1.3 cdti & 1.6 twinsport?

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
performans arabası olmadıgını bilmemize ragmen cok sey beklıyoruz
2.vites ile turbo acılıyor..kalkıs elbet dusuk
benim bişey beklediğim yokki sadece görüşlerimi söledimm!turbo öle açık kapalı bişey deildirr!turbo sürekli açıktır!sadece bazı devirlerde kendini daha ii belli eder!vitesle felanda alakası yok!1 vitestede turbo devrededir!ben sadec 1.ve 2. viteste 1.3 ün alacağını söledim o kdr!

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
b, gözlemimi yazym dn öğleden sonra.yer çorlu girişi askeri havaalanı öncesi ışıklar.katılımcılar focus 1,6 100hp 2005model, plakadan anladığım kadarıyla daha alalı uzun zaman olmamış son kasa merco e220cdi.kalkışta 1.witesi çok bariz önde kapadım(önceden gaz werip kalkmadım normal kalktım)2de yakalamaya başladı we 3. witeste koptu gitti190dan snra(korkup da basmamış olabilir gerçi)mesafe açılmadan dewam etti.gerçi çorluya napıp edip önünde girdim ama olsun.1,6ya 2,2 motor.ikin bi not daha şunu da gördüm focus trend merso e serisinden daha rahat duruo nası oluo anlamadm...

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzenimin focus için tanımı " Abi arabaya çok kuvvetli motor ve fren koymuşlar ama araba yüksek ve hafif, hızlı virajlarda zaptedemiyorsun.." demek doğruluk payı var :)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzenimin focus için tanımı " Abi arabaya çok kuvvetli motor ve fren koymuşlar ama araba yüksek ve hafif, hızlı virajlarda zaptedemiyorsun.." demek doğruluk payı var :)
yay ile pıstırılabilir.hafiflik konusunda ise sürekli 5 kişi ile dolaşacan:)

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unutmadan, benim bahsettiğim ilk focus kasası için..
5 kişi dolaşmaktansa yavaş giderim :D

foodforthegods

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://www.youtube.com/watch?v=NH3FWW2-jLs
Bu linkteki testten bahsediyorsan buradaki araç 545i 4398 cc 333ps V-8 motor 450 Nm tork, diğeri ise 535d 2993cc 270 ps 6 silindir 560nm tork
Bana göre burada motor hacmi olarak biraz haksızlık var :D dizelin 1,5 katı büyüklüğünde bir motorla baş etmesi gerekiyor ki o sürücü ile o havada :D
Videonun sonundaki performans ve tablodaki yerine dikkat

evet bu video. ben tv de izledim. 540 mı 545 mi o yüzden biraz tereddütte kalmıştım. motor hacimleri farklı evet ama salt tork üstünlüğüne dikkat çekmek istedim ben. yaygın kanı, tork yüksekse hızlanma iyidir. yanlış değil ama bu hızlanma meselesinde sadece tork önemli değil. başka bir çok parametre var. bu testte güzel bir örnek. aynı marka iki arabanın dizel ve benzinli motorlarının karşılaştırılması.
ayrıca senin verdiğin motor gücü ve tork değerleri farklı. ben resmi bmw sitesinden aldım bilgileri.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yemesi zor 1.3 ün belki araba triptonikse ondan olabilir Kalkışta geçebilir

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bu video. ben tv de izledim. 540 mı 545 mi o yüzden biraz tereddütte kalmıştım. motor hacimleri farklı evet ama salt tork üstünlüğüne dikkat çekmek istedim ben. yaygın kanı, tork yüksekse hızlanma iyidir. yanlış değil ama bu hızlanma meselesinde sadece tork önemli değil. başka bir çok parametre var. bu testte güzel bir örnek. aynı marka iki arabanın dizel ve benzinli motorlarının karşılaştırılması.
ayrıca senin verdiğin motor gücü ve tork değerleri farklı. ben resmi bmw sitesinden aldım bilgileri.
Benim verdiğim değerler 545i değerleri, o yüzden farklılık normal.
535d konusunda tarafsız olamayabilirim, onun için daha fazla yorum yapmayayım :D
İlerde imkan olursa 535d+chip temenni ediyorum :eek: :rolleyes:

foodforthegods

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işte ben de 535d nin değerlerinden bahsediyorum. neyse ya o kadar da önemli değil zaten. önemli arabaya olan sahip olabilmek :)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım triptronic,ve sport tuşuna bastıgımda modifiyesiz 1.3 ve audi a3 beni geçemiyor.denemek isteyen varsa buyursun.1.3 ve 1.6 aynı olamaz...