1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle selamlar..

Biliyorsunuz büyük uğraşlar ve paylaşımlar sonucunca cuma günü BRC markasına karar vererek aracımın LPG dönüşümünü sağladım. Uygulama saat 2 de başladı ve saat akşam 7 gibi bitti. Sadece benim aracım vardı ve toplamda 4 usta birden sadece benim aracımda çalıştı. Sağolsunlar hepsi çok ilgilendi yaklaşımları çok iyidi. Ayar oto ve ekibine çok teşekkür ederim. şuan için sorunsuz bir dönüşüm gerçekleştirdik. Cumartesi günü genel kontrole gittim herhangi bir sorunla karşılaşmadık. Aracın benzin devri 3300 e ayarlandı 3300 devirden sonra  % 15 benzin püskürtme olacak. Onun dışında 34 litrelik tüp sığdı 30 litre alıyor ve  ortalama 75 tl ye doluyor. Aracı kullandığımda lpg yok gibi duruyor çekişinde gidişinde rampada hiçbir sorun yok. sanki montaj yapılmamış gibi. ilk gün motor suyu azalma uyarısı aldım ustama sorduğumda bunun yapabileceğini arada sırada kontrol etmem gerektiğini söyledi ki böle bir şey nette okumustum. onun dışında görsel olarak tek sorun çift bölmeli bagajımın çok az bombe yapması. açıkçası stepnesiz gezmeyi sevmiyorum 2 tane avm ye girdim sorun yasamadım. bagajım zaten çarşamba pazarı gibi :D bilerek kamuflaj yapıyorum bakan direk kapatıyor :D Toplamda 150 km kullandım toplam 4 ışıktan 1 ışık söndü :) ilk 100 km dolduğunda ilk ışık sönmüştü. toplam olarak ne kadar yol giderim ne yakarım şuan bilmiyorum açıkçası ilk depoyu bitirmeden konu açmak istemiyordum ama arkadaşların merakları sonucunda yazmak istedim. Allah a şükür şu an sorun yok umarım hep böle devam eder ALLAH nazardan saklasın diyorum. umarım hayırlı bir iş yapmışımdır. ALLAH utandırmasın.

teşekkürler.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

İlk cevabı da ben yazayım istedim... ֖ncelikle hayırlı, uğurlu olsun ve Allah utandırmasın dileklerimi gönülden diliyorum. Ancak daha ilk cümlelerinden ister istemez tereddüt ve acabaları yaşadığını görüyorum. Dediğin gibi şimdiden çok bir şey söylemek mümkün değil ama AVM lere girişte sıkıntı yaşamak gibi, aracın su eksiltmesi gibi, bagajının kısmen de olsa küçülmesi gibi dakka bir gol bir babından sorunlar yaşadığını üzülerek okuyorum. Zaten LPG nin ilk başta sorunları bunlar. Zaman içinde de sübap sorunu ve turbo sorunu gibi olması muhtemel arızalar insanı huylandırıyor. Umarım pişman olmazsın, sonu da iyi olur.  okkk

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun, Aslında montaj resimlerini paylaşsak iyi olur karşılaştırmış oluruz.

Bagaja bombe için strafor koymadılarmı?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
İlk cevabı da ben yazayım istedim... ֖ncelikle hayırlı, uğurlu olsun ve Allah utandırmasın dileklerimi gönülden diliyorum. Ancak daha ilk cümlelerinden ister istemez tereddüt ve acabaları yaşadığını görüyorum. Dediğin gibi şimdiden çok bir şey söylemek mümkün değil ama AVM lere girişte sıkıntı yaşamak gibi, aracın su eksiltmesi gibi, bagajının kısmen de olsa küçülmesi gibi dakka bir gol bir babından sorunlar yaşadığını üzülerek okuyorum. Zaten LPG nin ilk başta sorunları bunlar. Zaman içinde de sübap sorunu ve turbo sorunu gibi olması muhtemel arızalar insanı huylandırıyor. Umarım pişman olmazsın, sonu da iyi olur.  okkk

İlk cevabına yorum olarak yazıyorum "Muz ortaya güzel bir rövaşata hazırlığı" içinde gördüm harunhoca :)

Neyse bagaj da olacaktır hafif esneme! Avm lerde bir kere bile durdurup sormadılar bana ayrıca yeni bir teklif sunuldu LPG li araçlarda girebiliri avm paklarına diye yani bir sıkıntı kalmayacak.

