3. Stop Lambası Montajı (Kabloları Nasıl Bağlamalıyım)

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OA_643047.jpg

Vectra B 96 GLS aracım için yukarıdaki ürünü aldım...

Araca montajını yaptım; ama kablo işine gelince orada kaldım; Sol stop lambasını söktüm; ama çok karışık geldi, geri kapattım...Şuan bagajda duruyor kablosu; Kablo 2 uçlu; özellikle vectra B 96 aracı olanlar bana kabloların hangisi olduğunu yada hangi renk olduğunu tarif edebilirler mi?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bu lambalar çift mi tekmi.? tek için ufak duruyor, sag sol takımmı.?
Şemadan renge bakan arkadaş rengide söylerde ben saa basitçe anlatayım.
o lambanın 2 ucu vardır. birini aracın gövdesine diğerini stop farının soketindeki pinlere arkadan değidir. frene bastığında hangisinde yanıyorsa o uçtan alacaksın.
Sen tutarken biri frene basıp çekerse daha pratik olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
sigorta.png

Buradaki 38 nolu sigortadan ilave stop lambasına ayrı bir hat çekebilirsin (ama bu sisteme hattın uzunluğu ve kablonun daha kolay zedelenme ihtimali nedeniyle fazla itibar edilmez)

stoplar.jpg

En kolay yol; ilave stop lambasının bir ucu lamba taşıyıcısının metal kısmına şase (-) olarak bağlanır, diğer uç ise en üstteki lambaya giden (fren lambası) kabloya (+) bağlanır. Ben senin yerinde olsam tedbir için bu tür bağlantılarda (+) elektriği taşıyan kabloların uygun yerlerine bir tanede sigorta bağlarım.

Son düzenleme:

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu lambalar çift mi tekmi.? tek için ufak duruyor, sag sol takımmı.?
Şemadan renge bakan arkadaş rengide söylerde ben saa basitçe anlatayım.
o lambanın 2 ucu vardır. birini aracın gövdesine diğerini stop farının soketindeki pinlere arkadan değidir. frene bastığında hangisinde yanıyorsa o uçtan alacaksın.
Sen tutarken biri frene basıp çekerse daha pratik olur.

Lamba tek; Biraz küçük ama şık durdu...

Bahsettiğin yöntem oldukça pratik; akıllıca...Pinlere dokundurduğumda yanlış bir pine dokunursam sigorta atma ihtimali var mı? Bir ara dilim yanmıştı bu sigorta işinden (belki hatırlarsın sana sormuştum bir kaç şeyi)...

sigorta.png

Buradaki 38 nolu sigortadan ilave stop lambasına ayrı bir hat çekebilirsin (ama bu sisteme hattın uzunluğu ve kablonun daha kolay zedelenme ihtimali nedeniyle fazla itibar edilmez)

stoplar.jpg

En kolay yol; ilave stop lambasının bir ucu lamba taşıyıcısının metal kısmına şase (-) olarak bağlanır, diğer uç ise en üstteki lambaya giden (fren lambası) kabloya (+) bağlanır. Ben senin yerinde olsam tedbir için bu tür bağlantılarda (+) elektriği taşıyan kabloların uygun yerlerine bir tanede sigorta bağlarım.

Kablo çekmeyi düşünmüyorum ama ikinci söylediğinde sanırım pinlerin en üstündeki kablodan bahsediyorsun...MOKIA ve senin söylediğin birleştilirse ilk en üstteki pini deneyeceğim;...

CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
"Pinlere dokundurduğumda yanlış bir pine dokunursam sigorta atma ihtimali var mı?"

O bölümdeki herhangi bir lambaya giden devreyi aktif hale getirmedikce (frene basma, farları açma, geri vitese takma, sinyal verme gibi durumlar) birşey olmaz. İş bitiminde kabloda çıplak bir yer bırakmamaya, sağlam ekleme yapmaya, kablonun geçeceği yerde darbelere ve ezilmelere maruz kalmamasına dikkat et yeterli.

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Pinlere dokundurduğumda yanlış bir pine dokunursam sigorta atma ihtimali var mı?"

O bölümdeki herhangi bir lambaya giden devreyi aktif hale getirmedikce (frene basma, farları açma, geri vitese takma, sinyal verme gibi durumlar) birşey olmaz. İş bitiminde kabloda çıplak bir yer bırakmamaya, sağlam ekleme yapmaya, kablonun geçeceği yerde darbelere ve ezilmelere maruz kalmamasına dikkat et yeterli.

Çok teşekkür ederim Savaş Bey; yapınca sonucu yazarım diğer arkadaşlar için...

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumartesi yaptım, bir kişi frene basarken kablonun bir ucunu aracın gövdesine bağladım, bir ucunu değdirerek doğru pini buldum...

Vectra B 96 GLS araç için yan duran soketin ÜSTTEN İKİNCİ PİNİ - YANİ SARI SİYAH (MAVİ) RENKLİ olan kablodan elektiriği aldım...

Cevaplarıyla yol gösterenlere teşekkürler...

Z16XE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki fren lambası bu ek ışıkları takınca fazla akım çekmiyormu bunun hrhangi bir negatif tarafı olurmu