corsa 1.4 motor elektroniği lambası yanıyor ve devir rolantide kalıyor

Manço

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2010 model 1.4 enjoy 111
benzinli otomatik vites corsa aracım ile gideken ekteki gibi motor elektroniği ikaz lambası yandı ve araç yürümez oldu. Rolantide çalışmaya devam etti ancak viteste olmasına rağmen yürümedi ve gaza vermeme rağmen devir hiç yükselmedi normal rolantide kaldı. Gaza bastığımda hiç tepki yoktu araçta. Bir kez kontağı kapattım açtım motor çalıştı ama durum yine aynıydı. Sonra kapattım 5 dk bekleyip tekrar çalıştırdım ikaz gitmişti ve araç normal şekilde hareket etmişti. Sonraki gün aynı problemi tekrar yaşadım. Bu esnada yolda beklerken fan açtığında devir 500 lere düşüyor ve motor stop edecek olduğundan diye düşünüyorum titreme ile vuruntu yapıyor gibiydi. Fan susunca normal rolanti devrine dönüyor ancak dediğim gibi gaza basmama rağmen devir hiç yukselmiyor. Sanki gaza bastigimi anlamıyor. Karşılaşan oldu mi böyle bir sorunla ? Problem ne olabilir ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220128-231844_Chrome.jpg
    Screenshot_20220128-231844_Chrome.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 1

Manço

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Gaz pedalı ile ilgili hata vermiş cihaza bağlayınca gördük. Pedalın altındaki (saniyorum potansiyometre) parça söküldü ve tamir edildi şu anda sorun yok 350 TL gibi bir ödeme yaptım. Bilginiz olsun. Internette çeşitli videolar da var potansiyometrenin tamiri için basitmiş ama bilmeyince zor :)

• Beğen
Tepkiler: Alfonso