Sübab erimesi muhabbetine ise hala daha rastlamadım hiçbir serviste. 1.4T aracı fazla yüksek devirde sıkıştırmadıktan sonra ne sübab ne de başka bir yerine sıkıntı geleceğini düşünmüyorum.

֖n yargılarımızı bir kenara atalım. Hayırlı olsun diyorum.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun, inşallah sıkıntısızca uzun yıllar biner, arabayı keyifle kullanırsın. :)

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker öztürk link' Alıntı:
Hayırlı olsun, Aslında montaj resimlerini paylaşsak iyi olur karşılaştırmış oluruz.

Bagaja bombe için strafor koymadılarmı?

bagaj ve motor resimlerini paylaşacağım bu konu içinde koydular ama 34 lük tüp olmasına rağmen cok azcık yükseldi 2cm

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
İlk cevabına yorum olarak yazıyorum "Muz ortaya güzel bir rövaşata hazırlığı" içinde gördüm harunhoca :)

Neyse bagaj da olacaktır hafif esneme! Avm lerde bir kere bile durdurup sormadılar bana ayrıca yeni bir teklif sunuldu LPG li araçlarda girebiliri avm paklarına diye yani bir sıkıntı kalmayacak.

Sübab erimesi muhabbetine ise hala daha rastlamadım hiçbir serviste. 1.4T aracı fazla yüksek devirde sıkıştırmadıktan sonra ne sübab ne de başka bir yerine sıkıntı geleceğini düşünmüyorum.

֖n yargılarımızı bir kenara atalım. Hayırlı olsun diyorum.
"Muz ortaya güzel bir rövaşata hazırlığı" ... çok iyi ifade yahu  :D Aynen o moddayım, milyoncu ortayı yaptı rövaşataya kalktım kopyaladım yapıştıracam bekliyorum.    ;D ... umarım iyi günlerde rahat rahat biner  arkadaşımız.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:

öncelikle teşekkür ederim iyi dileklerin için abicim.
onun dışında ben burada herseyi acık net sekilde açıklamak zorundayım hiçbir sekilde yanlı davranamam belki bu konuyu okuyan biri bu yorumlara göre karar verecek. objektif olmalıyım.

şimdi şöyle açıklayım. her sabah aracın kontağını çevirdiğimizde farklı sorunlar ile karşılaşabiliriz bu cok doğal lastik inmiştir silicek suyu bitmiştir bla bla. motor suyunun azalması olabilir 2 cm azalmış aldım siseyi doldurdum sorun yok. onun dışında seninde basına gelebilir gelirse neye bağlayacaksın aracım orijinal diceksin niye yaptıki ? onun dışında yapan bombe cok az resmini paylaştığımda göreceksin ben insanlar bilsin diye söledim. dikkat edersen 2 avm ye girdim denedim bakan bagajı direk kapadı. ha insanların aklında soru işaretleri olur istemeyebilir çekinebilir korkabilir saygı duyaırm herkesin aracı kendine. ama ben bunları bilerek yaptırdım. henüz performans almadan paylaştım bu konuyu ne yakacağımı ne kadar gideceğimi bilmiyorm kesin bişe demem ne kadar doğru olur. tabiki şüpheli olmalıyım. araba alırken ortalama tüketim 7,8 yazıyor sitede sen kac yakıyosun 9,5 eee bunu sorguladın mı :) o yüzden hayırlısı olsun diyorum tek temennim bu.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
"Muz ortaya güzel bir rövaşata hazırlığı" ... çok iyi ifade yahu  :D Aynen o moddayım, milyoncu ortayı yaptı rövaşataya kalktım kopyaladım yapıştıracam bekliyorum.    ;D ... umarım iyi günlerde rahat rahat biner  arkadaşımız.

abi sabri ile bi yakınlık var mı :) senin top yola gitti sanki  dancee

amin inşallah..  thnxx

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:

Ön yargılarımızı bir kenara atalım. Hayırlı olsun diyorum.

thnxx
kesinlikle katılıyorum benzer seyleri yazdım bende