GTC Turbo vs Rocco vs Merso 180 kapışması

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Beni tanıyanlar bilir, öyle trafikte kapışma dalaşma işlerinden genelde uzak dururum. ama yada yılda 1-2 kez şeytan beni de dürter.

Dün Konnutkent'ten Eskişehir yoluna çıkmadan önce arkama bir tane C-180 komp takıldı. Konutkent içindeki yollar kötü olduu için oldukça yavaş gidiyordum. Eleman tamponuma yapıştı. Konutkent ten Eskişehir yoluna çıktık, arkadaşın yanında kız arkadaşı var, artislik hareketlerle geçti beni. Ben de Başkent üniv. önündeki ışıklara kadar basmadan arkadan sakin sakin geldim. Sonra ışıkta yan yana geldik. Sürpriz olarak en solumuza da bir tane mavi rocco yanaştı. Sanırım stock değildi çünkü bayaa bi gürültü geldi.

Daha önce özellikle VW forumlarında Rocco ların GTC leri kötü harcadığı vs vs yazılıp çizildiğinden haydaa nerden çıktı bu şimdi dedim. Ama amaç C-180'i denemek olduundan kalkmaya karar verdim. Neyse yeşil yandı üçümüz de asıldık. Bir ve ikinci viteste rocco ile kafa kafaya gittik, merso çok az arkamızdaydı, bu arada rocco vites geçişlerinde egzost patlatıyordu. Dedim ki bu eleman şimdi uzar gider. ancak öyle olmadı ikinci vitesin sonuna doğru ben çok az öne geçtim, belki bir far mesafesi kadar. 3. viteste GTC beni üzmedi ve kafa kaldırmaya devam etti artık rocco benim kapı bitişime gelmişti, dördüncü viteste rocco yu arka tamponuma aldım ve 140 lı hızlardan sonra aramızdaki fark tam 1 boy oldu ondan sonra rocco basmaktan vazgeçti. Bu arada merso çok çok geride kalmıştı.

Sadece short ram filtre olan stock bir GTC nin Rocco ya bu kadar rahat fark atacağı aklıma gelmezdi. Üstelik aracım baskı balata diye bağırırken :)

Neyse sonuç o ki Stock bir GTC hafif yüklü bir Rocco yu rahat rahat yiyor. Ama nedense baktığım tüm forumlarda, ki maakesef bunlara Opel forumları da dahil, GTC nin 180 lik olmasına rağmen 160 lık rocco larla boy ölçüşemediği yazıyor. Lütfen araçlarımızın kötü reklamını yapmayalım :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercedesi olup yanına kız arkadaşınıda alıp artislik yapanlardan gerçekten nefret ediyorum !

Geçen kırmızı ışıkta beklerken yanımda 2010-2012 kasa olan merso e250 4matic gördüm baktım yanında kız arkadaşıda var artislik yapa yapa gidiyor dedim şunu bi kalkışta tokatlayım 1.4 corsamla tabi doğal olarak yapamadım herif bastı uçtu gitti biranda , ama altımda senin gibi GTC turbo veya 192 HP lik Corsa OPC olaydı o zaman görürdüm ben onu