1998 2.5 cdx alıcam yardım

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadşlar 2003 ford fiestam var bn bunu satıp vectra 2.5 cdx alıcam tavsiyelerinzi bekliyorum cok kararsıızım

fiestadan sonra abartı derecede rahat gelecek lakin yakıt sizi sıkabilir :) malum fiesta az yakar :) vergi 2.0 la aynı kasko vergi oranından dolayı vergi dairesine dilekçe ile düşürürsün. yıpranmamış ve temizini bulursan kafan ağrımaz..1 yılı geçkindir 2.5 kullanıyorum ve bir sorunum olmadı sadece ağır bakımlarını yaptım o kadar..bakarsan sorun çıkmaz. ayrıca v6 tının keyfi uzun yolda özellikle rampalarda çıkar v motorun gücüyle bir çok araca el sallarsın..aracın tek sorunu ustasının az olması..

rafetcetin35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ibrahim sana katılıyorum ancak 2.5 i kullanmayı bilmeyen birisi değil 15 17-18 lt de yakar..ancak sakin kullanımda inan benim otomatik kat iptal ve chipli olan vectra inanılmaz değerleri görüyor..daha önce 2.0 da vardı bence kullanım tarzları çok farklı..ben uzun yolda sabit 1700-2000 devir arası 100 km sürati rahat görüyorum ve buda yakıt tüketimi olarak 6.5-8. arası değişiyor ama şehir içi kimseyle tüketim hakkında iddaya girmem ayağımı sadece gaz pedalının üzerine koyarak kullandığım ve denediğim çok oldu ve inan 11-12 lt leri gördüm..tabi agrasifte 18 lt leride gördüm..sonuç olarak bu aracı sakin kullanmak zor olduğu için 14 lt yakar diyorum minimum ş.içi

SONUNDA almayı dusundugum arabaya sahıp bırısı cıktı.bnm baktıgım arac otomatık ve lpg lı lpg yakıtı cok dusururmu ve çekişi.yada şöyle solıyım sızın dızel fıestanız olsa satıp 2.5 170 vectra alırmıydınz bnm aracım sehır ıcınde 5.3 lt mazot tuketıyo sehır dısında dagada düşüo.sanayıyı unuttum hıc arıza cıkartmıyo

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
SONUNDA almayı dusundugum arabaya sahıp bırısı cıktı.bnm baktıgım arac otomatık ve lpg lı lpg yakıtı cok dusururmu ve çekişi.yada şöyle solıyım sızın dızel fıestanız olsa satıp 2.5 170 vectra alırmıydınz bnm aracım sehır ıcınde 5.3 lt mazot tuketıyo sehır dısında dagada düşüo.sanayıyı unuttum hıc arıza cıkartmıyo

bu tamamen zevk meselesi bendede bunu almadan saxo 1.5 d vardı daha öncesinde c4 dizel suandada 1.7 dizel astrada var ama ben 2.5 v6 yı seviyorum sesi hızlanması v.s. bir çok açıdan beni etkiliyor . mesala şu an insignia 1.6 turbo alacak gücüm var ama bana istediğim hazzı vermiyor.. bundan sonraki aracım 2.0 turbo veya 2.8 insignia olucak inşallah.. dediğim gibi fiasta ekonomi aracı en azından alacağın arabaya bin ve izmir aydın arası git gel o yola çıktıktan sonra ne demek istediğimi anlarsın. ayrıca 2.5 motor düzgün ellerde olduğu sürece sorunsuzdur. ama aracı alırken ince ele sık doku her ayrıntıyı incele derim sorunlu bir araçsa başın çok ağrır bilgine

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle benim aracımı satma sebebimi senin sorgulamana veya anlamana gerek yok. ayrıca seni daha terbiyeli olman yönünde uyarıyorum. klavye arkasından " KOYAR" gibi kelimeler kullanman hiç hoş değil. yine bir öğüt benden sana; "ummadık taş baş yarar".
imam-ı gazali demiş ki; "cahille tartışmayın, ben hiç kazanamadım"

rafet bey eğer temiz bir 2,5 cdx almak istiyorsanız ve bütçenizi biraz daha yukarılara çekebilirseniz 2,5 sport'u daha çok tavsiye ederim. bulabilirseniz özellikle 2001 model olanları hatta.

Son düzenleme:

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konuyu germeye gerek yok,herkes iyi niyetle arkadaşa yardım etmeye çalışıyor, birbirimizi kırmadan konuya devam edelim.

