1. vitese geçerken zorlanma

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, yazın aldığım arabam son 1-2 aydır 1. vitese geçerken zorluyor çıkan hiçbir gacırtı sesi yok bu sorun belki birazcık da 2. vitesde de var ama diğerleri sorunsuz sitedeki yazılardan takip ettiğim kadarı ile sorun çok büyük de olabilir çok küçük de bu konuda fikirleriniz nedir ankarada bu konuda iyi bir usta söylermisiniz:help:

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
vites pimi aşınmış olabilir onun içinde vites ayarı bozuluyor önce bunun bakılması gerekiyor

eğerki ayar ve pimde sorun yoksa debriyaj seti bitiyor olabilir vites geçişlerinde zorlanma bundan da olabilir

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabadada var o tarz sorun kol ayarı yapılacak dediler bana ama şanzıman açılacağı için ben baskı balata değişimine kadar idare edicem pekte birşey kalmadı bitmesine senin sorununda öyle birşey olabilir

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hazır konu açılmışken bende sorayım...aslında gelecek cevapları b iliyorumda yinede bir umut...
aracım dizel 75 hp 1.3 cdti corsa.normalde bir sıkıntı yok...ancak şehiriçinde kasis yada benzri yerlerden geçerken 2.viteste araç kalkarken zorlanıyor.mecbur yarım debriyaj yapıyorum..hareket halinde olduğu içinde 1.vitese atmakta sorun çıkıyor..ya tam durup 1e atacam yada 2.viteste yarım debriyaj.....
yokmu bunun çözümü...

harose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
debriyajda olmadığını düşünüyorum sorunun çünki eğer öyle olsaydı arabanın dururken 3 e falan takılmasında da sorun yaşamazmıydım yanlış mı düşünüyorum cevap verirseniz sevinirim

abdulkadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun var. araştırdığım kadarı ile de diğer arkadaşlarda da var. 1. vites e geçerken arabanın devri düşük olması gerekiyormuş bende 20-30 ile giderken 1. vitese geçmiyo gibi ama biraz yavaşlayınca rahat geçiyor.

Mahir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman yağınızı EP 80 olarak değiştirin durmadan 1 e nasıl geçiyor görün ama mutlaka EP 80 yağ koyun

Son düzenleme:

abdulkadir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende geçen baskı balatamı değiştim usta şanzıman yağı olarak BP 90 olarak yağ aldım. bundan dolayı oluyor dicem ama baskı balatamı değişmeden öncede 1. vitese zor geçiyordu. acaba opel orjinalindemi yanlış yağ kullanıyor olabilir.

cglrkml

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede var benim 2. vitese geçişim zor oluyor bunu genellikle araba soğukken yaşıyorum. Arabanın debraj seti yeni değişti ondan kaynaklanacağını düşünmüyorum ama bir çözümde bulamıyorum. geçenlerde vw bora sürdüm ondada 2. vitese geçiş çok zordu ama fiat marea sürdüğümde hiç o sprunla karşılaşmıyorum. Bunun sebebini çok merak ediyorum neden böyle oluyor ki?

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir problem var. Baskı balata yeni yapıldı sayılır. 1 den 2 ye geçerken sanki zorlanıyor gibi bir his geliyor. Aynı şekilde 3 den 2 ye düşerkende oluyor.