1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.4T Astra LPG yakıt performanslarını burada paylaşıyoruz.

oyoyoy yanıyor buralar  rasta_occasion

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wave61 link' Alıntı:
oyoyoy yanıyor buralar  rasta_occasion

valla hocam çocuklara ders anlatırken biraz kaynatalım yoksa gelip dağıtacak buraları öyle görünüyor  011zaa 011zaa

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

heheh ama araba yıkamadan tasarruf sağlıyor malum araba garajdan çıkmıyor haliyle kirlenmiyor da :) o zaman ortalama 0,35 kuruşa iner valla iyi iyi :D

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Aracımı seviyor, yeterince az ve öz kullanıyorum. İnsan sevdiği bir şeye kendi eliyle zarar verir mi? Elbette hesapsız kitapsız bir şey olmaz. Hesabı iyi ve doğru yapmak lazım. Ben hesabımı alırken yaptım. Yılda yapacağım km yi ödeyeceğim yakıt parasını üç aşağı beş yukarı hesapladım. Alırken de benzinli kullanmaktı amacım. Hesabım dışında bir gelişme olur ve artık benzin parasını ödeyemeyecek duruma düşersem o zaman da B planına geçer aracımı satarım. Bu benim düşüncem, sen böyle yapmaz LPG kullanırsın bir şey diyemem. Benimki tamamen eski kafalılık, dar görüşlülük, sabit fikirlilikten kaynaklanan bir durum. Bunu sen düşünüyor söyleyemiyorsun ben söyleyeyim. Yılda 10 bin km ya yaparım ya 12 bin km yaparım.

Hocam est. öyle şey olur mu , bende sizin gibi alırken düşünerek aldım ve lpg ye hiç mi hiç sıcak bakmadım . Benzinli alırken dizelde alabiliyordum fakat , böyle bir araca binerken performansımdan kısmak istemedim ,benzinli aldım ve keyfini sürüyorum .Fiyat farkınada opsiyon eklettirdim.Benzin de, Lpg de dizel de tamamen tercih meselesidir.Buradaki arkadaşlar benim gibi araçlarından inmek istemedikleri için belirli çözümler bulmaktadırlar.֜lke şartlarınıda düşününce benzinli araçlar için çözüm yolu lpg li araç kullanmaktan geçiyor maalesef. Bu uğurda insanımız nice araçları harcadı gerçekten . şu da var dizel ve lpg li araç kullanan arkadaşlara bazen imrenmiyor değilim .Hele ki bu kadar benzin parası verirken... Fakat kişisel görüşüm 'ucuz etin yahnisi yenmez' olduğu için aracımı olabildiğince orjinal kullanmaya çalışıyorum.  dışarıya çok çıktığımdan İstanbul gibi bir şehirde otopark olayı sıkıntılı olduğu için ve bende çok pimpirikli bir insan olduğum için aracı sağa sola bıraktığımda 'ya su olursa ya bu olursa'lar lpg li araç kullansam beni iyi paranoyak yapardı herhalde :D Zaten aracım hergün kapalı otoparkta kalmak zorunda . Otopark olayı dışında lpg nin motoru çok yıprattığını düşünüyorum . Tamam binerken az yakıyor ama servis masraflarında da x masraf çıkaracakken 3x masraf çıkarıyor , bu da hali ile insanın moralini bozuyor . Son olarak aracımda çok çok nadir yalnız bulunuyorum , yolculuk esnalarında lpg li araç kullansam araçta birileri varken gerilirim muhtemelen . Allah korusun kendini bilmezin biri çarpsa filan ... Kelle koltukta tabiri resmen ...

şunu özellikle belirtmek istiyorum şimdi lpg li araç kullanan abilerim ya da arkadaşlarım yazdıklarıma tepki gösterebilir , bu konuya açıklık getirmek için söylüyorum tamamen Kişisel Görüşlerimi Belirttim. Kesinlikle kimseyi kırmak ya da sen şöyle kullanırsan şöyle olur böyle kullanırsan böyle olur demek için değil , tamamen Kişisel görüşlerimdir.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Buradaki dostlarım araçlarını bilerek seçtiler, dizel alanlar önceliğini ekonomiden yana kullanırken, benzinli alanlar performans yönünden baktılar araca, 1.6 alanların çoğu da LPG uyumunu göz önüne aldı, tıpkı 1.6T alanların gücü en önemli kriter olarak görmeleri gibi. Ha benim gibi birkaç enayi Active Select'in ne olduğunu bilmeden almış hatta belki bir ikisi benim gibi "Dizelden 1 lt fazla yakar abi" gibi bir lafa kanmış olabilir. (Veya o konuda ben tekte olabilirim, emin değilim.)  (:)

