1500 Devir Civarı Titreme

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, 2006 model dizel astra h aracım sabah ilk çalıştırmada beyaz duman atıyordu ve çiğ yakıt kokuyordu çalıştırdıktan sonra park halinde gaza basınca duman artıyordu önce çok önemsemedim ama sonra gittikçe ilk çalıştırmada dikiş makinesi gibi çalışmaya başladı aracım ve ısınınca normale dönmeye başlıyordu. bir sonraki aşamada ise yolda viteste ilerlerken 1500 devir civarında araç sarsmaya titremeye başladı. devir artınca sıkıntı yoktu. ustaya gittim ve araç teklemeli çalışıyor dedi ve enjektörleri söktü memelerin hepsini değiştirdi aracım düzeldi beyaz duman vs kalmadı düzgün çalışıyor artık ama 2 hafta geçti sanki 1500 devir civarında çok hafif yine titreme oluyor gibi geliyor bana. viteş boşta park halindeyken gaza basıp 2000 devir üzerine çıktığımda 1500 devir civarında sanki titreme oluyor gibi. sağa sola titremeden ziyade sanki zıplıyor gibi bir sarsıntı var. viteste hareket halinde de yapıyor gibi ama çok az hissediliyor başkasının anlayabileceğini sanmıyorum titremeyi ben alışık olmadığım için hissediyorum. sorun sizce ne olabilir bu sarsıntı neden kaynaklanabilir. bu arada 2bin km önce baskı balata volant komple yenilendi onda sıkıntı yok. teşekkürler.

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herhangi bir bilgisi olan yok mu ya da aynı sorunu yaşamış olan?

caulerpa

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benim araç da aynı devirde (1500) çok hafif gaz verip kesiyomuş gibi yapıyor (zıplama gibi demenize istaneden) ben şahsen turbonun devreye girme (ya da turbonun güçlenmeye başladığı devir de diyebiliriz) devri diye düşünüyorum, turbo devreye girsem mi girmesem mi diyomuş gibi :)

Arkadaşlar merhaba, 2006 model dizel astra h aracım sabah ilk çalıştırmada beyaz duman atıyordu ve çiğ yakıt kokuyordu çalıştırdıktan sonra park halinde gaza basınca duman artıyordu önce çok önemsemedim ama sonra gittikçe ilk çalıştırmada dikiş makinesi gibi çalışmaya başladı aracım ve ısınınca normale dönmeye başlıyordu. bir sonraki aşamada ise yolda viteste ilerlerken 1500 devir civarında araç sarsmaya titremeye başladı. devir artınca sıkıntı yoktu. ustaya gittim ve araç teklemeli çalışıyor dedi ve enjektörleri söktü memelerin hepsini değiştirdi aracım düzeldi beyaz duman vs kalmadı düzgün çalışıyor artık ama 2 hafta geçti sanki 1500 devir civarında çok hafif yine titreme oluyor gibi geliyor bana. viteş boşta park halindeyken gaza basıp 2000 devir üzerine çıktığımda 1500 devir civarında sanki titreme oluyor gibi. sağa sola titremeden ziyade sanki zıplıyor gibi bir sarsıntı var. viteste hareket halinde de yapıyor gibi ama çok az hissediliyor başkasının anlayabileceğini sanmıyorum titremeyi ben alışık olmadığım için hissediyorum. sorun sizce ne olabilir bu sarsıntı neden kaynaklanabilir. bu arada 2bin km önce baskı balata volant komple yenilendi onda sıkıntı yok. teşekkürler.

derf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Turbo 1750 devirde devreye giriyor diye biliyorum ama turboyla alakalı mı bilemiyorum. Enjektörler tamir edilince büyük oranda düzelti aslında ama bazen çok hafif hissediyorum sarsıntıyı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Çok çok hafif ilk aldığımda da vardı. Sendeki 1 tık fazla ise, yaş gereği, bence Manifolt ve Egr yi temizletin.

Sercan-94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa c 1.7 devirde silkeleme sorunu

Hocam bende de ayni anlattiginiz sorun var cozebildiniz mi neyden oldugunu

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR nin arac kontak kapaliyken fisini cekin öyle sürün, ekranda motor ariza isigi yanacaktir önemli degil,fisi yerine takinca gidecektir.Fisi cekili durumda aracanizi kullanmaya devam edin 1500 devir civarlarinda test edin eger hic bir sorun kalmadiysa sorun EGR dir, temizletin yada durumunuz iyi ise yenisini alin bende de ayni sorun vardi bu sekilde test ettim ve sonucata EGR sorunlu cikti bende yenisini aldim 3-4 senedir problemsiz biniyorum.

Sercan-94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda EGR iptal zatan ama dediğniz şekildede denedim soketi çektim arıza lambası yakti fakat değişen bir şey olmadı :S

mertcan.jpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
belirtilen devir aralığında yolda ilerlerken dikiş makinesi gibi ses geliyor mu ??

Sercan-94

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet hocam tarif ettiğiniz gibi dikiş makinası gibi titriyo hatta arac durduğu yerde 1500 devre getirince daha bariz şelide belli oluyor problem nedir sizinde mi başınıza geldi