2004 Opel Vectra Marş Sorunu Lütfen Yardım

baristetik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4,5 yıldır opel vectra kulanıcısıyım aracım son zamanlarda ara ara marş basmaz oldu kontağı çeviriyorum ışıklar yanıyor marş bastığım zaman tık ses gelmiyor. sonra anahtarı çıkartıyorum takıyorum bi kaç defa sonra marş alıyor sorunsuz çalışıyor ara ara tekrar ediyor bu sorun, bende 5 yıllık akümü değiştirdim değiştirdikten 3 gün sonra yine aynı hatayı verdi, marş basmıyor daha doğrusu bir gram ses yok marşa bastığım, her şey çok normal arıza ile alakalı bir durum yok ama bazen aracım marş basmıyor, gösterge lambalarım yanıyor kontağı çeviriyorum hala yanık duruyor gösterge lambaları, anahtarı çıkartıyorum tekrar takıyorum ilk marşta hemen çalışıyor aracım, bu sorun neden kaynaklanabilir?

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4,5 yıldır opel vectra kulanıcısıyım aracım son zamanlarda ara ara marş basmaz oldu kontağı çeviriyorum ışıklar yanıyor marş bastığım zaman tık ses gelmiyor. sonra anahtarı çıkartıyorum takıyorum bi kaç defa sonra marş alıyor sorunsuz çalışıyor ara ara tekrar ediyor bu sorun, bende 5 yıllık akümü değiştirdim değiştirdikten 3 gün sonra yine aynı hatayı verdi, marş basmıyor daha doğrusu bir gram ses yok marşa bastığım, her şey çok normal arıza ile alakalı bir durum yok ama bazen aracım marş basmıyor, gösterge lambalarım yanıyor kontağı çeviriyorum hala yanık duruyor gösterge lambaları, anahtarı çıkartıyorum tekrar takıyorum ilk marşta hemen çalışıyor aracım, bu sorun neden kaynaklanabilir?

Yüksek olasılıkla mars motorun da sıkıntı var!!
https://www.facebook.com/mucahitmustafa.ercan1?fref=ts
İletişime gec ucuz yollu yapsın

farukrusven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektrik tesisatında sorun olabilir, aynısı akü zayıflayınca olur, aküden değilse tesisat yada marş motorundadır.

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş dinamosu.kömürleri bitmiştir.uzun bir sopa ile marş dinamosuna tıklatın çalışacaktır bir süre daha

Sony Z5 ile gönderildi

baristetik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküyü bu olay olduktan sonra yeni aldım 3-4 gün yapmadı sorunu ondan sonra yine tekrarladı aynı sorun.

herenster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardes benzer sorunu yaşadım hatta nerdeyse aynisiydi. Vectra c aracim var. Araç sarj dinamosu değişti. Sorun çözüldü. Normal zamanda kilit ve cam avma kapama artik zorlanıyor yada çalışmıyorsa akü boşaliyor ama sarj olmadigindan kontsk almıyor. Alsada anca motoru zor idare ediyor. Biraz zaman sonra kazaya bile sebep olur bence. Bi baktirman cok kolay. Gecmis olsun

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtarı çeviriyor gösterge ışıklarında kısılma sönme olmaması,ayrıca bazen kontak anahtarını çıkarıp geri takınca hemen çalışmasıyla şarj dinamo arızasını elemiş olursunuz.marş motoru kömür bitmesinde bazen çalışır bazen çalışmaz temas olursa araç çalışır.marş motoruna bir cisimle vurunca kömürde temas sağlanırsa marş basar.anlatılan arıza marş kömürlerini ya da marş motorundaki bir arızayı işaret ediyor.tabiki marş motorunu sökmeden şarj değerleri kontroledilmelidir.marş motorunun sökülüp temizlenip yağlanması zaten hava filtresi değişimi gibi bir bakımdır.50-100 binde bir bakımı yapılmalıdır.yoldabırakan bir arıza olduğundan bakımı yapılmalı

Sony Z5 ile gönderildi

Son düzenleme:

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marş dinamosu.kömürleri bitmiştir.uzun bir sopa ile marş dinamosuna tıklatın çalışacaktır bir süre daha

Sony Z5 ile gönderildi
Tolgacigim yazdigim kesinlikle sana ozel degil yanlis anlama genel bir durum..Dunya cag atlarken biz cogu paecayi bile uretemezken isimlerini bari dogru kullanalim diye dusunuyorum..
Gecen rast gele bir onduzenciye gicirtiyi sordum pistonlar bozuktur diyor[emoji4] piston ne abi motordan bahsetmedim dedim amasor varya o iste diyor..
Cevirince Elektrik üreten malzemeler dinamodur.
Elektrik verince donen malzemeler motor..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok abi sorun değil :)doğrudur.doğru kelime kullanımalı her zaman katılıyorum.düzelttim hatta

Sony Z5 ile gönderildi

baristetik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun Marş Motorunda mı marş Dinomosunda mı sizce ? arasında ki fark ne bu parçaların :D