Ben buradaki büyük çoğunluğun araçlarını sevdiğine inanıyorum, elbette araçlarımıza ne yapacağımız da kendi tasarrufumuz. (başkalarının güvenliğini göz ardı edecek uygunsuz değişiklikler yada bilinçli şekilde ucuz/adi malzeme kullanımı gibi dürüst ya da aklıbaşında insanların kaçınacağı istisnalar hariç ki bu forumda böyle bir tane bile insan olmadığına eminim) Ayrıca buradaki araçları üzerinde ekonomik anlamda modifiyeye giden dostlarımında buna bayılmadığına eminim. Maksat zamanımızın gereklerinden biri olan ekonomik yaşam mecburiyetine uyum sağlamak. Benzin ucuz olsaydı Dubai'deki gibi onlarda sadece nasıl gazlayacaklarına bakardı. (Hatta ben Active Select aldığım için daha da havalı olurdum)  (:)

Neticede LPG taktıran dostlarıma cesaret ve yatırımları için saygı duyuyorum ayrıca alternatif yakıtları kullanarak hem bu sistemlerin gün geçtikçe daha güvenli ve daha yenilikçi olmalarına katkıda bulunuyorlar hemde yolculuk maliyetlerini düşürüyorlar. Biz benzinli aracını normal normlarıyla kullanan insanlarda onları güvenli bir mesafeden takdirle izliyoruz. ((:) (Tabii ki patlamayacaklarını biliyoruz, yani emin gibiyiz. ևoğu zaman patlamıyorlar neticede) (şaka yaptım, üstüme çullanmayın)  (:)

Neticede herkes memnun aracından bir şekilde, en kıymetli olan şey bu. Gerisi burda eğlencelik sohbet. Ayrıca dizeli de, LPG'lisi de, normal benzinlisi de mangala gidiyor mu? Mühim olan budur. (:)

barbecue.jpg

VIII

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Buradaki dostlarım araçlarını bilerek seçtiler, dizel alanlar önceliğini ekonomiden yana kullanırken, benzinli alanlar performans yönünden baktılar araca, 1.6 alanların çoğu da LPG uyumunu göz önüne aldı, tıpkı 1.6T alanların gücü en önemli kriter olarak görmeleri gibi. Ha benim gibi birkaç enayi Active Select'in ne olduğunu bilmeden almış hatta belki bir ikisi benim gibi "Dizelden 1 lt fazla yakar abi" gibi bir lafa kanmış olabilir. (Veya o konuda ben tekte olabilirim, emin değilim.)  (:)

Ben buradaki büyük çoğunluğun araçlarını sevdiğine inanıyorum, elbette araçlarımıza ne yapacağımız da kendi tasarrufumuz. (başkalarının güvenliğini göz ardı edecek uygunsuz değişiklikler yada bilinçli şekilde ucuz/adi malzeme kullanımı gibi dürüst ya da aklıbaşında insanların kaçınacağı istisnalar hariç ki bu forumda böyle bir tane bile insan olmadığına eminim) Ayrıca buradaki araçları üzerinde ekonomik anlamda modifiyeye giden dostlarımında buna bayılmadığına eminim. Maksat zamanımızın gereklerinden biri olan ekonomik yaşam mecburiyetine uyum sağlamak. Benzin ucuz olsaydı Dubai'deki gibi onlarda sadece nasıl gazlayacaklarına bakardı. (Hatta ben Active Select aldığım için daha da havalı olurdum)  (:)

Neticede LPG taktıran dostlarıma cesaret ve yatırımları için saygı duyuyorum ayrıca alternatif yakıtları kullanarak hem bu sistemlerin gün geçtikçe daha güvenli ve daha yenilikçi olmalarına katkıda bulunuyorlar hemde yolculuk maliyetlerini düşürüyorlar. Biz benzinli aracını normal normlarıyla kullanan insanlarda onları güvenli bir mesafeden takdirle izliyoruz. ((:) (Tabii ki patlamayacaklarını biliyoruz, yani emin gibiyiz. ևoğu zaman patlamıyorlar neticede) (şaka yaptım, üstüme çullanmayın)  (:)

Neticede herkes memnun aracından bir şekilde, en kıymetli olan şey bu. Gerisi burda eğlencelik sohbet. Ayrıca dizeli de, LPG'lisi de, normal benzinlisi de mangala gidiyor mu? Mühim olan budur. (:)

barbecue.jpg

Ağzına salık abi :) mangal ve kebap herzaman  bizim için 1 numara olacaktır :D

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Buradaki dostlarım araçlarını bilerek seçtiler, dizel alanlar önceliğini ekonomiden yana kullanırken, benzinli alanlar performans yönünden baktılar araca, 1.6 alanların çoğu da LPG uyumunu göz önüne aldı, tıpkı 1.6T alanların gücü en önemli kriter olarak görmeleri gibi. Ha benim gibi birkaç enayi Active Select'in ne olduğunu bilmeden almış hatta belki bir ikisi benim gibi "Dizelden 1 lt fazla yakar abi" gibi bir lafa kanmış olabilir. (Veya o konuda ben tekte olabilirim, emin değilim.)  (:)

