2.el Insignia

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
babamın '96 model emektar Vectra'sını bir kaç ay içerisinde değiştirmek istiyoruz. Babam Astra'mı çok beğendiği için yeni Astra sedan'ı inceledik. Düşündüğümüz model 1.4 T Sport , belki + Navi, fiyatı da 50.000 TL + navi gibi. Bunun üzerine Insignia'lara da baktık. 1.4 T Edition Elegance + Stil paket 62 civarında, 1.6 T Cosmo ise 66.
Bu fiyatlar butceyi aştığı için ikinci el Insignia'lara yöneldik. 30.000 km civarında 1.6 T Cosmo'lara 45-55 arası fiyat istiyorlar.
Açıkçası bu modeller arasında bana en çok ikinci el 1.6 T Cosmo uygun geldi. 50.000 civarında denk gelirse alınabilir. Özellikle AFL için Cosmo olsun istiyorum aslında :) Edition Elegance ile aradaki donanım farkı babam için çok önemli değil. Ayrıca 1.4 T'nun Insignia'yı nasıl götürdüğü hakkında da şüphelerim var, malum benim Astra bile uçmuyor aynı motorla.

Sizce 1.6 T Cosmo ikinci el Insignia alınır mı ? Astra'dan daha farklı kronik problemleri var mıdır ? 1.6 T ocağımıza incir ağacı diker mi ?:) 50.000 km altındaki bir araca 50.000 TL verilir mi ?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 2.el Insignia

İnsignia gerçekten güzel bir araç ben 4- 5  ay once falan 62 cıvarında olan edıtıon elegance'ı( stıl paket varmıydı yok muydı hatırlamıyorum)sıkı bır pazarlıkla 57ye falan bıraktıklarını bılıyorum; ınsıgnıa olacaksa bence mutlaka afl olmalı aflsız bu arac cıplak kalıyor bence kronık bır problemı oldugunu duymadım astrada ne kadar problem varsa ınsıgnıada da aynı derecede prpblemler oluyor lakın 1.6 motor ocagınıza bence ıncır agacı dıker 10lıtrenın altına ınmeyı aklınızdan gecırmeyın ve alırken buna gore kararınızı verın; 8 yıl benzınlı arac kullanan ve sonra dızele gecen bırı olarak konusuyorum 50 60bıne benzınlı arac almayın bence.

S

Sercan.Sari

Bilgi Girilmemiş

Bende Vectra B kullanıcısı olarak bu insignia konuları beni çok üzüyor :) Uzun zamandır istediğim bi arabaydı fakat dolu bi araba istediğim için biraz pahalı geldi ve kardeşini aldım :)

1.4 T motor size çok yük olmuyor ise 1.6 T da çok üzeceğini sanmıyorum, hatta Astrayı bile niye 1.6 T almadım diyorum kendime  battle_Teroriste

İnsignia'da 1.4 T biraz hantal kaldıgı söyleniyor ama hiç binmedim.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ocağa incir ağacı dikme olayı tamamen sizinle alakalı. 180 beygirlik 1.5 tonluk aracı ayağınıza hakim olamayarak kullanırsanız illaki yakacak. Normal kullanımda astra 1.6t den daha fazla yakacağını sanmıyorum. Üstelik ş.içinde daha az bile yakabilir manuel olduğu için. Üstelik bu sınıfta benzinli ve bu güçlere yakın araçlarda bundan daha az yakanı olacağını hiç sanmayın. İnsignia 1.6t nin hitap ettiği sürücü kesiminde görüyorsanız kendinizi sizi üzeceğini sanmıyorum. Yanlış anlamayın ama bu araç üç beşin, yılda fazladan yakılacak 2 3 bin liranın hesabını yapan insanlarımızın arabası değil.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sahsi fikrim insignia almazdim kullanan arkadaslarim yakitindan illallah etmis durumda aracin direksiyonu cok sert + makyajlanmasi cok yakindir.
Yakit problemim yok derseniz
donanim ve konfor olarak 10 numara arac.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bülent

Arkadaşlarına söyle turbo basıncını ölçtürsünler. Dump valve dediğimiz turbo by-pass valfi sıkışıyor, tam kapama yapmıyor. Ve basınç kaçırıyor. Bu yüzden hem araç manyak gibi yakmaya hemde sağırlaşmaya başlıyor ;)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Bülent

Arkadaşlarına söyle turbo basıncını ölçtürsünler. Dump valve dediğimiz turbo by-pass valfi sıkışıyor, tam kapama yapmıyor. Ve basınç kaçırıyor. Bu yüzden hem araç manyak gibi yakmaya hemde sağırlaşmaya başlıyor ;)
Emre kullananlar isi bilen adamlar zaten neyse herkezin kendi bilecegi iş artik.

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracı babam kullanacağı için ve nispeten düz coğrafyalı bir alanda kullanacağı için ayağa hakim olamama durumu söz konusu değil. 2ye 3e bakmak değil mesele zaten, lakin sakin kullanımda 14-15 lt/100km de çok kabul edilebilir bir değer değil bizim için, bu açıdan sormuştum. 1.4T insignia test eden var mı hiç aramızda ??

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cenk vardı aramızda, astra aracını satıp İnsignia almıştı ya da Gökhan da iki aracı kullanmıştı
konuyu görünce daha net yanıt vereceklerini düşünüyorum

ToLGa1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

14 lıtre yakmaz max 10 cıvarı yakarsınz