum ben de. ama ara sıra olması tesbiti çok zor kılıyo

sürekli teklese söktür bujileri çalışırken çakıyo mu baktır dicem ama sürekli değil işte namussuz.
depon ne alemde diplerde mi? pislik falan mı çekiyo acaba arada? bide depoyu fazlaca doldurup dene dicem ama emin de değilim yani..

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depo çeyrekten biraz azdı abi. Ama yarı depo varkende aynı sorunu yapıyodu.
Sanki gaz yemiyo gibi araba, kesik gibi.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belki otomatik şanzıman yağı bitmiştir,daha önce ben yaşadım böyle bir arıza,yağ neredeyse tamamen bitmişti ve motorla şanzıman arasındaki yağ basıncı zaman zaman kalmadığı için devir bir anda düşüyordu,motor yükten kurtulduğu için ayak gazdayken devir yükselmesi gerekir diye düşünüyorduk ama ecu yakıtı kesiyor böyle durumlarda redline olmaması için..

iceboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servise her ay uğrarım rutin kontroller için Nickfurie ,her gittiğimde de baktırırım şanzıman yağına,normal derlerdi ama tekrar sorarım. Fikir için teşekkür ederim.