1.4 turbo motorumdan gelen garip ''kıv'' sesi..duyan var mı?

• Konuyu başlatan 1423
  • Başlangıç tarihi
1

1423

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 1.4 turbo motorumdan gelen garip ''kıv'' sesi..duyan var mı?

radyatör pervanesi olduğunu sanmıyorum çünkü pervane çalışmadığında da o ses geliyor..

matematik55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1423 link' Alıntı:
bir süredir rolantide kıv kıv diye bir ses duyuyorum.sanki pervanenin bir tarafının her dönüşünde bir yere sürtünmesi gibi.öyle bir ses ki kapalı garajlarda duyulacak kadar içten gelen bir ses..

dikkat ettim klima açıkken yapmıyor.pervane de değil. kayışlar da değil. klima ile ilgili olduğu kesin..klima derken fan değil ,kar işaretli düğme çalışırken bu ses kesiliyor..

cuma günü gedizler servisine götürdüm.usta sesi duymasına rağmen sorunu teşhis edemedi.pazartesi sabah gelmemin daha iyi olacağını,böylelikle detaylı ilgilenebileceklerini söyledi.randevu aldım,bakalım ne olacak..detayları sizlerle paylaşırım..

1.4 turbo araç sahipleri böyle bir sesten haberi olan var mı?
  selamlar. o gelen ses servisten öğrendiğim kadarıyla direksiyon kutusunun yanındaki silindirik parçadan. aklıma gelmedi adı ama tahminim direksiyonun elektrikli takviyesi

1

1423

Bilgi Girilmemiş

Klima kompresoru oldugu kesinlesti.gecikmeden garantiden degistirin.

limnili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar konu başlığı uygun mu bilmiyorum ama aracımda her zaman olmamakla birlikte klimanın  otomatik tuşuna bastığımda  oluşan "jıyyyk " tarzında anlık bi ses çıkıyor. hatta klima kontrolünü sürekli otomatik modda tuttuğum için ilk çalıştırmada sıkça yapıyordu. bunu yaşayan biri var mı acaba?? teşekkürler

Swift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

magu76 link' Alıntı:
Bu sabah kaputu kaldırdım ve sesin yerini tesbit etmeye çalıştım. Ve sonunda sanırım kaynağını buldum. Radyatör pervanesi el ile çevirdiğimde de bir ses veriyor . Acaba yağsız falan mı yoksa hafiften bir yere sürtüyormu bilmiyorum artık .Hafta başında servise götürüp sonucu öğrenicem artık.

O ses fanı ters yöne çevirince çıkıyor. Normal çalışma yönünde çevirirken çıkmıyorsa sorun yoktur.