2011 Opel Corsa D 1.4 yağ değişimi (öneri istiyorum)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine bir yağ konusu oldu ama forumda hala net bilgi oluşmamış.
Benim Corsa'nın da yağ değişim zamanı geldi. Önceki bakımda dexos2 onaylı olan mobil1 esp 0/40 kullandım fakat aracın ,özellikle soğukta, ilk çalıştırmada dizel gibi çalışması beni rahatsız etti. Bugün sanayiye gittim castrol servisi 5/30 yağ ve filtreler için 220 lira fiyat verdi. Dizel gibi çalışma için de çok ince olduğu için tutunamıyor dedi.
Asıl soru 0/40la devam etmeli miyim yoksa 5/30 'a geçmeli miyim? Bir de castrol 5/30 yağda dexos 2 onayı yok ama 5/40 'ta var. Hangisi koydurmalıyım? Baya kararsız kaldım. **Araç 20.000km'de.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5w40 iyidir castrol edge. fiyatıda 80 lira civarı. gayet yeterli bir yağ. ben 2 yıldır kullanıyorum... daha kaliteli olduğunu düşündüğüm ama daha kullanmaya başlamadığım valvoline 5w40 da kullanabilirsiniz fakat daha denemedim yakında deneyeceğim. bulması problem biraz. satan bir firma var oda distribitörü. internet üzerinden satışları var.
VALVOLINE SYNPOWER MST C3 5W40 5LT ürünün adı bu.
ingiliz bazı tuning firmaları opellerde özellikle tuning sonrası valvoline 5w40 öneriyorlar vardır bir bildikleri...

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500 km önce Genel bakımını yaptim. Yagi epey bi arastirdiktan sonra Motul clean x fe 5-30 (dexsoz2)kullandým Opel'in tüm spekifsyonlari saðlayan hatta asan bi yað. Birçok yerde Mobil den dahi iyi olduðunu okudum.. Fiyati biraz pahali lakin 150 yillik üretim tecrübeleri var. Yarýþ motorsikletleri porsche mercedes bmw audi subaru gibi yüksek bg araçlara önerilen yaðdýr. Bizim araca biraz fazla ama olsun :) Bi arastirin derim 0-40 bize ince bence kitabinda zaten 5 -30 diyor.

Ayrýca yað alýrken üretim tarihine dikkat edin 3 senelik yaðlarý kakalamaya calisiyorlar raf ömrü 5 yil dir diye. Bu oyuna kanmayin en fazla 2 yildir oda iyi kosullarda muhafaza edilmisse

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500 km önce Genel bakımını yaptim. Yagi epey bi arastirdiktan sonra Motul clean x fe 5-30 (dexsoz2)kullandım Opel'in tüm spekifsyonlari sağlayan hatta asan bi yağ. Birçok yerde Mobil den dahi iyi olduğunu okudum.. Fiyati biraz pahali lakin 150 yillik üretim tecrübeleri var. Yarış motorsikletleri porsche mercedes bmw audi subaru gibi yüksek bg araçlara önerilen yağdır. Bizim araca biraz fazla ama olsun :) Bi arastirin derim 0-40 bize ince bence kitabinda zaten 5 -30 diyor.

Ayrıca yağ alırken üretim tarihine dikkat edin 3 senelik yağları kakalamaya calisiyorlar raf ömrü 5 yil dir diye. Bu oyuna kanmayin en fazla 2 yildir oda iyi kosullarda muhafaza edilmisse
Cok tesekkurler. Motul e bi bakayim ama sakaryada satan yer var midir bilmiyorum. Tarih olayini hatirlattiginiz iyi oldu castrol'un kendi servisi de olsa dikkat etmek lazim.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5w-40 kullanın. Motul'a falan boş yere para verirsiniz. Sonuçta maksimum 7000dd kapasiteli bir motor. ;)

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
N11 com da var 120 tl mi ne. Genede siz bilirsiniz. 3-5 kuruş fazla si zarar ettirmez kanimca.Ben castrolu tavsiye etmem çok fazla şikayet ve sahtesi mevcut size kalmış;)

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mobil'in castrol'un çok fazla sahte ürünü var piyasada. Dikkat etmek gerek. Her iki markada iyi sonucta.

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
N11 com da var 120 tl mi ne. Genede siz bilirsiniz. 3-5 kuruş fazla si zarar ettirmez kanimca.Ben castrolu tavsiye etmem çok fazla şikayet ve sahtesi mevcut size kalmış;)
Castrol 5 30 icin 130 lira demislerdi motul daha uygun o zaman.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Castrolu epey sisirmisler. internette daha uygun fiyata bulabilirsnz. Yað satan çoðu yer ücretsiz diyip fiyati yaga ekliyorlar. Motul elbette daha kaliteli