1.6 115 HP ' de Mobil 1 esp 5w30 Motor Yağı kullananlar varmı?

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yarın sipariş vereceğim. Bu nedenle son olarak şöyle sormak istedim. Birçok başlık var motor yağı ile ilgili ama, herkes bence şunu al bunu al demiş.

Benim sormak istediğim şu; Mobil 1 ESP 5w30 'u kullanan arkadaşlar var mı? Herhangi bir problem yaşadılar mı? Bu dexos 2 yi önerdiğini öğrendim GM 'nin. Ancak geçenlerde yağa bir baktım daha 5000 km deki yağ sanki kayganlığını kaybetmiş. Mobil 1 ESP kullanıyım diyorum ama GM onayı yok diyenler var.

A16XER kodlu motorlarda ne kullanıyor forumdaki arkadaşlar. Bizzat kendileri alıp bakımlarını yaptırtan arkadaşlara soruyorum. Paylaşım yaparlarsa çok memnun olurum.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 1.6 115 HP ' de Mobil 1 esp 5w30 Motor Yağı kullananlar varmı?

A16XER motor kullanıcısıyım özel servis bakımında mobil esp 5-30 kullandım. Dexos 2 dizel motorlar için öneriliyor, benzinli motorda dexos 2 yağ şart değil. Yağ kalitesini kullanıcılar anlamaz. En kötü yağ ile en iyisi arasındaki farkı motorda hissedecek kullanıcı varsa helal olsun. Motora konulan yağ 1-2 bin km sonra siyahlaşır ve elinize alınca yağlanma özelliği kaybolmuş gibi görünür bu yapısından kaynaklıdır sorun yok. 15-20 bin km özelliği bozulmaz. GM gibi dolum yağlar pek tavsiye edilmez ama garanti şartları gereği kullanmasanızda bakım faturanızda görülmesi gerekir.

Mobil dünyada en fazla Ar-Ge harcaması yapan yağ şirketidir. Özellikle ESP serisi kalitesi ile bilinir. Burada motor üreticisinin tavsiyesi ve aracın bulunduğu mevsimsel özelliklere göre yağ seçimi yapılır. Sıcak iklimde 10-40 yağ tavsiye edilirken, soğuk bölgelerde 0-30 veya 40 tercih edilir. Bu sayıların ilki düşük sıcaklıktaki akıcılık ikincisi yüksek sıcaklıktaki akıcılıktır.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mobil1 esp 5w30 kullaniyorum.
Konuda mustafa net aciklamis zaten.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Mobil1 esp 5w30 kullaniyorum.
Konuda mustafa net aciklamis zaten.

Bu fiyat sanırım en iyisi. Tüm filtreler GM ve yağ Mobil 1 ESP olunca fiyatta biraz arttı. Ayrıca 1.6 115 HP için A16XER kodunu aramak yeterlidir değil mi? Dikkat etmemiz gereken başka bir durum var mıdır? Bilginiz var mı?

[img=800x453]http://i.hizliresim.com/O21N9D.png[/img]

cinaski12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu hangi alışveriş sitesi?

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben şimdiye kadar bütün araçlarım Castrol Magnatec kullandım.. Bu aracımda kullanmamam için bir sebep varmı? Reklam stratejisi süper hep aklımda o motor parçalarına yapışan yağ tanecikleri :D

Serviste hangi yağı kullanacaklarını biz seçiyoruz değilmi?

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

esp 5-30 kullanıyorum bende.aynı siteden alışveriş yapıyorum.birde polen filtresini ucuz olanından alıyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Ben şimdiye kadar bütün araçlarım Castrol Magnatec kullandım.. Bu aracımda kullanmamam için bir sebep varmı? Reklam stratejisi süper hep aklımda o motor parçalarına yapışan yağ tanecikleri :D

Serviste hangi yağı kullanacaklarını biz seçiyoruz değilmi?

Ne yazık ki seçtirmiyorlar. Seçmeyi bırakın kendiniz alıp gelsem diyorum burda adam surat yapıyor.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
esp 5-30 kullanıyorum bende.aynı siteden alışveriş yapıyorum.birde polen filtresini ucuz olanından alıyorum.

Hocam polen filtresini sordum. GM olarak karbonsuz yokmuş. Hep karbonlu üretiyorlar diyor online yardımdaki arkadaş. Bu nedenle mecbur bunu ekledim sepete. Acaba polen filtresi çok önemli mi? 25 tl ye Modacar mı ne var ondan mı alsam diye de düşünmüyor değilim.