Yürüyen aksamda uğultu, sallama vs.

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar arkadaşlar,

Aracımla yolda giderken gaza yüklendiğimde ön taraftan motor sesinde öte derin bir uğultu geliyor. Motorla ilgisi olup olmadığını anlamak için rölantide gaz verdiğimde olmayan bir ses olduğu için yürüyen aksamda olduğunu düşünüyorum. Yalnız yolda giderken gaza bastığımda bu ses çıkıyor. Teker bilyalarından olabilir mi?

Bir de 2000-2500 devirlerde giderken çok hafif fakat yavaşlamak için vites küçültürken debriyajdan ayağımı çekince aşırı bir sallama var. bu debriyaj plakasından mı yoksa bu da ön takım yürüyen aksamından mıdır?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

araç corsa d 2012 1.2 twinport

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Üç yaşında bir araç bu hatayı verir mi? Önce bilyeleri bir kontrol etmek de fayda var.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teker bilyasından olma olasılığı yüksek.Lastikci lerde lastik üzerinde balans yapan cihaz var onun ile sorunlu tekeri döndürlerk tespit edebilirsiniz. Sallamayİ bilemiyorum

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar internetten de bakıyorum şimdi araç yürürken gelen rölantide olmayan uğultu çin şanzıman diyenler var.

bu yaşta olmaz dediğiniz sorun bu olabilir mi?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
67.000'de daha. :rulet:

Çok düşük bir km eğer aracı bir yere sürtmedi yada vurmadı iseniz kolay kolay ön takım yada bilye bozulacağını sanmam. Aracın kaldırılıp teker döndürülerek kontrol edile bilir. Şahsen benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Diğer kardeşlerim bu konu hakkında ne düşünür bilmiyorum.

onurtrklmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilyalara baktırayım. araç bir yıldır bende. bir defa yoldaki kasisi farketmeyip üstünden baya hızlı geçmiştim. 3 kişi + bagajlar da vardı o sırada. 2 kere de bankete çıktım kaza eseri. öntakım'ı baya hor kullandım yani.

şanzıman ve öntakım arasında kalırsam inşallah öntakımdır diyorum :)

teşekkürler.