1.3 CDTI Motordan gelen ses

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 CDTI Motordan gelen ses

bu ses egr valfinden geliyor.

yıllrca dizel kullanıp da bu sesi duymamanız normal çünkü yıllar önce kullandığınız motor euro 5 değildi.

egr valfi bir yay ve yaya baskı yapan ufak bir pistondan oluşuyor.  sesin giderilmesi için yapılan yazılım güncellemesi ile egr valfinin çalışması önleniyor. eğer çalışmaması gereken bir parça olsaydı fabrika zaten onu koymazdı. tahminim  ülkemizdeki yakıtın yurtdışındaki yakıt kadar temiz olmamasından dolayı egr de daha fazla kurum birikiyor ve bu sert açma kapama hareketi ile kurumun temizlenmesi amaçlanıyor.

sürekli gelen bir ses değil; ben iptal ettirmeyi de düşünmedim hiç.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 CDTI Motordan gelen ses

Cosmo link' Alıntı:
bu ses egr valfinden geliyor.

yıllrca dizel kullanıp da bu sesi duymamanız normal çünkü yıllar önce kullandığınız motor euro 5 değildi.

egr valfi bir yay ve yaya baskı yapan ufak bir pistondan oluşuyor.  sesin giderilmesi için yapılan yazılım güncellemesi ile egr valfinin çalışması önleniyor. eğer çalışmaması gereken bir parça olsaydı fabrika zaten onu koymazdı. tahminim  ülkemizdeki yakıtın yurtdışındaki yakıt kadar temiz olmamasından dolayı egr de daha fazla kurum birikiyor ve bu sert açma kapama hareketi ile kurumun temizlenmesi amaçlanıyor.

sürekli gelen bir ses değil; ben iptal ettirmeyi de düşünmedim hiç.

Bilgi için çok teşekkürler. Yani kısacası servis kullanımı gerekli bir sistemi iptal mı etti? Sizce gidip konuşmalı mıyım? Her hangi bir soruna, performans ve yakıt üzerine etkisi olur mu?