Zengin fakir hatası acil

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hata kodu p171 yakıt sistemi fakir hatası aynı şekilde ben de hava akış debimetreyi değiştirdim bugün itibari ile sorun çözüldü gözüküyor

• Beğen
Tepkiler: emreinsignia

emreinsignia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hata kodu p171 yakıt sistemi fakir hatası aynı şekilde ben de hava akış debimetreyi değiştirdim bugün itibari ile sorun çözüldü gözüküyor
gecmiş olsun benim baya oldu tekrarlamadı sorun

• Beğen
Tepkiler: Zafer715

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Maf sensorunun arizali oldugunu rolantideki zenginlesmeden anlayabilirsiniz ltft stft degerlerini ucuk olur normalde olmasi gereken 5 -5 arasi olmasi gerekir. Kontrolu benzinde yapacaksiniz. Lpg nin ayari bozuksa lpg de anlayamazsiniz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Maf sensorunu degistirdiginiz halde ariza veriyosa kanister valfiniz,arizali olabilir emme manifoltunun uzerinde bulunur depoda,buharlasan yakiti bogaz kelebegi vasitasiyla sisteme kazandirir. ucuz bir parca parcayi soktugunuzde biyerinden ufleyin hava,geciriyosa diyaframi yirtiktir skinti o parcadandir

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Emre bey size de geçmiş olsun. Yalnız 50 km sonra ışık tekrar yandı.

UrasMete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginiz için çok teşekkürler Zafer bey. Yukarıda dediğim gibi 50 km sonra tekrar yandı oksijen sensörlerinin değişiminden de sonuç çıkmayınca çalışma sesinden emme manifoldunun bi yerden hava aldığını farkettiler ancak tam yerini tespit edemediler. İl dışına çıkmam gerektiği için arabayı bırakamadım dönünce söylediğiniz parçaya baktırırım. Bu arada araç otomatik vites şimdi de durduğumda frene uzun süre basılı tutunca ESP SERVİS uyarısı veriyor. Yapılan işlemler ile ilgili olabilir mi?

iksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zengin yakit karisimi hatasi kendiliginden yaklasik 4 -5aydir yaniyordu .hava filtre uzerindeki sensoru temizleyip geri taktim .Kendiliginden duzeldi.Suan yanmiyor.Havalar asiri sicak araclarinda beyni karisti sanirim 😊

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Yok o ondan degil senin hava filitresi dedigin seyin uzerinde maf sensoru var havanin sicakligi ve yogunlugunu olcuyor eger kirliyse yanlis olcuyor buda 1 e 15 hava yakit kirisima 1 e 7 veriyor. Yani yakit zenginlesiyor. Havayi kisiyor senin anlayacagin

• Beğen
Tepkiler: iksk

UmuTR43

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Zengin fakir karisim hatasi dedigin sey ne zenginmi fakirmi hangisi
Oyle bi hata mi var
p0171 fakir karisim
p0172 zengin karisim ikisini ayni andami veriyo bunlarin ikiside farkli hatadir. Bi hatada yakit az geliyordur bi hatada hava az geliyordur
Zengin karışımda hava az geliyorsa araç motordaki yağı emer mi?