1.2 Corsa D yüksek hızda motor sesi

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım 2014 1.2 Easytronic Corsa D. Araç sıfır aldığım 11 aylık bir araç. Yaklaşık bir aydır 13.000km olduğundan beri 85 km ve üzeri hızda motordan daha önceleri duymadığım bir ses gelmeye başladı. Boğuk bir ses geliyor. Acaba bakım zamanı yaklaştığı için filtrelerde falan mı sorun var? Arıza göstergeleri de yanmıyor. Bakıma götürünce servise ileteceğim sorunu ama aciliyeti olan bir durum mudur diye sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden teşekkürler.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Motor sesini duymadan sorun şu demek çok zor...umarım fikri olan bir arkadaş çıkar.

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah sağ olun. Tarifi de zor. Özellikle 90'dan sonra artıyor. İnce bir ses değil zorlanma sesi gibi sanki.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İnşallah sağ olun. Tarifi de zor. Özellikle 90'dan sonra artıyor. İnce bir ses değil zorlanma sesi gibi sanki.

Hortumları filan bir kontrol etmende fayda var. Eğer kırık çatlak var ise araç hızlandıkça vakumladığından ses yapa bilir. Bende oldu bir hortum çıkmış arama öküz gibi mögürmekte idi. :D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracınız daha garantide. Müsait olduğunuz bir zamanda yetkili servise gösterin bence.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava filtresi hiç değişmedi anladığım kadarıyla. sebebi bu olabilir. araç turbolu olsa filtreyi patlatmıştır tıkanıp diyeceğim ama 1.2 motor filtre patlatamaz sanırım... siz bakımını yaptırın yaptırırkende bu sorunu dile getirin servis sorumlusuna kayda geçilsin...

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi servisten geliyorum. Ustayla teste çıktık ön iki teker de bilye dağıtmış. Sesin sebebi oymuş. Arabayla ilgili bütün dertleri ilettim o gıcırtılar 1den 2ye geçişteki direksiyondaki ses kalkış ve dönüşlerdeki lok lok diye sesi falan hepsini. Bakalım nolcak öğlende alacağım arabayı.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hayret edici yeni aracın bilyasi nasıl dağılır. Arabayi çok taşlı yolda aşırı surat veyahut kalditim tumsek gibi yerlere vurup mu çıkardinz?

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taşlı yollara pek girmişliğim yok ama kullandığım güzergâhta çok tümsek var e dikkatli geçiyorum yüksek hızı sevmem agresif bir kullanım tarzım da yok ama bir-iki çukura girmişliğim var da bilye dağıtacak kadar hem de ikisi birden. Servis bakımı yaptı ama bilyeleri değiştirmedi ikisinin tek seferde değişimleri için onay gerekiyormuş bakalım haber bekliyorum şimdi....

gKy39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık bir ay kadar önce ön teker bilyesi de garanti kapsamında değiştirildi ve sorun çözüldü.