Yolda kaldım - Araç Stop ediyor

rıza otacı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 dizel opel astra aldım mazot pompa müşirinde kaçak varmış usta sökümü zor dedi 200 tl el emeği artı malzeme parası diyor .bazen hava yapıp stop ediyor .ankarada kime gitmeliyim bu arıza için saygılar

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2001 dizel opel astra aldım mazot pompa müşirinde kaçak varmış usta sökümü zor dedi 200 tl el emeği artı malzeme parası diyor .bazen hava yapıp stop ediyor .ankarada kime gitmeliyim bu arıza için saygılar
200 lira el emeği fazla değil mi :(
bizim burdaki ustalar çok el emeği almıyor.

mesela triger değişti, birçok parça değişti. 3-4 saat uğraştılar arabayı lifte 5-10 sefer indirip çıkarttılar 50 tl mi 100 tl mi ne el emeği aldılar.

bu arada ustalar benden parça fiyatı üzerinden fazla para alıyor olabilirler.

Son düzenleme:

kemalcardak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sitenin sponsoru opel garaja gidin; hakan bey ve hacı usta nokta atışı ile çözüm bulurlar boşa uğraşmayın

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
200 lira el emeği fazla değil mi :(
bizim burdaki ustalar çok el emeği almıyor.

mesela triger değişti, birçok parça değişti. 3-4 saat uğraştılar arabayı lifte 5-10 sefer indirip çıkarttılar 50 tl mi 100 tl mi ne el emeği aldılar.

bu arada ustalar benden parça fiyatı üzerinden fazla para alıyor olabilirler.

Sizin ustalar arızayı kolayca bulamadıkları için fazla işçilik ücreti almıyor olabilirler mi? :(.
Sizin aracınıza Opel'den iyi anlayan bir usta/özel servis veya yetkili servis baktı mı? Ben Opel'den anlarım diyen her usta araca el atarsa sorun daha da büyümez mi?

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olabilir Smihci usta. dediğinizde var tabiki. olayın orasını hiç düşünmedim.

bugün sanayiye aracı önceden tanıdığımız bir opel servisine götürdük.
bu arada sanayiye giderken hiç stop etmedi.
ustanın çırağı ile test sürüşü yaparken onda bir kere 2-3 viteste giderken gaz yememe gibi birşey oldu.
sonra ben üsteleyince, internette bulduğum çözümleri tek tek söyleyince, bakmaya başladılar ve röle yandı yine.
(neyse bilgisayara bağlayınca çok miktarda hata vermiş.)
aracın beynine kadar indi sorun. sonra araç yine çalışmadı dükkanda kaldı.

araç beynini değiştirmek için güvenlik kodu gerekiyormuş, güvenlik kodu bende olmadığı için, başka bir dükkandan aldık.
sırasıyla, akü falan sonra benzin pompası, en sonunda tam 3 adet 2. el motor beyni denediler. bu sefer son taktıkları motor beyni çalıştı ama başka sorunlar çıktı.

2.el motor beynine 400-600 tl arası dedi.

lpg sistemi beynini tamamen söktü.
3 adet benzin pompası + 4-5 röle 3 adet motor beyni denediler. sonra ateşleme bobinini falan değiştirdi. olmayınca ateşleme bobininin (sanırım ateşleme bobini, motorun önündeki büyük parça) eskisini yine taktırdım.

en sonunda tesisat'a kadar indiler.
araç sanayide kaldı.
öğlen 2 akşam 10 sadece benim araca baktılar.
ve eve saat akşam 10 gibi usta'nın arabasıyla geldik.
yarın sabah elektrikçi bakacakmış.

şuanda para ödemedik, araç güvenlik kodu 80 liraydı 50 ye düşürttürdü usta, sadece buna para ödedik.

Son düzenleme:

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam orjınal beyin alın kullanın. Gaz ve benzini karışık veriyor bence

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam orjınal beyin alın kullanın. Gaz ve benzini karışık veriyor bence

kardeşim
lpg'yi tamamen söktüler. yani sadece arkadaki tüp kaldı. daha nasıl gazla benzini karışık verecek ki :S
orjinal beyin 2000-3000 tl den başladığını söylediler. o yüzden 2.el motor beyni taktırdık. usta'nın kendisindekide sorun verince arkadaşından aldı.
diğer parçalardada sorun çıkarsa bana 5000 liraya patlar. ne yapayım ki. zaten araba 20.000 tl küsürlük araba. ama satacağım. en fazla sonbahara kadar satacağım. artık sorunlarından bıktım.

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum ben ford mondeo mu sattım 7 bın tl dusuk bu yuzden sibopların durumu nasıl erime yapmış olabilir bilmişlik yapmak istemem ama gazlı cunku

Ahmet_77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam bu kadar pahalı olduğunu bilmiyordum ben ford mondeo mu sattım 7 bın tl dusuk bu yuzden sibopların durumu nasıl erime yapmış olabilir bilmişlik yapmak istemem ama gazlı cunku

siboplar derken ne demek istediğinizi anlamadım ama, ateşleme bobini sanırım. bildiğin okey ıstakası boyunda birşey. onu denemek için yenisini taktılar. ve ateşleme bobinine gelen soketide tamir etmeye çalıştılar.
eski sahibi yada onun götürdüğü sanayi ustaları, ateşleme bobinine gelen soketi japonla yapıştırmış. onuda gösterdi bugün bizim götürdüğümüz usta.
lpg beyni tamemen söküldü. onla alakası yokmuş. olmazsa sorunun ondan olmadığını anlarlarsa yine lpg'yi geri takacaklar.
tesisat'ı önceki lpg ustası mahvetmiş. nasıl diyeyim, her kabloda bir ek vardı. vede siyah kablo bantıyla bağlamışlar. araçta sağlam yeni gibi hiçbir kablo göremedim.
bugünkü ustaların yenilemedikleri kesip yerine düzgün bir şekilde bağlamadıkları kablo kalmadı.
yarın elektrikçi tanıdıkları gelip bakacakmış.

Son düzenleme:

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ust kapağın altında olmalı. ağilme erime olabilir ustalar daha ıyı bilir ama. Bence uzun süreli gaz erime yapar