1.3 cdti & 1.6 twinsport?

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kuzenimin focus için tanımı " Abi arabaya çok kuvvetli motor ve fren koymuşlar ama araba yüksek ve hafif, hızlı virajlarda zaptedemiyorsun.." demek doğruluk payı var :)

araç yerden yüksek ama ben wirajlarda hiç zıplama hissetmiorum.g kasa astradan daha hızlı girebiliyorum we werdii güwen daha fazla.sanki daha yawaş gidiyormuşsun gibi hissettiriyor ama astradan aldıım zewki alamıorum focusla.kadrana bakınca 150-160yapıyor dediim aracın 180den fazla yapmakta olduunu görüyorum.ama focusun arkası çok yukarıda ön tarafta aracın rengine dair bişi göremiyorsun biraz park ederken zorluk çektiriyor(sanırım yüksek olduundan)....

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence dizel benzinlinin yerini tutamaz iksi ayrı bir kavram hem yüksek torkdan dolayı 1.3 alır diyen arkdaşlar var ama benziliyi kullanan adam arabasını tanıyorsa, arabayı yükse devirde yürütür vitesleride doğru devirde atarsa diel yetişemez yani zaten dizel ilk vitesten itibaren geriye düşer çünkü az devir yapan motorun vitesini erken atmak zorunda benzinli birinci viteste 6000 devire gelirken, dizel 2. vitesten 3 e geçmeye hazırlanır o sırada benzinli 2 ye attıktan sonra daha dizelin yetişmesi gibi bi olasılık yok ama tabi dizel 1.3 değilde 2.2 faln olsa belki ozaman yetişirr

EKTOPEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7CDTI'la karşılaştırmak daha mantıklı...

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç yerden yüksek ama ben wirajlarda hiç zıplama hissetmiorum.g kasa astradan daha hızlı girebiliyorum we werdii güwen daha fazla.sanki daha yawaş gidiyormuşsun gibi hissettiriyor ama astradan aldıım zewki alamıorum focusla.kadrana bakınca 150-160yapıyor dediim aracın 180den fazla yapmakta olduunu görüyorum.ama focusun arkası çok yukarıda ön tarafta aracın rengine dair bişi göremiyorsun biraz park ederken zorluk çektiriyor(sanırım yüksek olduundan)....
Ben zıplıyormuş demedim zaten, otobandaki yüksek hızlarda(180-190) alınan virajlarda güvensizlik hissi ve kopma yapacakmış gibi düşündürmesinden bahsettim. Yoksa normal şartlardaki yol tutuşu referans olan bir araba bir şey demek mümkün değil :)