1.6 115 HP ' de Mobil 1 esp 5w30 Motor Yağı kullananlar varmı?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.6 115 HP ' de Mobil 1 esp 5w30 Motor Yağı kullananlar varmı?

B֜LENT link' Alıntı:
Bencede bu kadar takilmayin yag numarasina surekli ayni markayi kullandimmi problem olmaz
Sonucta formula araci degil.
Mobil1 5w30 iyidir.
Ow/40 iyi ama bulunmasi biraz daha zor hemde pahali gerek yok yani.

malum sitede 3 lira fark var 5w 30'la,  polen filtresi için orıjınal urunu kullanmaya gerek var mı? şu üründe karbonlu fiyatıda gayet uygun 50 lıra fark var bir de sormak ıstedıgın arac daha 27bın kmde uzun yola cıkacagım 3000km anca yaparım donusde mı bakımı yaptırsam yoksa yola cıkmadan yaptırayım mı?http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-Polen-Filtresi-Karbonlu-Motocar,PR-6472.html

son bir soru daha:)  ön balata ıcın delphı kullanmayı dusunuyorum orjınal 225 delphı ( alman) 65 ; kullanan var mı bu markayı iyi midir?

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
o zaman mobil 1 0w40 kullanmak daha mantıklı değil mi?

Başka konuda paylasmıstım mobıl 5w40ın ;uzerınde super 3000 yazıyor; dpflı olmayan araclar ıcınde yağı mevcut
[img=800x600]http://i.hizliresim.com/djYnyr.jpg[/img]

Castrol 5w40 dexos 2 onayına sahip. Mobil Super ise Mobil Super serisinin de Opel GM-LL-B-025 onayı var ancak Mobil Esp serisini emisyon sistemlerini yani bizdeki adı ile Dpf yi korumak için yaptığını söylüyor.

Bülent Bey'in de dediği gibi tam sentetik olsun, devamlı aynı yağı kullanın sorun olmaz. Neticede yarı sentetik dolum GM yağ ile bakım yapan servisler var. Ondan daha kötü olacak değil ya bu yağlar. Ben viskosite değişmesin diye  Mobil1 esp 5w30 kullanıyorum. İlk bakımı 0w40 ile yapılsaydı 0w40 ile devam ederdim.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
malum sitede 3 lira fark var 5w 30'la,  polen filtresi için orıjınal urunu kullanmaya gerek var mı? şu üründe karbonlu fiyatıda gayet uygun 50 lıra fark var bir de sormak ıstedıgın arac daha 27bın kmde uzun yola cıkacagım 3000km anca yaparım donusde mı bakımı yaptırsam yoksa yola cıkmadan yaptırayım mı?http://www.opelgm.com/Opel-Astra-J-Polen-Filtresi-Karbonlu-Motocar,PR-6472.html

son bir soru daha:)  ön balata ıcın delphı kullanmayı dusunuyorum orjınal 225 delphı ( alman) 65 ; kullanan var mı bu markayı iyi midir?

Arabada çekiş problemi varsa hava filtresini temizletin dönüşte bakım yaptırrısınız. Ama yolculuğum biraz daha konforlu geçsin klimam güzel soğutsun dersen polen filtresine de baktırabilirsin. Bakımlı araba ile yolculuk daha iyi oluyor, bu bir gerçek.
30 bin de balatalar mı bitti ?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet maalesf bitti, olmadi dedigin gibi hava filtresini servise temizleteyim.