Astra H 1.3 CDTI 2008 gaz kesiyor lütfen yardım

Puxavida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, Astra 2008 1.3 cdti aracım herhangi bir vitesteyken 3000-3500 devir aralığında gaza basmaya devam ettiğimde aniden devirden düşmeye başladı.

Örneğin araç sollamaya çıktım 3200 devire falan geldi aniden gaz pedalında sanki tık bir ses hissediyorum ve araç aniden gaz yemiyor devir kaybediyor.

Sürekli olmuyor bu durum ancak bir kaç kez başıma geldi. Aracı durdurup tekrar çalıştığımda sorun ortadan kalkıyor ve yola devam edebilyorum. Ama aracı durdurmayıp yola devam ettiğim sürece araba neredeyse hiç gaz yemiyor ve 2500 devirlere zor çıkıyorum.Uzun yolda tekrar sorun olmasın diye 3000 deviri çok geçmemeye çalışıyorum.

Aracımda uzun zamandır EGR valf hatası var. Temizletiyorum, kısa süre sonra yine arıza ışığı yanıyor. Şuanda da bir süredir EGR hatası kodu veren motor lambası yanıyor. Sorun bununla ilgili midir ? Yoksa başka bir şey olabilir mi ?

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
EGR valfi arızalı olan araçlarda silkeleme, yığılma, gaz yememe hatta stop etme sorunları olduğu doğrudur. Söylediğin problem tam olarak buna denk gelirmi bilmiyorum. Temilettikten hemen sonra tekrar gaz kesme yapıyor mu yoksa belli bir süre sonramı sorun çıkartıyor? Arıza ışığı yanıyor ve de egr hata kodu alıyorsan değiştirmen gerekir ya da fişini çek öyle bin.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
valf takılı kalıyorsa normal temizletmek işe yaramaz ya iptal ya yenisi

zek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Temizlenmesine rağmen bir süre sonra aynı sorun / ikaz meydana geliyorsa değiştirmekten başka çare yok. Geçen yıl aynı duruma düştüm, sonunda yenisini taktırdım. Pierburg marka valfi özel serviste taktırdım. Hem fiyatı GM'den daha uygun, hem de zaten GM'ye parça tedarikçisi.

s_onrsmr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. yeni konu açmak istemediğim için buraya yazmak istedim. aynı sorun benim aracımda da var. her vites de yapıyor ama özellikle 3. vites 1500-2000 devir aralığında araca hafif gaz verdiğimde çok hafif silkeleme yapıyor. bazen sabit hızda da yapıyor. onun haricinde hızlanmasında herhangi bir sorun yok, stop etme veya gaz yememe problemi yok. arıza ışığı yanmıyor aracın. egr mi yoksa araç kurum mu bağlamış yada tahmin ettiğiniz başka bir problem olabilir mi, fikriniz öğrenmek istedim.

akifturan69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba. yeni konu açmak istemediğim için buraya yazmak istedim. aynı sorun benim aracımda da var. her vites de yapıyor ama özellikle 3. vites 1500-2000 devir aralığında araca hafif gaz verdiğimde çok hafif silkeleme yapıyor. bazen sabit hızda da yapıyor. onun haricinde hızlanmasında herhangi bir sorun yok, stop etme veya gaz yememe problemi yok. arıza ışığı yanmıyor aracın. egr mi yoksa araç kurum mu bağlamış yada tahmin ettiğiniz başka bir problem olabilir mi, fikriniz öğrenmek istedim.

Konuyu hortlatıyorum ama tam olarak aynı sorunu yaşıyorum ve uzun zamandır çözemedim. Çözüme ulaşan oldu mu?