2010 model insignia 1,6 180hp lpg

alicancoklu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaslar peki hiç içinizde insignia kullanan var mı yani landrenzo taktıran tecrübelerini öğrenirsem daha faydalı olur şimdiden teşekkürler...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Saolun ama arastirmalarima gore ilerde sorun cikarabiliormus motoru cok farkliymis onun icin turbodan dolayi onerilmiormus satsam mi diye dusunuyorum artik yapcak bisey yok maalsef:(

Bence en mantıklı seçenek bu.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla kardeş değneğin iki ucuda b*k derlerya hakkatende senin durum öğle. taktırsan bi dert, taktırmasan ayrı bi dert.. sana tafsiem o araca taktırmaman olur.. eğer yakıt sarfiyatı seni üzüyosa.. başka alternatifler aramalısın.. seçim senin karar zor..

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence SATMAYIN yepyeni arabayı satarsanız daha çok zarar edersiniz benzinli binmek bile satmaktan daha hesaplıdır. satarken zarar edeceksiniz sonra dizel araç bakacaksınız ya daha pahalı olacak ya da aynı kalitede olmayacak..

eğer yılda 10 binden fazla kullanmıyorsanız zaten LPG'ye de gerek yok bence. ben yılda 28-30 bin km yol yapıyorum öyle olmasa 10 bin falan olsa LPG taktırmazdım ama aldığımda LPG üstündeydi ve çok memnunum.

6 ayda 15 bin km yaptım benzinli olsaydı kaba hesap;
15000x3,60x0,10= 5.400TL
LPG ile kaba hesap 15000x2x0,10= 3.000 TL
(LPG'yi 2 lira kabul ettim aslında 1,75 civarına alıyorum ama bir miktar benzin tüketimini de hesaba kattım)

sadece 6 ayda yaklaşık 2.400 TL tasarruf etmişim!

başkalarının önyargılarıyla karar almayın son olarak insignia'da Landirenzo kullanan birini bulun konuşun derim..

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Insignia'nın normal kullanıcı için tüketimi şehiriçi 9-10 arası, şehirdışı 6-7 arası.
ama eğer dün 100 hp altı arabaya binerken bugün 180 hp'ye geçince görmemiş gibi sürekli dipgaz giderlerse şehiriçi 14 litreye kadar çıkıyor.şehirdışı da 160-170 km hızlarla 9-10 litre yakıyor.

Insignia'da garantiyi bozmayan lpg yok. garantiyi bozmayan lpg var diyen varsa Opel Türkiye'yi arasın sorsun.
bayi ve servisler garantiyi bozmuyor diyor, ama aslında garanti bozuluyor, servis kendisi garanti veriyor. bir nevi araca kefil oluyor yani.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saolun arkadaslar peki hiç içinizde insignia kullanan var mı yani landrenzo taktıran tecrübelerini öğrenirsem daha faydalı olur şimdiden teşekkürler...

Aslına bakarsanız yapılacak en mantıklı iş Ankara'da yaşıyorsanız Opel bayiine gidin ve İnsignia'ya Lpg taktırmış en az 3 kişinin telefonunu alın. Ama taktıran vatandaşları 1,6 Turbo 180 hp kullananlardan seçin:confused:. Yorumlarını dinleyin eğer kafanıza yatarsa mutlaka LPG taktırın satmayı düşünmeyin derim.:(

Burda kayseride iki arkadaşım LPG'li insignia'sı olan ve ikiside 1,6 180 hp kullaıyor. Hem ben kullandım biçok kez hemde onların yorumları LPG de aracın sorunsuz çalıştığı yönünde ve Benzinle aradaki performans farkını anlamanız nerdeyse imkansız.;)

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Insignia'nın normal kullanıcı için tüketimi şehiriçi 9-10 arası, şehirdışı 6-7 arası.
ama eğer dün 100 hp altı arabaya binerken bugün 180 hp'ye geçince görmemiş gibi sürekli dipgaz giderlerse şehiriçi 14 litreye kadar çıkıyor.şehirdışı da 160-170 km hızlarla 9-10 litre yakıyor.

Insignia'da garantiyi bozmayan lpg yok. garantiyi bozmayan lpg var diyen varsa Opel Türkiye'yi arasın sorsun.
bayi ve servisler garantiyi bozmuyor diyor, ama aslında garanti bozuluyor, servis kendisi garanti veriyor. bir nevi araca kefil oluyor yani.

yakıt sarfiyatı Meriva OPC ile aynıymış..

yeni arabaları yetkili servise götürüyoruz bu durumda yetkili servisin garanti vermesi yeterli ve bize gerekli olan şey değil mi zaten?