1.2 Motorlar Hakkında Düşüncelerimiz

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Nadir bey bende engelli indirimi ile araç aldım ve seneye 5 yılım doluyor ve araç arayışına şimdiden başladım ,seneye bir çok model yeni motor ve kasayla geliyor ben bunların arasından makyajlı focus ve 1.5 dizel otomatik kombinasyonunu bekliyorum güç ve tüketim olarak iyi fiyat olarak da makul olur.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi öyle bir psikoloji sokuyor ki insanı konta açtığında sanki saatli bombanın zaman sayacı çalışmış gibi oluyor ha patladı ha patlayacak diye bekliyorsun :D

Senin aracın (F kasa) aslında Astra'ların en cefakarları arasında ama sanırım sana dökük olanı denk gelmiş, bir kaç aydır kullandığım HB F kasa Astra hiç de dediğin gibi değil, hatta uzun süre epeyce eksik yağla bile kullandım halen canavar gibi. :D

RDM1453

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan önceki arabam 206 1.4 8v x line idi. Şimdi ise corsa 1.2 16v (D kasa) kullanıyorum. Açıkçası 206 ile arasında çok fazla fark göremiyorum. Arabayı tanıdıktan ve hangi devirde nasıl tepki verdiğini bildikten sonra çok fazla sorun yaşanılacağını sanmam. Yakıt konusunda da baya başarılı diyebilirim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Nadir bey bende engelli indirimi ile araç aldım ve seneye 5 yılım doluyor ve araç arayışına şimdiden başladım ,seneye bir çok model yeni motor ve kasayla geliyor ben bunların arasından makyajlı focus ve 1.5 dizel otomatik kombinasyonunu bekliyorum güç ve tüketim olarak iyi fiyat olarak da makul olur.

Üstadım aslında dizel araç çok fazla araç kullanan için iyidir ama ben yılda sadece 3000 km anca yapabiliyorum. Bu rakam da dizel araç için sanırım sakıncalı bir km diye biliyorum. Dizel araçların yatması demek araca zarar sanki.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam 1.2 tce clio önerebilirim.fiyat performans olarak

Sent from my iPad using Tapatalk

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Üstadım aslında dizel araç çok fazla araç kullanan için iyidir ama ben yılda sadece 3000 km anca yapabiliyorum. Bu rakam da dizel araç için sanırım sakıncalı bir km diye biliyorum. Dizel araçların yatması demek araca zarar sanki.

Yok hiç bir sakıncası yok ve şunuda belirteyim dizel alınca ve az yaktığını görünce insanın kilometre yapası geliyor :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslında DSG korkusu olmasa düşünülür ama bu dsg sorunlarından baş ağrısı yapar ise fena.

ilker_yusuf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dsg sorunları diye düşünmemek lazım. Uzun zamandır kullanılan bir şanzıman. bence o seri artık düzeltilmiştir diye düşünüyorum.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Uzun yolda 3. Vitese düşmesini önemsemem, en fazla 2 saniye daha uzar yolun. Ama şehir içi dur kalk, dur kalk, klima açık aracın zedelendiği hissedersem, o araç biter benim için. Anadolu yayla hariç, trafiksiz bir yer ise alın 1,2 geçin. Ama büyükşehirde kullanamam. Sollama gazlama vs demiyorum. Dur kalkta bazı araçlarda resmen debriyajı zedelediğinizi hissediyorsunuz.

Sent from my iPhone using Tapatalk