z16xe zafira'nın lpg'de boşa atınca stop etme sorunu

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Giresun'dan 2003 model zafira 1.6 comfort ile aranıza katıldım.... aracım şu an 128.000 km'de yaklasık 6000 km önce yılbaşında Ordu'da Dağaşan otomotiv'de lovato marka lpg taktırdım daha sonra servisinde trigerini ve yağını değiştirdim... kısmet olursa bu hafta içide viraj denge kollarıyla rotilleri değiştireceğim.... aracım lpg'ye çok iyi uydu çok memnun kaldım yakıt tasarrufu gayet iyi fakat bir problem var.... aracım rampa aşağı inerken boşa attığımda stop ediyor ya da küçük viteslerden sonra boşa atıığımda stop ediyor... büyük viteste attığımda çok nadir karşılaşıyorum(mesela kırmızı ışığa yanaşırken boşa attığımda) bu soruna istinaden serviste triger değiştirirken kelebek boğazı denen parça sökülüp temizlendi fakat sorun hala devam ediyor... bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.....

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İşte onu bulmak biraz zor genelde araç boşa alındığında fazla hava alıyor ise stop ediyor araç bende de var aynı dert otomatik olmasından pek dikkate almıyorum zaten boşa alma şansım yok.

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde problem oluyor özellikle rampa aşağı inerken durup geçişmek gerekince debriyaja basınca hemen iki kere dengesizlik yapıp stop ediyo.... ışıklarda durunca stop ediyo sıkıntı bize otomatik olsa bende dert etmem

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O zaman takan ustaya gidip sorunu söylemen şart ya değilse sakatlık çıkarır bu şekilde.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde problem oluyor özellikle rampa aşağı inerken durup geçişmek gerekince debriyaja basınca hemen iki kere dengesizlik yapıp stop ediyo.... ışıklarda durunca stop ediyo sıkıntı bize otomatik olsa bende dert etmem
boğaz kelebeği temizliği denedin mi? arıza kodu bu arada

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Emme manifoltunuz enjektörler için delinir, o aralardan hava alma ihtimali yüksek.

osmankoray

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sabah ustamıza verdim aracı bu akşamda onda kalacak gez toz bak nesi var yarın yap dedim bakalım neresiymiş ne diyecek bekliyorum arkadaşlar bende bi çok şeyden şüphelendim rampa aşağı inerken bile kerkiniyo boşa atsam stop ediyo bende ne yapacağımı şaşırmış durumdaydım ama usta büyük ihtimal halleder....

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun büyük olmaz ya yanlış hava yada rolanti ayarlayıcısı boğaz temizliği