2.el rezaleti

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun abi benimde bundan önce clio vardı 0 almıştık bi tek kazayı fsm girişinde adamın sağ şeritte giderken cebe girmeden durması yüzünden arkadan vurdum kaput tampon far değişti satmaya gittik arbanın arka bagaj kapagı ve tavan dışında full boyalı dediler neskarda hatta sağ ve sol ön kapıda değişmiş dedik nasıl olur tek kazası var oda bu bizede büyük ihtimalle renault kazalı bir aracı 0 diye satmış umarım şu andaki corsamda böyle bişey yaşamam bir daha

salih69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı alırken sağlam bir noter sözleşmesi yapılabilir. Sonradan km si ile oybandığı veya ağır kusurlu çıkması durumunda yüklü tazminat koydurulabilir.

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.el alırken DOD ve onun gibi güvenilir 2.el satış yapan yerlerden almak lazım en azından arabada ne var ne yok söylüyor adamlar bakım masraflarına kadar (cinlik yapmasına gerek yok çünkü alırkende ona göre fiyatlandırıyor ) , piyasadan alınacaksa da tanıdık iyi bir servise göstermek lazım bu devirde kimseye güvenip araç alınmaz çünkü onlarında kandırılmış olma ihtimalleri oluyor

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 focus 65.000 de km den suphelendınız de 2005 35.000 de cıvıc ın km sınden neden suphelenmedınız?

ondanda şüphelendim tabi lastiklerini gösterdi 4 lastiğininde kenarları çatlamıştı.. bu araba çok yatmış falan muhabbeti yaptı .. adamlar sistemi kurmuşlar yani...

akselerbol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı olay 2 sene önce başıma geldi km geri çekilip sattılar bize ben satarken hepsini söyledim kazasınıda söyledim adam normalde olsa bu arabayı almazdım belki ama dürüst davrandığınız için alıyorum dedi şansına hiç arızada çıkarmadı hala biniyor. Sonuç adamla bu ilişki yüzünden 2 senedir görüşüyoruz o çay içmeye geliyor benim dükkanıma ben gidiyorum onun dükkanına ;)

Capt.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
exclusive; 2.deneme 2006 corolla d4d 85000km toyota servisine götürdüm. serviste arabanın pert kaydı var dediler.. adamlar inkar etti sigorta acentemle görüştüm kaskoda kaydı yok dediler.. bu da sistemdeki bilgilerin birbirini tutmuyor olduğunu gösterdi. [/QUOTE' Alıntı:
perte çıkan arabalar bir daha kasko yapılmıyor diye biliyorum. belki ondan sistemde görülmüyordur.

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2009 yılında 16 yaşındaki Şahin arabamızı satıp uzun vadede binilebilecek bir araba almaya karar vermemizle başladı. İlk araba opel astra oldu 2000 model. Dürüst bir galericiden aldık, kaldı ki bütün kusurlarını söylemişti alırken, karterin tamirli olduğu haricinde, belki de bundan haberi yoktu. Neyse fiyatı da ona göre hesaplı aldık. Astra ile kaza yapıp perte çıkması ve aldığımız vectranın da kazayla pert olması üzerine girdiğimizi araba arayışında galerilerin tutmlarını tanımış oldum. İşini hakkıyla yapan da var elbette ama çok beklenmedik şeyler de gördüm ne yalan söyleyeyim. Hangi birini anlatayım...

Bu arada 5664 te çok kapsamlı değil elbette, sigorta şirketine yansıtılmayan kazaları göstermiyor. Ben megan ı alırken sorgulattım kaza kaydı çıkmamıştı ama serviste bagaj kapağı ve sağ çamurluğun değiştiğini öğrendim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kimse kusura bakmasın, araç alırken kapora vermem, satarken de kapora almam. Önceleri kesemiz çok kısıtlı olduğu için işimize gelen, paramızın yettiği, dolayısı ile de en az 10 yaş ve üzeri araçları alırdık (eskiden 10 yaş ve altı araçlar alınırken alım-satım vergisi ödenirdi, bu vergi de daima alıcılara yıkılırdı). O nedenle araçda boya-değişen varmı, km.si orjinal mi gibi soruları sormak çok komikti. Maddi imkanlar biraz düzelince insanların sogulama şeklide de elbette değişiyor, soruları artıyor. Ben yüksek modelli bir araç alacak olsam tanıdıktan almayı tercih ederim. Benzinli araçların km.sinin düşük olması kusur değildir, benzinin fiyatı zaten ortada, günümüzde kaçımız gönül rahatlığı ile "depoyu doldur diyebiliyoruz ki" (Benim emekli tanıdıklarım var, zamanında sıfır olarak aldıkları 2000-2004 model araçlarının km.leri daha 25.000 ile 35.000 arasında değişiyor. Bu araçların yaptığı en uzun yol yazlıkları ile İzmir arasındaki mesafe)

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abinin dediği gibi az kullananlar da var.Örneğin komşumda 94 astra var 60.000 km de araba devamlı yatıyor.Adam ögretim gorevlisi oldugundan servis kullanıyor.Eger ikinci el araba alacaksanız şahsi görüşüm 3-5 ay kullanıp satanı değilde uzunsüre kullanıp satanı tercih etmeniz

TLGTML

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımı geçen yıl internetten buldum.Yozgat'ın bir ilçesindeydi araç internette 82000km yazıyordu.önce şüphelendim fiyat normal piyasasının 1500 tl üzerindeydi.Aradım araç sahibi arka çamurlukların üzerinde fabrika jelatinlerinin halen durduğunu,araçta boya değişen olmadığını söyledi.Eğer dediğim gibi çıkmazsa istediğin fiyata al dedi yol paranıda karşılarım dedi çıkıp gittim.Sağolsun hem işlemlerimizi yaptık hem ağırladı bizi.Araçta aynen dediği gibi çıktı.1buçuk yıldır kullanıyorum çok şükür hiçbir problem çıkarmadı.Allah iyi insasnlarla karşılaştırsın.Kötü niyetli insanlar yüzünden iyi insanların söyledikleride şüphe uyandırıyor.Dediğiniz gibi 2.elde biraz fazla verip sağlamcı olmak daha iyi.