Sorunuza 6 yıl Vectra B gls kullanmış biri olarak cevap vermeye çalışayım.Dizel Fiestam olsa konfor,hız ve estetik olarak hiç düşünmeden Vectra CDX'e geçerdim.Herkesin fikrine saygı duymakla birlikte,CDX benim gözümde tüp takılıp binilecek bir araç değil.Dolayısıyla Fiesta'nın ekonomisine alıştıktan sonra benzinli CDX,sınıfına ve motoruna göre gayet normal bir benzin sarfiyatı olmasına rağmen size aşırı yakıyor gibi gelecektir.2.0 Vectra şehirdışında 6-6,5 lt yakıyordu,2.5 CDX ise yine aynı değerlerde ya da 0,5 lt fazla yakacaktır.Şehiriçindeyse durum 2.0'da 11-11,5 lt'ye 2.5'te 12-13 civarı olacaktır diye düşünüyorum.Bugüne kadar hiç tüplü araç kullanmadım tüp sarfiyatlarını bilemem,verdiğim benzin değerleri de 90-100 km hız için ölçtüklerim.Bir de şehiriçi değerleri çok değişkendir,İstanbul'da köprü trafiğine takılıp saatlerce 1-2 vites gitmek farklı,başka bir şehirde 2.,3. vitesleri kullanmak farklı değerler verir o yüzden kendiniz denemedikten sonra şehiriçi tüketim değerlerini çok fazla aklınıza takmayın.
Kısacası,zevk için CDX ekonomi ön plandaysa Fiesta:)

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımın motor kodunu gayet iyi biliyorum siz rahat olun..11-12lt yakar dedi ibrahim nickli arkadaş,siz aynı araca sahipsiniz 13-14lt yakıyor diyorsunuz..Sizin iddialarınızda bir çelişme var.Hem ona katılıyorsunuz,hem benim söylediklerime karşı çıkıyorsunuz.İbrahim nickli arkadaşın verdiği değerlere yanlış dememiştim zaten..
2.5 şehiriçi yoğun trafik sakin kullanımda 13.5lt yakıyor(düz vites).
Ya sizin aracınızda bir problem var yada çok soğuk şartlarda kullanıyorsunuz sürekli.Benim iddialarımla ilgili bir problem yok,benim kastım 2.0lt 12lt yakar,2.5 13.5lt yakıyor arada çok bariz fark yok demeye getiriyorum..Siz üstünkörü yapmış olduğum 10krş vardır yoktur hesabındasınız.Gazelle imamla ne alakası var anlamış değilim..Şiir okumuyorum.
Aracınızı satma nedeniniz, sanırım fazla yaktığındandır ki doğaldır 2.0 araca binip 100kmde 14lt yakıt tüketmek koyar..

Tabiiki.Aracı beğenerek severek almak gerek..Sıfır araç almaya giderken nasıl sorun çıkarmasın,temiz olsun,kafam rahat olsun diye sıfırı alınıyorsa..Bundada aracı beğenerek,ancak riski göze alarak ve minimuma çekerek hareket etmek gerek..Özellikle 2.0 2.5 için çok araştırıp ve düşünüp alınmalı :)

yanlız siz mesajımı yanlış anlaşılmışsınız galiba...ben 2.0 motor şehir içi şehir dısı özellikle vurguluyorum şehir içi şehir dısı karışık kullanımda sakin kullnaımda 11-12 arası yakar dedim......fakat sizin aracınız olan 2.5 motoru kasdetmedim bunu yazarken...2.0 motorları kasdetmiştim şehir içi kullnaımda sakin bir kullnaımda 13-14 dedim...bahadıra katılmamdaki sebepde sakin değilde agresif kullanmada ise 14-15 litre yakar buna katılırım burda bir çelişki yok...sizin aracınız bunların üstünde yakar demek istemiştim...evet şehir dışı çogunlukla ama şehir içide kullnıyorum diyorsanız 13-14 litre olabilir bunada aykırı birşey sölememiştim...ben bahadırın arabasınıda çok iyi biliyorum kendi aracımıda...biz şehir içi 14-15 litre yakar diyoruz 2.0 motor ve bu zmana kadar da sadece şehir içi kullanımda 11-12 yakan vectra hiç görmedim...bu arada ben aracımı satmak istemiyorum gayet de memnunum 14-15 litremden...:D bahdırında aracını satmasındaki EN ÖNEMLİ sebep yakıt değil...bunuda iyi biliyorum...neyse konuyuda fazla uzatmaya gerek yok...herkesin yakıtı kendi cebine..isterse 10 litre yaksın isterse 30 litre yaksın...;):)cdx alacak arkdasım sende 2001 model iyi bir cdx bulursan kaçırma yakıt konusu sana kalmış ama tadından yenmez sürmesi buna garanti verebilirim...

Son düzenleme:

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 136hp ile sakin kullanamıyorum v6 olsa 20 litre yaktırırım herhalde :D

rubi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.5 cdx in 13.5 yakması normal şehir içi. bu kullanıma göre 20 litreye kadar da çıkar. 2.0 cdx ş. içi normal kullanımda 13.5 litre yakmaz. ha biraz sert kullanırsan rahatlıkla görür bu değeri. ama normal kullanımda 13.5 yakmaz. 12 litreyi çok geçmez benim araba ama son derece sakin kullanırım(2.0 cdx düz vites).
anladığım kadarıyla arkadaşın demek istediği de 1-2 litre fark için 2.0 yerine 2.5 almaya değer. ve haklı.

Son düzenleme: