Yeni Octavia sizce nasıl

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Selamlar,

Ailemiz artık 3 kişi ve ben ne kadar istemesem de GTC yi daha büyük bir araçla değiştirme zamanı geldi. Aklımda hep temiz az km li 2.el bir Insignia 1.6T Cosmo veya 1.4T Edition Elegance Stil Paket vardı. Ancak yakıt olayı benim için önemli. Insignia alıp LPG işine girmek istemiyorum çünkü riskleri zaten belli. Aslında alıp çelik subap ve yataklarla LPG de yürütme düşüncesi var ama böyle yapıp da sağlıklı kullanan var mı bilemediğim için korkuyorum.

Çeşitli incelemelerden sonra aklıma yeni Octavia takıldı. Öyle heyecan veren bir tasarımı yok ancak iç ve özellikle bagaj hacmi çok cömert. Bu aracın üst donanım seçeneği olan Elegance donanımını 1.6TDI 105Hp lik motor ile 61 küsüre bırakıyorlar. Sizce bu araç nasıldır. Özellikle bu motorun perf ı nasıldır? Testleri okudum ama kesin bir bilgi edinemedim. Çünkü aynı testler 1.3CDTI astra yı da çok hantal diye değerlendirirken ben o araçla çoğu 1.6 atmosferik benzinliden kat kat iyi perf alıyordum. Sizce bu paraya Octavia alınır mı?

Veya ne tavsiye edersiniz? Bu arada lütfen Astra J Sedan demeyin onu bazı sebeplerden eledim :)

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biliyorsunuz skoda, seat bunlar hep volkswagen çatısı altında ve ürettikleri araçlar üç aşağı beş yukarı aynı. Octavia jetta ile nerdeyse aynı araç, dediğiniz motoru seat leonda kullanmıştım, torku yüksek ve yakıtı güzel. Bazı klasik volkswagen hastalıkları olabileceğini varsaysakta, yakıtı ön planda tuttuğunuza göre alınabilecek bir araç.

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
WV nin Pazarlama stratejisini Türkiye'de hiç beğenmesemde Alman yaptıysa iyidir diyorum kullanmadım ama gönlümden tavsiye etmek geçti:)

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıdıka lar son ara benim de hoşuma gider oldu....

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şirket aracı olarak kullanan arkadaşlarımız var.Hatta Jetta 1.6 tdi yada octavia 1.6tdi dsg seçenekleri olduğu için her iki aracıda kullanan arkadaşlar var.Octavia iç kalite ve yalıtım açısından daha zengin olduğunu hissettiriyor.Bagaj komple (coupe) tarzı açıldığından çok başarılı.Jetta'nın dış tasarımı daha akıcı ve marka imajı var.Çok kafa kafaya araçlar ama amaç kullanım ve fonksiyonellik ise skoda mantıklı.
Motor konusunda ise her iksinde de aynı motor.Opel'in dizeline göre alt devir torku daha başarılı , skoda ile jetta hemen hemen aynı atikliğe sahip.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 araştırdım 1.6TDI 105 hp 250nm orjinalini sadece ECU ile 140 hp 330nm civarına çekmek mümkün oluyormuş.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
skoda artık piyasada daha başarılı. önceden vw den geri planda idi ancak artık kafa kafaya gidiyor denilebilir. vatandaşlarımız vw hastalığından kurtulmaya başladı. octavia'nın dengi jetta ile kıyaslandığında iki araçtada full donanımdaki fiyat farkını göz önüne aldığınızda aynı araca daha fazla para vermeye gerek yok. bagaji performans, yakıt vs göz önüne alındığında octavia benimde aklımı çelen bir araç.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zevkler ve renkler tartışılmaz ama eski octavia daha güzel ve esetikti...yeni octavia kettayı kopyalamaya çalışmışlar gibi...octavia alacagıma gider passt alırdım...1.6 manuel..ona gücüm yetmezse 1.4 tsı alırdım oda olmadı jetta alırdım...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanılmıyorsam scoda oktavia şu an passat sınıfı rabbit de jetta sınıfı oldu
Aracı kullanmadım ama benim aklımda oktavia 1.6 dizel var
Şimdi Arkadaşlar onu alacağıma VW alırım diyor ama demiyor arkadaşın bütesi yetermi arada hemen hemen her sınıfda 15BİN tl den fazla fark var.
Oktavia passat a alternativ olabilir benimde aklımda sonuçta full donanımı arkadaşın dediği gibi pazarlıkla 61-62 bin passat buna en az 15bin daha fazla istiyor
Motor aynı şanzıman aynı tehcnoloji anı değişen tasarım kaporta..