2.el rezaleti

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu arkadaşların mağdur duruma düşmemesi için açtım.. ben bu araçla uğraşırken para olarak zarar etmedim sadece biraz moralim bozuldu birazda yoruldum..

ama iyice araştırmadan araba alınmaması gerektiğini belirtmek için yazdım..

benim almaktan vazgeçtiğim arabaları işten pek anlamayan birilerine şimdiye çoktan kakalamışlardır..

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de tam 2 sene önce Astra H 2005 Elegance için galericiyle anlaşmıştım 26000'e.Araç 35000 km idi.Her tarafını incelemiştim,yeni duruyordu,pazar olduğu için yetkili servse değil özel biryere götürmüştüm,araba sağlam demişlerdi.
50 lira kapora verdim,ama adamı gözüm tutmamıştı,polis dayımı aradım İstanbul'da.Araba Opel Gedizler'e ait çıktı.FİLO ARABASI.
Daha çok uzun bir mevzuu aslında ama kısaca böyle.
İnsan çoook hevesli olduğu bir durumda duygular mantığın önüne geçiyor ve kandırılıyorsunuz.
Arabasız kalırım da galericiyle iş yapmam.Allah soldaki tertemiz Opel'i nasip etti de onu aldım.

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
Piyasa, gözünü para hırsı bürümüş şeref yoksunu adamlarla dolmuş...

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay önce 2008 model polo buldum internetten adam yazmış kesinlikle orjinal o gün akşamına aradım adamı ertesi güne randevuleştik daha sonra ben yinede servise sorduruyum dedim vw yetkili servisteki tanıdığına plakayı verdim ertesi sabah bak ara dedim çocuk aramış sol arka kapı ve sol arka çamurluk değişmiş iki tamponda boyalı o gün adama arasam birşey desem belaya kalcam randevuleştiğim haldede gitmedim o da sanırım sorgulattığımı anladıkı aramadı eline ne geçti fiyata 25 diyordu kusurlarını söyleyince 23 e düşse bile almazdım.

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah sabah okuyunca canım sıkılıyor böyle olayları. 3.bin yada 5 bin i yolda düşürebilirim, arkadaşlarımla yemek yiyerek harcayabilirim bu bana koymaz. ama bu şeref ve haysiyetten yoksun insan kırması neyin çocuğu olduğu belli olmayan , araç km siyle oynayan, araç pert se sölemeden satmaya çalışan, 3 kuruş kar edecem diye alan gariban vatandaşın geceleri uykularını kaçıran, şu kısa ömürde kul hakkı ,yetim hakkı, gariban hakkını bu yolla yemeye çalışan ne kadar art niyetli adam varsa ALLAH BELASINI VERSİN...

hubus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu olaylar çok yaşanıyor maalesef ama ben de satıcı olarak başıma geleni anlatayım gtc ile bir kaza yapmıştım ve sol ön kapı ile arka çamurluk boyanmıştı.

Satarken buralarda hasar olduğunu ve değişen olmadığını belirttim, arabayı servise soktuk, sol ön çamurluk da boyalı çıktı.

servisteki eleman abi senin sol kapıyı boyarken rengi tutturamamışlardır çamurluğa da boya atmışlardır dedi.

Yani bazen kendi aracımızdan bile tam emin olamıyoruz, mahcup duruma düşebiliyoruz.

Ama gerçekten de piyasada bir sürü dolandırıcı var, Allah hepimiz onlardn uzak tutsun

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internetten başka bir honda daha bulmuştum iskenderunda araba orjinal dedi..
gelip servisine göstereyim eğer dediğin gibiyse alırım dedim.
adamda pişkin pişkin iskenderunda honda servisi yok ki dedi..
önemli değil antakyaya götürür baktırırız eğer söylediğin gibiyse tüm masrafın benden değilse senden dedim.. ne gerek var dedi oraya kadar gitmeye yok dedim olmaz

baktı olacak gibi değil pert kaydı var haberin olsun dedi...

abi şunu ilana da yazsan yada telefonda baştan söylesen daha iyi olmazmıydı dedim.. ses çıkarmadı neyse oraya kadar yormadın teşekkürler dedim kapattım

ssahin

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu tip üç kağıtlardan kaçmak adına kurumsal olduğunu ve 101 nokta kontrolu yaptığını iddia eden bir yerden şubat 2010 da Focus tdci sw aldım.Araç 106.000 km de ve orjinal km.Aracı incelerken torpidoda lastik faturasını gördüm şirketin çalıştığı bir finansal kiralama şirketi.Bağlantılarımız var aradık araştırdık araç düzenli olarak yetkili serviste bakıma girmiş.98.000 de turbosu,105.000 de lastikleri yenilenmiş.Bir şirketin pazarlama müdürü kullanmış yani emsallerine göre düzgün bir araç.Araya bir kaç kişi daha sokup 4.000 gibi bir indirimle aracı aldık.
Sonrasında mart gibi beyaz bir duman atması sonucu servise girdik 2.200 TL gibi bir paraya neredeyse motorun yarısını yeniledik(triger seti,motor kasnağı,akü,bakım vs vs vs...),2 ay geçti tekrar bir tatsızlık 1.500 TL enjektör,pompa bakımı,şarz dinamosu vs vs vs...
Araç neredeyse sıfırlandı ve 6-7 aydır sorunsuz ama soğudum bir kere.Satmaya kalktım hatta sattım kapora felan alındı,araca baktılar felan 2 gün sonra bir telefon ben krediyi alamıyorum taksitle verebilirmisin?Bankamıyım ben?Senden para alacağım ki araba alayım. Onuda geçtim bankanın kredi çıkarmadığı adama ben nasıl taksit yapayım,nasıl güveneyim?
KENDİ PAYIMA SONUÇ: Arabamı alacağım gider sıfır alırım alamazsam mevcut aracı kullanırım..

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tanıdık bir usta edinmenizi tavsiye ederim. 96 senesinden beri tanırım ustamı. ilk arabam hariç tüm bindiğim arabaları beraber aldık kullandık, çok şükür hiç kazık yemedim. Motor için ustalık kaporta için göz, boya için kalınlık ölçer cihaz yetiyor. Kasko kaydı tramer falan 2. planda. Ustamı över gibi olucak ama demeden yapamayacağım; Arabaya bi sağdan bi soldan bakıp bi kere marşa bassa aracın tüm tramer kayıtlarını döker.
Sürekli ve nizami olarak aynı ustayla görüşmenizi aranızı iyi tutmanızı tavsiye ederim.

Sağlam araç almak için 2. yol: sıfır alın rahat edin derim.