1998 2.5 cdx alıcam yardım

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden o zaman benzin litresinin 4.47 olduğu zamanda 50tllik yakıtla, tam performans,ş.dışı ve ş.içi karma kullanımda 100km gidiyorum ?? Aldığım yakıtda 11lt civarıydı.
Tamamen kullanım tarzınıza bağlı bu durum..Limitöre dayadığımda oluyor 2 ve 3.viteslerde çoğunlukla..Sakin kullandığımda oluyor..
Benim kastım şu,gaz pedalını şaseden çıkartıcak şekilde basılmadığı sürece 2.5 ile 2.0 arasında bariz fark yok..1.6 comfort aracım vardı bundan 3 sene evvel..Aşırı fazla yakıyordu.o zamanki fiatlara göre sanırım 350 civarındaydı..hele hızlanırsam hem gitmiyor hemde gereksiz yakıyordu..
Ben araca az yakıyor demiyorum.Şehiriçi 500 yakar helalinden..Ş.dışı 300-350 arası yakar..90km ile tecrübe ettim bu durumu..
Otomatik vitese girmeyin derim..Otomatik vitesin değerleri 15lt civarındadır ve sorunludur.
136 hp olan modellerden makyajlı yani 2000-2001 kasayı tavsiye ederim.Yada 99 vectra gt..Cdx 2.5 aslanı besleyen yemine katlanır sözünü simgeler :)

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence siz bir termostat,devirdaim su pompası,radyatör kontrolü yaptırın derim..14lt 2.0 arac için çok fazla..Yada ayağınız çok cömert ;)

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence siz bir termostat,devirdaim su pompası,radyatör kontrolü yaptırın derim..14lt 2.0 arac için çok fazla..Yada ayağınız çok cömert ;)

bahadıra katılıyorum gaza hiç basmadanda gitsen o araba değeri 11-12 litrenin altına düşmez şehir içi...helede aksarayda yaşayıp dur kalk yapmadan gün geçmezken...ben anlamıyorum şu işi zaten bugunde bahadırda biliyor birisi sanayide elektirikci 20 tl lik gazla 2.0 accortda otomotik birde 95 km yapıyorum diyor...aynı sizin demenizde bunun gibi...birbirimizi kandırmamıza gerek yok vectra kışın bahadırın dediği şekilde yakar şehir içi kullanımı...ama şuda var bizim bilgisayarlar tüp degernini tam göstermez benzine göre yapar o hesabı...ama bu araçlar kışın 300-350 kuruş arası yakar...

Son düzenleme:

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aksine kimseyi kandırmaya çalışmıyorum.Ben gördüğüm ve yaşadığımı söylüyorum, iddiamda bu yönde olacak tabiki.
Aracı sürüyorum bakımlarını yaptırıyorum.1 senedir yaşadığım ve gördüklerim bunlar.
Ayrıca bahadir arkadaş 13-14lt den bahsediyor,ş.içi sakin kullanımda kış koşullarında bunun anormal bir durum olduğunu söylüyorum..Sizin verdiğiniz 11 12lt tüketimi zaten benim verdiğim değerler..Sürekli kar yağan biryerde doğrudur belki,ben İstanbuldayım kar olduğu zamanda çıktım harareti normal seviyesine gelmesini beklerim ve en az 1dk rölantide bekletirim.Soğuk motor dolaşmam.
İstanbulda mecidiyeköy,boğaz köprüsü civarı trafiğe girersem benimde 14lt civarında yakıyor.Ama benim aracım 2.5 onun aracı 2.0..Hani fark ? Neyse son mesajımdı bu konuya,iyi günler dilerim..

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 11-12 altına düşmez derken 2.0 motorları kasdetmiştim...2.5 motorları değil siz galiba çogunu şehir dışı kullanıyorsunuz ben bunu anlıyorum mesajdan istanbulda basacagınız yer vardır ama aksarayda gelipte 11- litre yakıyor diyenler her iddaya varım 15 litreden den aşagı aksarayda 2.5 yakmaz...

