1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

Pompa verisi net ortalamam 9,44 litre, yani km.de 46 kuruş.  Ben tam  alti ay önce sıfır olarak satın alırken katalog değerini hiç dikkate almadan aracın agirligina endamina bakarak dedim ki bu arac havada karada her halukarda rahat 9 litre yakar. Ben km.de 40-50 kurusu göze almalıyım diye düşünmüştüm.  Aracimi bu haliyle seviyorum,  emin olun zugurt tesellisi değil.  Herkese selam benzine devam.  bravoo

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
hocam 8.7 harikabir değer benimki o kadar yaksa uçak yakıtı koyarm :D

Hocam arac evin ikinci araci, esim kullaniyor yogun, mecbur kalmadikca sabah aksam is trafigine girilmiyor, ayrica aracta sofor disinda %90 bos kullaniliyor. Araci alali 6 ay olacak, asagi yukari 20 gun once yaptigim hesapta 2.100TL yakit almisim, LPG ye gecmek icin biraz daha yogun kullanmak gerekiyor. Haziran sonunda garanti bitiyor, maddi sartlar uygun olursa kullanim artmasa bile LPG montaji dusunuyorum.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Hocam arac evin ikinci araci, esim kullaniyor yogun, mecbur kalmadikca sabah aksam is trafigine girilmiyor, ayrica aracta sofor disinda %90 bos kullaniliyor. Araci alali 6 ay olacak, asagi yukari 20 gun once yaptigim hesapta 2.100TL yakit almisim, LPG ye gecmek icin biraz daha yogun kullanmak gerekiyor. Haziran sonunda garanti bitiyor, maddi sartlar uygun olursa kullanim artmasa bile LPG montaji dusunuyorum.

hayırlısı olsun hocam genel olarak çevremde gördüğüm şu araçlarını çok seven kişiler lpg kaynaklı arızalardan sonra kar bile edemeden araçlarını satıp suçu markaya yıkarak olayı bitiriyor...

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
hayırlısı olsun hocam genel olarak çevremde gördüğüm şu araçlarını çok seven kişiler lpg kaynaklı arızalardan sonra kar bile edemeden araçlarını satıp suçu markaya yıkarak olayı bitiriyor...

Dogrudur ama ben atmosferik motorlu araclarda subap disinda sorun cikaracagini dusunmuyorum hos  daha saglikli bir sekilde subabi erimis bir Astra da henuz gormedik forumda. Dogru serviste montaj yapilirsa sorun cikacagini dusunmuyorum, hepimiz araclarimizi gonlumuzce kazasiz belasiz guzel  gunlerde kullaniliriz ins.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Dogrudur ama ben atmosferik motorlu araclarda subap disinda sorun cikaracagini dusunmuyorum hos  daha saglikli bir sekilde subabi erimis bir Astra da henuz gormedik forumda. Dogru serviste montaj yapilirsa sorun cikacagini dusunmuyorum, hepimiz araclarimizi gonlumuzce kazasiz belasiz guzel  gunlerde kullaniliriz ins.
inşallah hocam yalnız dikkatimi çeken bir şey daha var. Sahibinden de az km li lpg li astra çok fazla var tıpkı cruze gibi...!

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

wave61 link' Alıntı:
inşallah hocam yalnız dikkatimi çeken bir şey daha var. Sahibinden de az km li lpg li astra çok fazla var tıpkı cruze gibi...!

Bence sırf söylentilerden korkup satmaya çalışıyorlar. (Yani inşAllah öyledir) :))))

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
֖nermiyor olmakla beraber tercih ve seçim sizin, gönlünüze göre olsun. Aracımı sıfır aldım altı ay oldu 4300 km. deyim. Ortalamam kış aylarında 9-9,5 litre civarında dolaşıyor. Bilerek aldığım için beni rahatsız etmiyor. Sizin kadar belki çok km. yapmıyorum. Ama çok km. yapsaydım da LPG değil, dizeli düşünürdüm. Doğru veya yanlış LPG den haz etmiyorum.  general_Not_talking

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:

Bence LPG montajı yapılmış araç almak büyük risk insanlar LPG'yi yeteri kadar araştırmayıp biraz ucuz olsun diye işinin ehli olmayan yerlerde taktırırlarsa elbette sorunlar yaşanır, Aracı alırken de düşüncem LPG'siz alıp bilgisine güvendiğim bir yerde dönüşüm yaptırmaktı.

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
֖nermiyor olmakla beraber tercih ve seçim sizin, gönlünüze göre olsun. Aracımı sıfır aldım altı ay oldu 4300 km. deyim. Ortalamam kış aylarında 9-9,5 litre civarında dolaşıyor. Bilerek aldığım için beni rahatsız etmiyor. Sizin kadar belki çok km. yapmıyorum. Ama çok km. yapsaydım da LPG değil, dizeli düşünürdüm. Doğru veya yanlış LPG den haz etmiyorum.  general_Not_talking

Hocam Sizi çok iyi anlıyorum ve bizi anladığınız için de teşekkür ediyorum diyerek konuyu bağlayayım.

Umarım Milyoncubaba'dan da güzel haberler gelir...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Hocam Sizi çok iyi anlıyorum ve bizi anladığınız için de teşekkür ediyorum diyerek konuyu bağlayayım.

Umarım Milyoncubaba'dan da güzel haberler gelir...
Bağlayalım kardeşim. Zaten bağlamayacak bir şey yok. Konuyu takip etmemin nedeni sadece milyoncu arkadaşın aracının da 1.4 t olması, yoksa bi takip edeyim birileri yaptırsın problem olmazsa ben de yaptırırım diye düşünüyor değilim.  general_non_non