2010 model insignia 1,6 180hp lpg

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaradasınız, teleflexten şaşmayın. ayrıca yok bu arabaya lpg mi takılır, yok şu arabaya lpg mi takılır laflarına kulak asma. ben bmw ye 40oookm önce taktırdım. hiç yapmadımsa 3-4 milyar kar ettim bi senede.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel bayisiyle anlaşıp teleflex taktırmak en iyisi:)

telefleks türkiye distribitörü tunalı otomotiv

iskitlerdeki opaş özel servisi teleflex takıyor, merkez sanayideki merkez opelde aynı şekilde.

bu senenin başında opaş servisi garantideki opel lere bakabilmek için yetki alacagını söylüyordu eğer aldıysa teleflex kaçmaz.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abimin bir sözü vardı. Günümün şartlarında artık öyle bir yere geldikki araba almak değil arabayı beslemek lüks hale geldi diye. Tabi Insıgnıaya verilen para az değil ama benzin fiyatları da ortada. :(

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
yakıt sarfiyatı Meriva OPC ile aynıymış..

yeni arabaları yetkili servise götürüyoruz bu durumda yetkili servisin garanti vermesi yeterli ve bize gerekli olan şey değil mi zaten?

şöyle anlatıyım, birisi dizel Insignia için bayiye gidiyor, bayi elinde dizel olmadığını onun yerine 1.6T veriyim lpg taktır az yakar garantiyi de bozmaz diyor. araç sahibi Insignia'yı alır almaz BRC bayisine gidiyor. bir süre sonra araç bozuluyor. subapları eritmiş mi yamultmuş mu öyle birşey olmuş. BRC yetkili servise yönlendiriyor, y.servis BRC'ye yönlendiriyor, araç sahibi soluğu şehrin en işlek caddesinde alıyor:D araba günlerce camlarında "2 aylık araba 8 kere servise gitti çalışmıyor" vs. yazılarla caddede yattı.
Opel Türkiye'yle iletişime geçiyor, biz lpg önermiyoruz yapacağımız birşey yok diyor, servis garanti konusunda verdiği sözü yutuyor (yazılı anlaşma yok)
nasıl anlaştılar bilmiyorum, müşterinin aracını aynı paraya aldılar, aradaki farkını da alıp dizel Insignia verdiler. araç bayiye kaldı.

durum budur. ben olsam taktırmam :D

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle anlatıyım, birisi dizel Insignia için bayiye gidiyor, bayi elinde dizel olmadığını onun yerine 1.6T veriyim lpg taktır az yakar garantiyi de bozmaz diyor. araç sahibi Insignia'yı alır almaz BRC bayisine gidiyor. bir süre sonra araç bozuluyor. subapları eritmiş mi yamultmuş mu öyle birşey olmuş. BRC yetkili servise yönlendiriyor, y.servis BRC'ye yönlendiriyor, araç sahibi soluğu şehrin en işlek caddesinde alıyor:D araba günlerce camlarında "2 aylık araba 8 kere servise gitti çalışmıyor" vs. yazılarla caddede yattı.
Opel Türkiye'yle iletişime geçiyor, biz lpg önermiyoruz yapacağımız birşey yok diyor, servis garanti konusunda verdiği sözü yutuyor (yazılı anlaşma yok)
nasıl anlaştılar bilmiyorum, müşterinin aracını aynı paraya aldılar, aradaki farkını da alıp dizel Insignia verdiler. araç bayiye kaldı.

durum budur. ben olsam taktırmam :D

İyi gene işini halledebilmiş ama bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için her zaman başta yazılı bir belge almak gerekiyor.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankaradasınız, teleflexten şaşmayın. ayrıca yok bu arabaya lpg mi takılır, yok şu arabaya lpg mi takılır laflarına kulak asma. ben bmw ye 40oookm önce taktırdım. hiç yapmadımsa 3-4 milyar kar ettim bi senede.
Arkadaşların bahsettiği sanırım şu; bazı araçlara lpg sistemi olmuyor sistemi uygun değil insignia da turbolu bir araç olduğu için böyle bir sıkıntı olabilir. Mesela FSI( volkswagen) motorlara ilk çıktıklarında LPG takılamıyordu gerçi hala takılamayan seriler var sanırım.
Garantiyi bozuyorsa taktımamak gerek tabi.
Ben olsam eğer şehir içinde kullanıyorsanız aracı tabi 4000 gibi 5000 TL gibi bir tüplü araç alır vura kıra kullanırdım uzun yolculuklarda da insignia mı kullannırdm. Çok mu ütopik oldu bilemedim şimdi.

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaslar artık su yok ınsıgnıaya takılmaz mıs yok ona takılmazmıs muhabbetlerını gecelım alt tarafı opel yanı daha 1 hafta once cıktı butun unluler lpg takıtrıyor dıye mıllet cadıllac jeepe 3 20 cabrıo ya tup taktırıyo gurur yapmanın bı mantıgı yok opel landırenzo onerıyor takıyor garantı dısı kalmadıgını soluyor sozlu dıyorsunuz o zamn gerkırse yazılı bır sozlesme yaparsınız :) tabıkı tum bunların yerıne 180 bg turbo bır ınsıgnıanın benzınlısını alıp sonra aman cok yakıyor diyen bırısı ustune bır bardak su ıcsın :)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
tabiki takılmaz diye birşey yok ama motoru bir 100.000 km kullanmak var birde 300.000 km kullanmak var. (500 diyecektim ama Opel için abartmış olmayım dedim:D )
ünlüler lpg takıyor da o aracı ne kadar kullanıyor ki, en fazla 1 sene sonra satıyor, sorun çıkarsa daha sonra kullananlara patlayacak.

başkasından alıntı yapıyorum, Aksaray BRC servisine gelen maili görmüş;
mazda 6, Insignia ve adını hatırlayamadığım bir marka daha. bu araba için lpg dönüşümüne dikkat. bu araçların subapları alüminyum (veya titanyum) civalı olduğu için lpg dönüşümlerinde zamanla subap eğrilmesine neden oluyor. dönüşüm yapılmadan araç sahibine bu konuyu anlatın ve bu hususla ilgili sorumluluk için araç sahibine kağıt imzalatın.

önceki mesajımda bahsettiğim Insignia'nında subapla ilgili bir sorunu olduğunu belirtmiştim.

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaniss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki takılmaz diye birşey yok ama motoru bir 100.000 km kullanmak var birde 300.000 km kullanmak var. (500 diyecektim ama Opel için abartmış olmayım dedim:D )
ünlüler lpg takıyor da o aracı ne kadar kullanıyor ki, en fazla 1 sene sonra satıyor, sorun çıkarsa daha sonra kullananlara patlayacak.

başkasından alıntı yapıyorum, Aksaray BRC servisine gelen maili görmüş;
mazda 6, Insignia ve adını hatırlayamadığım bir marka daha. bu araba için lpg dönüşümüne dikkat. bu araçların subapları alüminyum (veya titanyum) civalı olduğu için lpg dönüşümlerinde zamanla subap eğrilmesine neden oluyor. dönüşüm yapılmadan araç sahibine bu konuyu anlatın ve bu hususla ilgili sorumluluk için araç sahibine kağıt imzalatın.

önceki mesajımda bahsettiğim Insignia'nında subapla ilgili bir sorunu olduğunu belirtmiştim.
ömürlük kullanıyorsanız aracı tabıkı sızın ıcın ılerıde byuuk sıkıntılar cıkartabılır biz en fazla 2 sene kullandıgımız ıcın ben bu sekılde dusunmusutm :=)