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudur herkesin yakıtı kendi cebine ;)

demek ki benim mesajımı beğenen herkesin aracı sorunlu. kerem kardeşim senin "nigar" ne yakıyor? ;) yada siz aracınızı x25xev sanıyorsunuz :kop:

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın bakanımız egemen bağış'ın da dediği gibi. imam-ı gazali ne güzel söylemiş ;)

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulunur vardırda..Ama hakkını isterler..Sonra insan kendine şu soruyu sormaya başlıyor..98 model bir arabaya bu kadar para verilirmi ?
Gerçekten çok sevmek ve hayranı olmak gerekir aracın..

aslinda dogru insan aracini sevdikten bakim yaptiktan sonra 14 yas okadarda buyuk bi yas degil ne arabalar var 90 model filan yag gibi gidiyo... dediginiz gibi hayrani olmak lazim vectra b icin

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben aracımın motor kodunu gayet iyi biliyorum siz rahat olun..11-12lt yakar dedi ibrahim nickli arkadaş,siz aynı araca sahipsiniz 13-14lt yakıyor diyorsunuz..Sizin iddialarınızda bir çelişme var.Hem ona katılıyorsunuz,hem benim söylediklerime karşı çıkıyorsunuz.İbrahim nickli arkadaşın verdiği değerlere yanlış dememiştim zaten..
2.5 şehiriçi yoğun trafik sakin kullanımda 13.5lt yakıyor(düz vites).
Ya sizin aracınızda bir problem var yada çok soğuk şartlarda kullanıyorsunuz sürekli.Benim iddialarımla ilgili bir problem yok,benim kastım 2.0lt 12lt yakar,2.5 13.5lt yakıyor arada çok bariz fark yok demeye getiriyorum..Siz üstünkörü yapmış olduğum 10krş vardır yoktur hesabındasınız.Gazelle imamla ne alakası var anlamış değilim..Şiir okumuyorum.
Aracınızı satma nedeniniz, sanırım fazla yaktığındandır ki doğaldır 2.0 araca binip 100kmde 14lt yakıt tüketmek koyar..

aslinda dogru insan aracini sevdikten bakim yaptiktan sonra 14 yas okadarda buyuk bi yas degil ne arabalar var 90 model filan yag gibi gidiyo... dediginiz gibi hayrani olmak lazim vectra b icin

Tabiiki.Aracı beğenerek severek almak gerek..Sıfır araç almaya giderken nasıl sorun çıkarmasın,temiz olsun,kafam rahat olsun diye sıfırı alınıyorsa..Bundada aracı beğenerek,ancak riski göze alarak ve minimuma çekerek hareket etmek gerek..Özellikle 2.0 2.5 için çok araştırıp ve düşünüp alınmalı :)

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 11-12 altına düşmez derken 2.0 motorları kasdetmiştim...2.5 motorları değil siz galiba çogunu şehir dışı kullanıyorsunuz ben bunu anlıyorum mesajdan istanbulda basacagınız yer vardır ama aksarayda gelipte 11- litre yakıyor diyenler her iddaya varım 15 litreden den aşagı aksarayda 2.5 yakmaz...

ibrahim sana katılıyorum ancak 2.5 i kullanmayı bilmeyen birisi değil 15 17-18 lt de yakar..ancak sakin kullanımda inan benim otomatik kat iptalli ve chipli olan vectra inanılmaz değerleri görüyor..daha önce 2.0 da vardı bence kullanım tarzları çok farklı..ben uzun yolda sabit 1700-2000 devir arası 100 km sürati rahat görüyorum ve buda yakıt tüketimi olarak 6.5-8. arası değişiyor ama şehir içi kimseyle tüketim hakkında iddaya girmem ayağımı sadece gaz pedalının üzerine koyarak kullandığım ve denediğim çok oldu ve inan 11-12 lt leri gördüm..tabi agrasifte 18 lt leride gördüm..sonuç olarak bu aracı sakin kullanmak zor olduğu için 14 lt yakar diyorum minimum ş.içi

Son düzenleme: