1.3 CDTI Motordan gelen ses

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar herkese merhaba. Aracımda zaman zaman video daki sesi duyuyorum. Park halinde ya da yavaş kullanırken kurbağa sesi gibi garip bir ses geliyor cık cık diye. Aracı aldıktan 1 ay sonra falan farkettim. Geçenlerde yine bu sesi duymaya başladım. Zaman zaman oluyor ama kesinlikle bir problem var çözemedim.

Ses motor bloğunun tam arka kısmından geliyor. Sanki pompa çekmeye çalışır hava yapar çekemez gibi bir ses. Bu sesi aracında duyan varsa özellikle 1.3 dizel sahiplerinden yorumları bekliyorum. İyi forumlar

Motor sesi

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: 1.3 CDTI Motordan gelen ses

Merhaba sesi daha önce subap fincanları bozuk bir araçta duymuştum. Yağ bakım zamanı yaklaştıysa yapabilir. Yağ kalınlaşınca ses artıyor. Sıcak ve soğukken farkediyor mu?

Ses subap vurması gibi

https://www.youtube.com/watch?v=dwAkqPj-OwM

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gönderdiğim videoda 44. saniyeden itibaren ses daha net duyuluyor. araç daha 9000 km de. yağ ömrü %23 yazıyordu bi kaç gün önce baktığımda. subap vurması değil bence bu. değişik bir ses. mazot pompası olabilir mi acaba?

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu ses 3 kere benim araçtan da geldi, ama kısa süreli 1-2 dk içinde kayboldu, bende çok önemsemedim açıkçası. Bu arada benim araç 22000 km de. Ama sizin araçta sürekli geliyorsa servise göstermekte fayda var. Egr valfi kalibrasyonu ile ilgili olduğunu duymuştum.

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

servise gidecem sonra o ses çıkmayacak abi ses gelince getir diyecek delirecem ben de...artık video yu ses kaydını falan gösteririm. Turboyla ilgili birşey değildir inşallah. egr valfini hatırlatayım belki işe yarar.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam aracınızın garantisi var rahat olun hallederler.geçmiş olsun

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracımda hiç duymadım böyle bir ses çalışırken servise gösterin.Motor sonuçta önemsiz birşey değil.

alis9011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video yu izleyemedim ama bahsettiğin sesi az çok anlıyorum ayağını debriyajdan kaldırıp araç hareket edeceği esnada çıkıyor mu bu ses yoksa rölantide çalışırken durduğu yerde çık çık diye ses mi çıkarıyor geçen sene benim araçta yaşadım bu sorunu araca yeni bir program yüklendi o ses bir daha çıkmaz oldu sesin kaynağı egr valfine elektrik akımın az gelmesi.

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O kadar çok neden varki kaputu açıp işini bilen bir usta anında teşhisi koyabilir. Devirdaim pompası da olabilir şahsen ben de yaşamıştım bilya dağıtmış demişti usta.. acilen gösterin derim..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Dizel arabalarda malesef değişik sesler vuku bulabiliyor. Önceki aracımdan biliyorum. Çok farklı sesler geliyordu motordan ama sıkıntı yaşamamıştım çok şükür. Murat Bey'in de ifade ettiği gibi, servisteki usta anında teşhisi koyar problemi halleder.

Merakla bekliyoruz, tekrar geçmiş olsun.