2011 Opel Corsa D 1.4 yağ değişimi (öneri istiyorum)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, bu yağ konularını gördükçe ben de arayışlara girdim. Konu kirliliği yapmamak için -sahibi arkadaşın da affına sığınarak- bu başlıkta sormak istedim. Benim aracım 98 model Astra F 1. GL, tek nokta enjeksiyonlu. (Ecotech motor değil) İlk iki değişimde özel serviste GM koydular. (10/40) sonraki iki değişimde de ben Mobil koydurdum. Gözle görülür ya da fark edilir bir şey göremedim. Sonra tekrar servisi değiştirmemle beraber GM 10/40'tan devam ettik. Şimdi, yağ değişimim geldi. Ben GM 10/40 ile devam etmek istiyorum ancak araştırmalarda kafam karışıyor. Sizler ne dersiniz bu konuda. Tekrar teşekkürler. Ve konu sahibi arkadaştan tekrar özür dilerim.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, bu yağ konularını gördükçe ben de arayışlara girdim. Konu kirliliği yapmamak için -sahibi arkadaşın da affına sığınarak- bu başlıkta sormak istedim. Benim aracım 98 model Astra F 1. GL, tek nokta enjeksiyonlu. (Ecotech motor değil) İlk iki değişimde özel serviste GM koydular. (10/40) sonraki iki değişimde de ben Mobil koydurdum. Gözle görülür ya da fark edilir bir şey göremedim. Sonra tekrar servisi değiştirmemle beraber GM 10/40'tan devam ettik. Şimdi, yağ değişimim geldi. Ben GM 10/40 ile devam etmek istiyorum ancak araştırmalarda kafam karışıyor. Sizler ne dersiniz bu konuda. Tekrar teşekkürler. Ve konu sahibi arkadaştan tekrar özür dilerim.
GM degil de Castrol ile devam etseniz daha iyi olur. Konu benim acimdan sorun degil bu arada. :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gm harici diğer yağlari güvenle kullanabilirsiniz. Yagin Sentetik olması yeterli. Güncel tarihli ürün olmasinida unutmayin

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar. Castrolu hiç denemedim. Mobil, dediğim gibi iki kere kullanmıştım. Castrol 10/40 fiyatı nerelerde acaba?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mobil 1'den şaşmayın. 99 model aracıma mobil 1 5-30 yağ koydurdum. usta eksiltir dedi 5000 km oldu bir milim eksilme yok. ve yağ mükemmel durumda....

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllardır castrol kullanıyorum gayet memnunum. mobil veya castrol marka değeri olarak hangisi hoşuna gidiyosa onu kullan bence. 0-30 aldım geçen ay 4+1 litre 135 TL ödedim maslak otosanayide.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler arkadaşlar. Castrolu hiç denemedim. Mobil, dediğim gibi iki kere kullanmıştım. Castrol 10/40 fiyatı nerelerde acaba?
70 80 lira civaridir.
mobil 1'den şaşmayın. 99 model aracıma mobil 1 5-30 yağ koydurdum. usta eksiltir dedi 5000 km oldu bir milim eksilme yok. ve yağ mükemmel durumda....
Su an mobil1 esp 0-40 var ama ince geldi sanirim ilk calistirmada dizel gibi calisiyor. 5-30 un da dexos2 onayi yok diye biliyorum. Castrol 5-40 ta dexos2 onayi varmis. Yani baya karisti isler yine
yıllardır castrol kullanıyorum gayet memnunum. mobil veya castrol marka değeri olarak hangisi hoşuna gidiyosa onu kullan bence. 0-30 aldım geçen ay 4+1 litre 135 TL ödedim maslak otosanayide.
0'li yag ince geliyor sanirim benim araca. Dun 9 10 derece olan havada bile ilk calistirmada sesli calisti.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman 5-30 kullancaksın. benden önceki sahibi 0-30 kullanıyo diye bende öyle devam ettim.