2012 Corsa Essantia

görkem_özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,

19' unda 2012 model essantia model bir corsa aldım. Ancak araç ile ilgili bir kaç merakım var. Servise gitme imkanım bir süre olmayacak. O nedenle sizlere danışmak istedim.

Öncelikle belirtmek isterim ki far ayar düğmesi en sol konumdayken aracı çalıştırınca parklarım yanıyor. Aracı stop edene kadar da sönmüyor. Buna manuel olarak müdahale edilebilir miyim yoksa aracımda otomatik far mı var ?

Bir diğer konu ise aracımda hararet kadranı yok. Ancak malumunuz hepimiz motor ısısını takip ederek risk yaratacak duruma gelmeden müdahale etmek isteriz ki sanıyorum bu araç ancak motor çok ısındığında ikaz lambası yakıyor. Anlık takip edemiyor muyuz ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GİD ekranınız varsa radio açık iken setting düğmesine uzun basın dıt diye ses gelince BC düğmesine bir kaç defa basınca coland yazısı gelecek bu motor sıcaklığını gösterir.
far ayarına gelince
düğmeniz bu
burda sis farı yanıyorsa o far düğmesinin ortasına basarak kapatın...zaten araç kitabcığında bunların hepisi mevcut servise gitmenize gerek yok ki?
foto0256ak.jpg

görkem_özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortadaki sis farı düğmesi bende tek parça, sis farım yok ki ayrıca :S Ona basınca kapanıcak mı o şimdi, gündüz veya ben istemedikçe yanmayacak mı ? Kitapçık da bu şekilde yazmıyor ki veya ben anlamamışım.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yanlış anlaşılma olmuş herhalde siz park lambası demişsiniz Selim abi sis anlamış. Park lambası yanıyorsa araçta gündüz farı aktif olabilir istenirse iptal edilebilir serviste fakat bence güvenlik açısından olması daha iyi. Ayrıca hararet göstergesi yok ama tehlikeli seviyelere ulşınca aracın sürücüyü uyaran donanımı mevcut.. Essentia ise GİD ekranınızda yoktur bu yüzden araç suyu sıcaklığı okumanın ek donanım olmadan okumanın bir yolu yok maalesef.

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız tank gibi bir araba, dağ, bayır, plato, ova ve bilumum coğrafi alanlarda kolay kolay hararet yapmaz, bir sorun olursa panelde uyarı ışığı var, o yanıyormuş, ancak ben hiç yaktırabilen duymadım görmedim, umarım sizde görmezsiniz.

görkem_özdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim tesekkur ediyorum. Son 1 sorum olacak. Orjinal radyo sisteminin uzerine subwoofer taktirabilir miyim? Evet ise ne yapmam gerekior. Binamizda pioneer var mesela. Hazirlikli gideyim.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takılır tabi, ön yada arka sağ ve sol hoperlöre giden kablolardan paralel çekip anfinin high inputuna bağlarlar ordanda sub'a. Burada önemli olan anfi alırken high input olmasına dikkat etmeniz gerekiyor yoksa anfi girişi için çevirici koymanız gerekir ki kaliteyi çok bozuyor

Bu arada ben anfi+sub yerine aktif sub denen anfili subları öneririm tam kıvamında etrafı inletletip arabanınn her yerinden bir ses çıkmasına sebep olmaktansa sadece müziğe tat veriyorlar ayrıca çok daha az yer kaplıyorlar

JBL basspro II

bass%20pro2.jpg
8086.jpg

Son düzenleme:

Sam55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Takılır tabi, ön yada arka sağ ve sol hoperlöre giden kablolardan paralel çekip anfinin high inputuna bağlarlar ordanda sub'a. Burada önemli olan anfi alırken high input olmasına dikkat etmeniz gerekiyor yoksa anfi girişi için çevirici koymanız gerekir ki kaliteyi çok bozuyor

Bu arada ben anfi+sub yerine aktif sub denen anfili subları öneririm tam kıvamında etrafı inletletip arabanınn her yerinden bir ses çıkmasına sebep olmaktansa sadece müziğe tat veriyorlar ayrıca çok daha az yer kaplıyorlar

JBL basspro II

bass%20pro2.jpg
8086.jpg

bizim minix'in bagajına tam olur sanırım ... ne kadar tahmini bu aletler üstad ? 0 araç ses sisteminde performansı nasıl ? garantiyi etkiler mi ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sahibinden.com'da 350tlye ikinci eli var yurtdışına çıkan bir yakınınız varsa bir çok markanın bu tarz aktif bass ürünleri var 250tlden başlayacak şekilde. Ben kenwood'un bir modelini kullanıyorum koltuk arkasına montajlı anfi kadar yer kaplıyor anfiden biraz daha kalın tam kıvamında ses veriyor eskiden kabinli bassım vardı çook gereksizdi %25 ayarda kullanırdım bunuda %60-70te kullanıyorum. Modeli ksc-sw01.

attachment.php

KSC_SW01_img1_02.jpg

Garanti olayına gelince içinden sağ ve sol hoperlörlerden paralel almak için hat çıkıyor çok güzel düşünülmüş ama servisiniz yine de müzik sisteminizin garantisini bitirebilir.

Ekli dosyalar

• fotoğraf.jpg
    fotoğraf.jpg
    82.9 KB · Görüntüleme: 41