Zenon??

atakandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abilerim piyasada satılan 60 80 tl arası zenonlar la alakalı fikriniz var mı corsa d ye takmak için alsam kendim takabilir miyim bilginiz var mı sağolun şimdiden

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Orijinali birkaç bin lira olan bir sistemle, piyasada 60-80 liraya satılan bir ürünü nasıl karşılaştıracağız? Farlarında mercek yoksa aydınlatma açısından aynı verimi alamazsın, ışık fazla dağıldığı için geceleri karşıdan gelen ve önünde giden araçları rahatsız edersin, mevcut farlara bu ampüller uydurulur mu diye soruyorsan neden olmasın, piyasada bir çok araçta bu çakma xenonlar zaten kullanılıyor.

opelim67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum piyasada her paraya xenon var ve merceksizlerde aşırı göz alma yapıyo ve muayenedede sıkıntı çıkartıyo. Eğer xenon taktırmada istekliysen benim gibi sadece sislere taktırmanı yalnızca gezerken kullanmanı tavsiye ederim. Normal farda ciddi göz alıyo bi uzun yolda karşıdan gelen xenon culara dikkat ettiysen

atakandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen onun rahatsızlığı çok oluyor güzel gözüksün diye de yapılacak iş değil peki sadece sarı olan ampulü değiştirip beyaz yapsam nasıl durur ?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
siz birde motosiklette görün o mercekliler bile insanın gözüne tecavüz ediyor

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aydınlatma gücünü biraz kaybedersin ama istediğin görüntüyü alabilirsin.

İşte o merceksiz fara xenon takan motosikletliye inceden bi tıklatıp devireceksin.

''Kalkıp ne oluyor?'' dediğinde de ''Pardon, göremedim.'' diyeceksin...

Allah kahretsin böyle insanları...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada Junyan gibi farlar ufak da olsa mercekli olarak satılıyor, bunlara bahsedilen ucuz zenon farları taktığınızda karşıyı rahatsız etmese de sürücüyü tatmin etmeyen görüş sağlıyor. Sonar yeterli, Hella orijinal zenon rahatlığı sonan mercekli farlar üretiyor. Eğer fabrikasyon farlarınızı kullanacaksanız, hurdacıları dolaşıp en yaygın ve en garanti çözüm olarak piyasada bolca zibil gibi bulunan MeganeII modellerin merceklerini toplamanızı öneririm, hem karşıdaki insanı muzdarip duruma düşürmez, hem güzel görüş sağlamış olursunuz.

Ben zenon far sevdasını hiç bir şekilde anlamıyorum, benim arabada kara düzen ampuller var, far yükseklik ayarını karşıdan geleni yormayacak şekilde ayarlasam dahi deniz feneri gibi aydınlatıyor ve ben sarı ışığı beyaz ışıktan daha çok seviyorum. Eğer olur da ileride şöyle donanımlı bir araba alacak olursam, donanım listesinde zenon da olup rengi beyaz olursa kesinlikle günışığı, sarı veya turuncu renge döndürürüm, beyaz çok itici geliyor bana :confused:

atakandemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zenon daha bir göz alıcı duruyor abi al benisi fazla ama ilk hedef tabi ki insanların dikkatini dağıtmamak peki takıcağım beyaz ampuller kaçlık olmalı hem rahatsızlık vermemek hem iyi bir görüş sağlaması için