yolda kaldım, ani stop etme problemi. acil yardım

voyager52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an yol kenarında stop edip çalışmayan 94 corsa city 8v 1.2 arabamdan yazıyorum.

Arabam tek enjeksiyonlu (yani sıralı olmayan) atiker lpg. Arabamda %80 dolulukta benzin ve %90 dolulukta gaz (aygaz) var.

Arkadaşlar arabam geçen hafta cumartesi çalıştırdıktan kısa bir süre sonra stop etti. Taksici durağının hemen yanında olduğumdan taksiciler gazın kablolarıyla oynayıp düzeltti ve araba çalıştı. Pazartesi ise araba çat diye 100 ile giderken stop etti, ne gaz da ne benzinde çalışmadı. Usta getirttim özel atiker servisinden kablolardan birini çıkarttı distürübütora sürttü "bu gazdan değil, elektirik gelmiyor distürübötöre" dedi tamam dedim.

Onun tam karşısında opel özel servisi vardı oraya çektim arabayı ve işe gittim. Dediklerine göre gazı devreden çıkartıp direk benzine aldıklarında araba çalışmış, karşı lpg ciye vermişler ve beyin değişmiş. Servis de bujileri değiştirmiş. Daha 1 ay önce aküyü de değiştirdim, onda da hiçbir sorun yokmuş.

Arabanın çalıştığını söylediler bende gittim aldım. Araba çalışıyordu ki servisten aldıktan 2 saat sonra benzinciden gaz aldım kontağı çevirdim çalışmadı, benzine aldım ıkınarak da olsa çalıştı. Bundan sonraki çalıştırmalarımda 1-2 2. yada 3. kontakta çalıştı. Arabayı benzinde tutuyordum o olaydan sonra, bugün ise çalıştırdım, benzindeydi araba, rölantide beklerken çat die stop etti olduğum yerde. Distürübütorü açtım elimle felan temizledim, ıkınarak da olsa çalıştı. Bir süre ilerledim, ısınınca gaza geçirdim sonra gene yolda giderken stop etti ve şu an ne gazla ne de benzinle çalışmıyor.

En başta yani cumartesi günü stop etmeden önce gündüzleyin gazın ayarlarıyla oynamıştık arkadaşla. Ustaya onu da demiştim ve ayarlamıştı, şu an hiç çalışmıyor. Eğer gazdan ise benzinde neden stop ediyor? 500 tl verdim hiçbir çözüm yok, şu an çekiciye felan verecek param da yok ve yolda kaldım, donuyorum.

Ne yapayım, nedir bu sorun?

Son düzenleme:

voyager52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla çok hızlı cevap aldım. Dondum valla soğukta, sağolun.

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
"Dediklerine göre gazı devreden çıkartıp direk benzine aldıklarında araba çalışmış"
elinizden geliyorsa bunu sizde deneseniz

voyager52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam arkadan direk gaz vanasını kapattım gene çalışmadı. Bence denk gelmiş o sıra. Çünkü şu an benzinde stop etti araba.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Yusuf konuyu okudum dedim soruna bir el atayım ama bir dünya sebep olabilir. ;(

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin ve gaz kesicilerin de sorun olmasın? beyin 2 sini birden kesmiş olabilir..

weycell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beynin soketlerine birisi dokunarak müdahale etsin bide o şekilde kontağı çevirin

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabada sonradan çekılen bı tesısat varmı araca yük yapabılecek mesela ses sıstemı gıbı onun elektrıgını kesın aku artı kutubunu cıkarıp bekleyın 15 20 sanıye gerı takın bı deneyın derım