1.7 Dti Su Eksiltme

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hocam benim unoda aynı problem vardı kalorifer musluğundan damla damla akıtıyordu dediğim gibi iki haftada 1 litre filan bi baktır istersen

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun çekişte problem varmı
Çekişte Çalışmasında Hiç Bi Problem Yok.

hocam benim unoda aynı problem vardı kalorifer musluğundan damla damla akıtıyordu dediğim gibi iki haftada 1 litre filan bi baktır istersen
Benimde Aklıma Geldi.Çunku Arabayı Bıraktıgım Zaman Herhangi Bi Yerde Havalandırmalardan Çok Sıcak Hava Geliyor.Bu kadar Isınmaması Lazım Gibi Geldi.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun Arabayı Servise Bıraktım.Bütün Sogutma Tesisatı Temizlendi Ve Tekrardan Temiz Ve Antifrizli su kondu.Basınç Testi Tekrardan Yapıldı.Şuan İçin Sonuç Geçen Sefer Değiştirilen Genleşme Kabının Kapağından Kaynaklanıyormuş.Parçanın Ucuz Olması Nedeniyle Sesimi Pek Çıkarmadım.Çünkü Yag Radyatörü Patladıgı Zaman Bu kapagı Değiştirmişlerdi.Şimdi Tekrardan Değişti Kapak için Kullanıcı Hatası Dediler.işin ilginç tarafı bu motoru nie düzgün temizlemedilerde 2 kere servise gitmek zorundan kaldım.yagı temizledik dediler 2 gün sonra bi baktım suda yag var.kapagı değiştirdiler kapak arızalı çıktı.Motorum Su Eksiltmeye Başladı.motora haftada 1 litreye yakın su koydum.Akılma Gelipte bakmasam suya 1.5 haftada motoru kesin yakardım.susuz kaldığı için zaten havalarda sıcak.klasik servis Görüntüsü işte Bir Yerini Yaparken Bir Yerini Bozuyolar.sıcak su Hortmuna dayıyıpta Erittikleri Beyin Kablolarını Söylemiyorum bile.

Saygılar.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkez Servislerinden memnun Herhalde Kimse Bir Yorum Yazmamış.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi arıza hala bulunamadımı ...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bulundu İşte Kapaktan Kaynaklanıyormuş.Bozuk kapakta Bana Sormadan Servisin Değiştirdiği Kapak.Yetkili Servis bide bunu Yapan.

scoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
.

geçmiş olsun kardeş bizim arabanında ön tarafı çok kalabalık bi yeri yapılırken bi yeri gidiyor dediğin gibi ... şansa kalıyor artık bazı şeyler sırf bu yüzden elletmek istemiyorum arabayı

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun kardeş bizim arabanında ön tarafı çok kalabalık bi yeri yapılırken bi yeri gidiyor dediğin gibi ... şansa kalıyor artık bazı şeyler sırf bu yüzden elletmek istemiyorum arabayı

Elletmedende Olmuyor İşte Maalesef.Arıza Işıgını Yaptırdık Allahtan Daha büyük zararlar daha Almadan Kurtulduk.

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Maceram kapakla bitmedi.yukardaki msjı yazdıgım akşam suyunu kontrol ettim arabanın normaldi.ertesi akşam tekrar kontrol ettiğimde ise kapta tek damla su kalmamıştı.Güya Problem kapaktaydı.Kapagı değiştirince butun problem hallolmuştu.o şekilde en az 30-40 km yol yaptıgımı tahmin ediyorum.motorun içinde su kalmışta allahtan normal bir şekilde sogutma yapabiliyordu.göstergeyi takip ediyodum allahtan tedbiri elden bırakmayıp.arabaya 1 lt kadar su koydum.ertesi gün işe gittim akşam geldim seviyeyi kontrol ettim.Gene tek damla su kalmamıştı kapta.ertesi gün servise gittim durumu anlattım bana verdikleri cevap sarı kapaklar sizin sorumlulugunuz altında.bana susup hatalıyız diyeceklerine ukalalık yapıyolar.bana teslim ederken arabayı problem haloldu diye teslim ediyolar.Demiyolarki problem haloldu fakat genede siz su seviye kontrolunu yapın 3-5 gün müddetle yada 1 hafta boyunca.dedimki ben bu arabanın suyuna hergün bakmak zorunda deilim kimsede bunu kontrol etmez.belirli zamanlarda bakarsın.8 senelik renault 19uma bakmıyorum o kadar.Suçlu oldıuklarını kabul etmeselerde seslerini pek çıkaramadılar.beni her tamirden sonra arayan müşteri hizmetlerine çıkıp derdimi anlattım.çokta formalite bi olay oldugununda farkındayım.ustayada söyledim siz dedim söyliyceksiniz arabayı teslim eden yetkiliye oda bana söyleyecek.boyle bi durum yok ortada tabiki.teslim edene sordum ona söylemediklerini söyledi.tamir kagıdındada bu tarzdada bi not yoktu seviye kontroluyle ilgli.arabayı bıraktım servise tekrardan suyu boşaldı temizlendi.problem devridaim pompasında çıktı.270 ytlyede ona bayıldık.uzun lafın kısası 2 defa motoru yakma tehlikesi atlattım.bundanda yırttık allahtan.bu seferde arabayı teslim aldım silecekler yavaş çalışıyo gibi gelmişti.hakketende oylemiş servisten 3 gün sonra silecekler bozuldu.yukarı kadar çıkıyor oyle kalıyor.aşşa inmiyor.havasındanmı suyundanmı orda dururken orasını burasınımı kurcalıyolar anlamadım gitti.lanet ettim yetkili servise.:(:(

Saygılar.

Son düzenleme: