yolda kaldım vites geçmiyor lütfen yardım

golge38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ay kadar önce şanzumanın üst keçesini değiştirtdim ondan sonra 2. vitese zar zor geçer oldu dün akşam 1 ve 2. vitesi hiç kullanamaz oldum geri vitese takınca bire takılıyo geri vites için mandalı kaldırım geri vitesin tam karşısına çekince ye takılıyo

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun senkromeçler yada hilaller arızalanmış galiba şanzıman inecek gibi görünüyor

golge38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama vitese geçiyor geri vites mandalını çekip geriye takmaya çalışınca 1 e geçiyor aynı şekilde tam karşılığı da 2. vitese geçiyor

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
kadett imde aynı sorun vardı f 20 şanzıman sanırım. vites kolunun şanzımana bağlandığı biyer var şanzımanın üstünde bu parçayı değiştirmiştim.indirmeden yapmıştık umarım aynı arızadır.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
vites kolu yerinden çıkmış olabilir ; vites kol pimini ve fiberini şanzumznın üzerinden kontrol edin...

golge38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayar kolunun üzerine elimle bastığım zaman vitese geçiyor sanki viyes kolu ayar kolunu elimle oynatınca vitese normal geçiyor

jackie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bi sorun da bende var arkadaşlar. 98 corsa b. ilk başlarda vitesleri geçirmede zorlanma, daha sonrada geri vitesi geçirmeye çalışırken ses geliyor ve çok zor geçiyordu . tamirciye götürdüm debriyajı baya bi yukarı kaldırmış. araç kullandığımdan çok farklı oldu. debriyaj 1 karış yukarıda kavrıyor nerdeyse... ve bana fazla ihmal etmeden luk marka debriyaj setinin değişmesi gerektiğini söyledi. sizce değişmelimi yoksa bunun tamiri mümkünmü...

oguz0505

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede vardı aynı arıza şuan düzeldi kendiliğinden :D sadece 2 ye geçerken cartlama var bazen ??