1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

MuratS link' Alıntı:
Ben Aynı yaktığımı iddia ediyorum isteyen varsa isptalayabiliriz  ;)

Eski teknolojilerde bu dediğiniz geçerli olabilir bende 96 model vectra vardı otomatik vitesleri çok devirli artırıyordu bu yüzden fazla yakıyordu.. Geçenlerde bir arkadaşımız yazmıştı burada çok faydalı bilgiler
vardı AS araç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler diy e... Mesela 2bin devirde düz yolda giderken ayağımı hafif gazdan çekersem vites artırır.. Basmaya devam edersem 3-4 binde vites geçişi yapar.. Hatta dip gaz yaparsam 6bin devirde bile vites değiştirdiği olur.. Hele ki manuele alıp kendim kontrol edersem tadından yenmez :)

Var mı itirazı olan  gaza geldim 31agryyy      011zaa 011zaa 011zaa 011zaa 011zaa

Ben genelde 3000-3500 arası kullanıyorum, 2000 çok sıkıcı oluyor.ilk arabam 2.0 96 vectraydi çok iyi gidiyordu

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk link' Alıntı:
Ben genelde 3000-3500 arası kullanıyorum, 2000 çok sıkıcı oluyor.ilk arabam 2.0 96 vectraydi çok iyi gidiyordu

günde 50km yolum var. 2-3 kere hızlanırım kapışırım gaza gelirsem o da toplasan 1 dk. yı geçmez. onun dışında 2k-2.5k arasında vites değiştiririm.. ևok sıkıcı gelmiyor bana aslında çünkü Astramın içindeyken yol bitmesin istiyorum evim gibi oldu  rasta_occasion

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Ben Aynı yaktığımı iddia ediyorum isteyen varsa isptalayabiliriz  ;)

Eski teknolojilerde bu dediğiniz geçerli olabilir bende 96 model vectra vardı otomatik vitesleri çok devirli artırıyordu bu yüzden fazla yakıyordu.. Geçenlerde bir arkadaşımız yazmıştı burada çok faydalı bilgiler vardı AS araç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler diye... Mesela 2bin devirde düz yolda giderken ayağımı hafif gazdan çekersem vites artırır.. Basmaya devam edersem 3-4 binde vites geçişi yapar.. Hatta dip gaz yaparsam 6bin devirde bile vites değiştirdiği olur.. Hele ki manuele alıp kendim kontrol edersem tadından yenmez :)

Var mı itirazı olan  gaza geldim 31agryyy      011zaa 011zaa 011zaa 011zaa 011zaa

bu konuda iddia etmem doğru olmaz ama ortalamada her zaman daha fazla yakacağın kesin bence. çünkü sen yokuş aşağı hızlanmanı gaza basarak yapıosun ben boşta hızlanıyorum sonra 5 liyorum :)

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
bu konuda iddia etmem doğru olmaz ama ortalamada her zaman daha fazla yakacağın kesin bence. çünkü sen yokuş aşağı hızlanmanı gaza basarak yapıosun ben boşta hızlanıyorum sonra 5 liyorum :)

Hayır  :)  şu anda ortalama hız 44Km.... 1800 Km de 7.1 lt/100km yakıt değerim var.. Fotoğraf çekip koyabilirim.. Hele ki benim ev öyle bir tepe üstünde ki eşşek bağlasan çıkmaz  011zaa

Yokuş aşağı boşa atmak zaten asla yapmayacağım bir şeydir. Onun yerine vitesi hızlıca 3 yada 4 e atıyorum oluruna bırakıyorum.. Mazallah yokuş aşağı araç boştayken motor stop ederse elin ayağına dolaşır aklın durur frene basarsın şişer falan fıstık  005hihih

Dediğim gibi ben aracı tam otomatik kullanmıyorum genelde Manuel modda kullanıyorum ve yolumun yarısını 90 ve üzeri hızlarda geçirdiğim için düşük ortalamam var yoksa 10lt garanti  dancee

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MuratS link' Alıntı:
Hayır  :)   şu anda ortalama hız 44Km.... 1800 Km de 7.1 lt/100km yakıt değerim var.. Fotoğraf çekip koyabilirim.. Hele ki benim ev öyle bir tepe üstünde ki eşşek bağlasan çıkmaz  011zaa

Yokuş aşağı boşa atmak zaten asla yapmayacağım bir şeydir. Onun yerine vitesi hızlıca 3 yada 4 e atıyorum oluruna bırakıyorum.. Mazallah yokuş aşağı araç boştayken motor stop ederse elin ayağına dolaşır aklın durur frene basarsın şişer falan fıstık  005hihih

Dediğim gibi ben aracı tam otomatik kullanmıyorum genelde Manuel modda kullanıyorum ve yolumun yarısını 90 ve üzeri hızlarda geçirdiğim için düşük ortalamam var yoksa 10lt garanti  dancee

yakıt değerlerini değiştiren belli standartlar var herkesinki farklı maalesef ama İstanbul şartların da bu pek değişmiyor her yer trafik ben fazla gaza basmadıkça agresif kullanmadıkça aynı ortalamada gidiyorum gidilen mesafe olarak.
suan ki lpg değerlerim ne olcak bilmiyorum yarı depodan daha fazla var suan :)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
ben öle bir araba görmedim siz nasıl buldunuz anlamadım doğrusu. sadece 1 tane görmüştüm oda edition ve hemen satıldı :D

peki öyleyse size sadece edition modellerinin güncel ilan linkini atayım daha cruze ve diğer astra modelleri var onları atmıyorum  ;) km. lere dikkat edelim

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-edition/benzin-lpg?a5_min=2012&sorting=date_desc

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
peki öyleyse size sadece edition modellerinin güncel ilan linkini atayım daha cruze ve diğer astra modelleri var onları atmıyorum  ;) km. lere dikkat edelim

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-edition/benzin-lpg?a5_min=2012&sorting=date_desc

Fiyatlar uçmuş fırsatçılara kar marjı doğmuş.. Yazık..

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:

Bu kadar çok lpg li satılık araç mı var? Kilometreleri de oldukça uygun aslında. İlginç insanlar ya, hem yaptırıyorlar hem satıyorlar  exclaim

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

şimdi bunları neden paylaştığınızı inanın anlamış değilim insanlar her türlü nedenden ötürü arabasını satabilir memnun kalmaz içine sinmez yahu bu telefon gibidir. bu aracın düşük kilometrelerde satılmasının en büyük nedeni çok yakmasıdır. biliyorsunuz ki normalden fazla yakacaktır. sizde belki 2 sene sonra satmayı düşüneceksiniz yeni kasa çıkınca yani LPG yi bahane ediyorlar diyorsunuz kendinize göre peki bu insanlar neyi bahane ediyor?
dikkat edin LPG hariç işaretledim.

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.4-t/benzin,dizel,hybrid?a5_min=2010&sorting=date_desc

http://www.sahibinden.com/opel-astra-1.6-edition/benzin,dizel,hybrid?a5_min=2010&sorting=date_desc  bla bla....

her araçta her türlü sorun risk vardır ki biliyorsunuz ki bu adamlar aracın bazı sorunlarını kronikleştiriyorlar forumda paylaşmıştım konusunu ses olayı.
şuan elimizde tek somut bir neden var subap sorunu onunda riskini aldık girdik bu işe ne olur ne olmaz ALLAH bilir. umarım tüm LPG kullanıcıları sorunsuz araç kullanırlar.