Ben buradaki büyük çoğunluğun araçlarını sevdiğine inanıyorum, elbette araçlarımıza ne yapacağımız da kendi tasarrufumuz. (başkalarının güvenliğini göz ardı edecek uygunsuz değişiklikler yada bilinçli şekilde ucuz/adi malzeme kullanımı gibi dürüst ya da aklıbaşında insanların kaçınacağı istisnalar hariç ki bu forumda böyle bir tane bile insan olmadığına eminim) Ayrıca buradaki araçları üzerinde ekonomik anlamda modifiyeye giden dostlarımında buna bayılmadığına eminim. Maksat zamanımızın gereklerinden biri olan ekonomik yaşam mecburiyetine uyum sağlamak. Benzin ucuz olsaydı Dubai'deki gibi onlarda sadece nasıl gazlayacaklarına bakardı. (Hatta ben Active Select aldığım için daha da havalı olurdum)  (:)

Neticede LPG taktıran dostlarıma cesaret ve yatırımları için saygı duyuyorum ayrıca alternatif yakıtları kullanarak hem bu sistemlerin gün geçtikçe daha güvenli ve daha yenilikçi olmalarına katkıda bulunuyorlar hemde yolculuk maliyetlerini düşürüyorlar. Biz benzinli aracını normal normlarıyla kullanan insanlarda onları güvenli bir mesafeden takdirle izliyoruz. ((:) (Tabii ki patlamayacaklarını biliyoruz, yani emin gibiyiz. ևoğu zaman patlamıyorlar neticede) (şaka yaptım, üstüme çullanmayın)  (:)

barbecue.jpg
+1

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Buradaki dostlarım araçlarını bilerek seçtiler, dizel alanlar önceliğini ekonomiden yana kullanırken, benzinli alanlar performans yönünden baktılar araca, 1.6 alanların çoğu da LPG uyumunu göz önüne aldı, tıpkı 1.6T alanların gücü en önemli kriter olarak görmeleri gibi. Ha benim gibi birkaç enayi Active Select'in ne olduğunu bilmeden almış hatta belki bir ikisi benim gibi "Dizelden 1 lt fazla yakar abi" gibi bir lafa kanmış olabilir. (Veya o konuda ben tekte olabilirim, emin değilim.)  (:)

Ben buradaki büyük çoğunluğun araçlarını sevdiğine inanıyorum, elbette araçlarımıza ne yapacağımız da kendi tasarrufumuz. (başkalarının güvenliğini göz ardı edecek uygunsuz değişiklikler yada bilinçli şekilde ucuz/adi malzeme kullanımı gibi dürüst ya da aklıbaşında insanların kaçınacağı istisnalar hariç ki bu forumda böyle bir tane bile insan olmadığına eminim) Ayrıca buradaki araçları üzerinde ekonomik anlamda modifiyeye giden dostlarımında buna bayılmadığına eminim. Maksat zamanımızın gereklerinden biri olan ekonomik yaşam mecburiyetine uyum sağlamak. Benzin ucuz olsaydı Dubai'deki gibi onlarda sadece nasıl gazlayacaklarına bakardı. (Hatta ben Active Select aldığım için daha da havalı olurdum)  (:)

Neticede LPG taktıran dostlarıma cesaret ve yatırımları için saygı duyuyorum ayrıca alternatif yakıtları kullanarak hem bu sistemlerin gün geçtikçe daha güvenli ve daha yenilikçi olmalarına katkıda bulunuyorlar hemde yolculuk maliyetlerini düşürüyorlar. Biz benzinli aracını normal normlarıyla kullanan insanlarda onları güvenli bir mesafeden takdirle izliyoruz. ((:) (Tabii ki patlamayacaklarını biliyoruz, yani emin gibiyiz. ևoğu zaman patlamıyorlar neticede) (şaka yaptım, üstüme çullanmayın)  (:)

barbecue.jpg
greatt

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:

barbecue.jpg

greatt

Mangal demisken is yogunlugundan buaralar actik arayi, bir ara yine bir plan yapalim

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
greatt

Mangal demisken is yogunlugundan buaralar actik arayi, bir ara yine bir plan yapalim

Tez yapıla valla kardeşim. :)