Vectra b stop etme sorunu

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracım 2001 model vectra b makyajlı kasa, bu aracımda meydana gelen rölanti dalgalanması ve stop etmesi ile ilgili egr valfini değiştirdik ve boğaz kelebeğini söküp komple temizledik, ve sorun ortadan kalktı.
Ancak ara ara vitesi boşa attığımda bu çok sık olmamakla beraber aniden rölantı sıfıra inip araç stop ediyor, konu hakkındaki görüş ve önerileriniz nedir acaba, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.Bu arada arkadaşlar, aracım bu arızayı benzin ve lpg de yani ikisindede yapıyor.

Son düzenleme:

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 97 model otomatik vectramda da aynı sorun vardı, hava debimetresini değiştirerek sorunu çözdüm.
Rölantide dalgalanma yapıyordu, rölanti düşünce araç gaz veriyordu. Yeniden düşüyordu yeniden gaz veriyordu. Ara ara stop ediyordu ayağımı gazdan çekince. Gaz kelebeğine sprey sıktılar, debimetreyi söktüm temizledim, debimetrede elektrik problemi var dediler lehim yapıldı vs.. Hava debimetresi arıza lambası yakıyordu sürekli. Ustalar bundan yapmaz boşuna değiştirme dediler, ben değiştirdim sorun çözüldü.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
krank sensörüne filan bakıldı mı

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Krank sensörüne bakılmadı, ancak bu arızayı her zaman yapmıyor, çok nadiren yapıyor, acaba enjektörler ile ilgili bir sorun olabilirmi diye düşünüyorum, ve ayrıca 2001 model vectra b makyajlı kasa oksijen sensörü nerededir resim koyabilecek bir arkadaşım varmı? En azından onu söküp bir temizleyeyim diye düşünüyorum arkadaşlar.

muratak1976

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buyur arkadaşım oksijen sensörünün yerin gösterir fotograf.
sany1450h.jpg

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörüne temizlik fayda etmez. en iyisi orjinal oksijen sensörünü takmaktır

şemsettin levent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bende vectra b 99 model var oksijen sensörünü temizlemek istiyorum fakat nerede olduğunu araştırdım bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim