1.3 CDTI Motordan gelen ses

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: 1.3 CDTI Motordan gelen ses

Servise gösterip en kısa zamanda sizleri de bilgilendireceğim arkadaşlar. Herkese teşekkürler.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:
Video yu izleyemedim ama bahsettiğin sesi az çok anlıyorum ayağını debriyajdan kaldırıp araç hareket edeceği esnada çıkıyor mu bu ses yoksa rölantide çalışırken durduğu yerde çık çık diye ses mi çıkarıyor geçen sene benim araçta yaşadım bu sorunu araca yeni bir program yüklendi o ses bir daha çıkmaz oldu sesin kaynağı egr valfine elektrik akımın az gelmesi.

hem rolantide hareket etmezken hem de geçen ışıklarda dur kalk yaparken çıktı kardeş.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
hem rolantide hareket etmezken hem de geçen ışıklarda dur kalk yaparken çıktı kardeş.
Servise gidin senin sorunun çok kolay arabanın orasını burasını kurcalamasınlar geçen sene aynısını tam bu aylarda ben yaşadım servis sesin videosunu almanyaya gönderdi ertesi günü beni aradılar servisten yeni yazılım yüklenecek diye gitti m 5 dakika içinde hallettiler. bu arada vites altına filan led bağladın mı arabanın elektirk kısmıyla oynadın mı? Benim ki bağladıktan sonra oldu sonra söktüm attım sonradan bağladığım ledi.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:
Servise gidin senin sorunun çok kolay arabanın orasını burasını kurcalamasınlar geçen sene aynısını tam bu aylarda ben yaşadım servis sesin videosunu almanyaya gönderdi ertesi günü beni aradılar servisten yeni yazılım yüklenecek diye gitti m 5 dakika içinde hallettiler. bu arada vites altına filan led bağladın mı arabanın elektirk kısmıyla oynadın mı? Benim ki bağladıktan sonra oldu sonra söktüm attım sonradan bağladığım ledi.

arabanın hiç bir elektrik aksamıyla oynanmadı. vites altı led vardı zaten ama iç aydınlatma led taktım yakın zamanda. led takmadan önce de bu ses geliyordu. bakalım yarına randevu aldım servisten.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar tekrardan meraba. Bugün sabah arabamı servise bıraktım ve saat 5 gibi teslim aldım. Aracı teslim ederken ustaya ses kaydını dinlettim. Usta işi bilen biri olmalı ki tamam abi bırak git sen egr valfi için ECU program güncellemesi olacak dedi. Nitekim iş emri formunda da öyle yazıyor. Problem halloldu basit bir şekilde. Garantili olduğu için ücret alınmadı.

İlginç olan şu ki bu işlemle başka bir sorunum daha giderildi. Aracım 1. ve 2. viteslerde yumuşak hızlanmalarda belli bir devirde saniyelik gaz kesme yapıp boşluğa düşüyor(1 sn gibi) sonra hızlanmaya devam ediyordu. O sorun da çözülmüş. Umarım aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara yardımcı olur bu deneyimim.

Herkese çok teşekkürler. :)

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alis9011 link' Alıntı:

aynen dediğin gibi program güncellenmesiyle halloldu kardeş :)

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Dostum bu ses bendende gelmeye basladi. Ankarada basina gelen hangi servise goturdu acaba.

Muarrem1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Arkadaslar bugun aracimi reis otoya goturdum bu ses sorununu soyledim yetkili biri geldi ve egr valfinden oldugunu egr nin kendisini temizledigini soyledi herhangi bir sorun yokmus. Yazilimla falanda duzeltilmiyomus. Burda ki arkadaslar yazilimla duzeltmis kafam karisti.

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugra_06 link' Alıntı:
Arkadaşlar tekrardan meraba. Bugün sabah arabamı servise bıraktım ve saat 5 gibi teslim aldım. Aracı teslim ederken ustaya ses kaydını dinlettim. Usta işi bilen biri olmalı ki tamam abi bırak git sen egr valfi için ECU program güncellemesi olacak dedi. Nitekim iş emri formunda da öyle yazıyor. Problem halloldu basit bir şekilde. Garantili olduğu için ücret alınmadı.

İlginç olan şu ki bu işlemle başka bir sorunum daha giderildi. Aracım 1. ve 2. viteslerde yumuşak hızlanmalarda belli bir devirde saniyelik gaz kesme yapıp boşluğa düşüyor(1 sn gibi) sonra hızlanmaya devam ediyordu. O sorun da çözülmüş. Umarım aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara yardımcı olur bu deneyimim.

Herkese çok teşekkürler. :)
arkadaşım bu işlemi hangi serviste yaptırdınız.benim gittiğim servis birşey olmaz deyip bakmadı bile..Ankara‘da hangi servis acaba, belirtirseniz memnun olurum.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, ben sesi video ya ve ses kaydına aldım. Ustaya gösterdim. Direk tamam abi bırak sen dedi. Sorunu anladı. Opan Eskişehir yolundaki. İlhami usta. Kim o ses normal dediyse bıraksın bu işi. Başından savmış. Ben arabamdaki en ufak değişikliği farkettiğim için direk gittim. Yıllardır astra dizel kullanıyorum. Eski aracımda bir kere dahi duymadım böyle bi sesi. Kısacası gidin çözdürün probleminizi. Teşekkürü de esirgemeyin :)