2008 corsa d 1.2 Rolantide Motor ara ara tekleme , egzos gazı ara ara pat pat atıyor..

gokhanyavuz0234

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Opel corsa d 2008 model 1.2 yarı otomatik aracımı 1 ay oldu alalı, alırken ufak rolantide tekleme vardı. Buji bobin olabilir diye düşündük . Ancak geçen hafta ikisininde değişimini yaptım ara ara tekleme durumu geçmedi. Araçta çekişten düşme , yağ yakma yada duman atma gibi ir sorunum yok. Her hangi bir arıza ışığıda yanmıyor. Motor ara ara tekliyor ( silkeliyor ) bu içeride hissediliyor ve egzos duman atışı ara ara pat pat patlarak atıyor. Sebep ne olabilir. Başına gelmiş çözüm bulmuş bir arkadaşım varsa yardımlarını rica ederim..
Herkese iyi günler dilerim..

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

CHTZDN

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Opel corsa d 2008 model 1.2 yarı otomatik aracımı 1 ay oldu alalı, alırken ufak rolantide tekleme vardı. Buji bobin olabilir diye düşündük . Ancak geçen hafta ikisininde değişimini yaptım ara ara tekleme durumu geçmedi. Araçta çekişten düşme , yağ yakma yada duman atma gibi ir sorunum yok. Her hangi bir arıza ışığıda yanmıyor. Motor ara ara tekliyor ( silkeliyor ) bu içeride hissediliyor ve egzos duman atışı ara ara pat pat patlarak atıyor. Sebep ne olabilir. Başına gelmiş çözüm bulmuş bir arkadaşım varsa yardımlarını rica ederim..
Egr sensörünü bı kontrol ettirin bı digeride ateşleme sisteminde probleminiz yoksa benzin pompasıninda değerlerine baktırin bar ölçümü geri dönüş valfi kardeşim hayırlı günler

Esseyid

Kayıtlı Kullanıcı
21-Diyarbakır
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Enjeksiyonlara bakin hocam enjeksiyonlari temizleyin duzelir insallah cig yakit kokusu varmi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba ;

Arıza kodlarını biliyor musunuz

gokhanyavuz0234

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arıza kodlarını biliyor musunuz
araç cihaza bağlantı herhangi bir arıza kodu vermiyor.. çözemedim .. bir ustaya gösterdim araçta zincir sesi var biraz. bu araçlarda zamanla zincir bollaşma yaoıyor sente ayarı az da olsa kaçıyor. o yapıyor bu teklemeli çalışmayı dedi. Zincir eğiştir geçer dedi. Biri monifold kurum olabilir dedi. Nokta atışı bir çözüm yok.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
araç cihaza bağlantı herhangi bir arıza kodu vermiyor.. çözemedim .. bir ustaya gösterdim araçta zincir sesi var biraz. bu araçlarda zamanla zincir bollaşma yaoıyor sente ayarı az da olsa kaçıyor. o yapıyor bu teklemeli çalışmayı dedi. Zincir eğiştir geçer dedi. Biri monifold kurum olabilir dedi. Nokta atışı bir çözüm yok.
Aracın kilometresi kaç? Tekleme harici başka sorun var mı? Emme egzoz manifold temizliğini her 40 50 binde bir yapmak şart araç rahatlıyor

gokhanyavuz0234

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın kilometresi kaç? Tekleme harici başka sorun var mı? Emme egzoz manifold temizliğini her 40 50 binde bir yapmak şart araç rahatlıyor
araç 149 binde tekleme harici sorunu yok. tekleme rolantide hissediliyor zaten. ara ara aracı bayağı sarsıyor. onun haricinde gaz yemesinde birşey yok. gaz kesme geç çalışma durumuda yok. yağ eksiltme durumu yok. kontrol ediyorum devamlı. çok ufak devir göstergesi aşağı yukarı yapıyor. 70 - 90 arası gibi düşünün .. teklediği zamanlarda yapıyor.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Daha önceden hiç değişmediyse zincir değişim şart maks 100-120 bin km öneriliyor. Arıza kodlarına baktığınız cihaz tech2 mi elmden bakıyorsanız yada başka universal bir cihazdan hepsini göstermeyebiliyor.

mertf16

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
2008 corsa bende de var 123binde hafif bir tekleme bende de var